آخرين مطالب

از شکار حیوانات و تخریب نباتات دست بردارید

خبرگزاری شهید توانا اسد ۳, ۱۳۹۲ 522 بازدید

رئیس جمهوی افغانستان دیدار های چند جانبه و حامد کرزی (40) copyرییس جمهور کرزی در گفتگوی رادیویی از مردم خواسته است که دست از شکار حیوانات و تخریب نباتات بردارند.
به نقل از خبرنامه ارگ ریاست جمهوری، آقای کرزی گفته است که یکی از مشکلاتی که باعث خرابی محیط زیست کشور شده است، شکار حیوانات صحرایی است.
آقای کرزی افزود:” ما چند سال گذشته فرمان صادر کرده بودیم که مردم ما نباید حیوانات را شکار کنند،اما ما شاهد شکارکردن حیوانات تا هنوز هم هستیم.”
به گفته او، نگهداری از محیط زیست در جهان یک موضوع مهم است چراکه زندگی انسان ها به آن وابستگی دارد.
رییس جمهور همچنان گفت که مردمان کشورهای دیگر برای ساختن محیط زیست کشورهای شان کار می کنند، اما مردم افغانستان توجه کمتر به این موضوع دارند.
وضعیت محیط زیست در افغانستان نیز همانند سایر ممالک عقب ‌مانده بسیار شکننده و تاسف‌ بار است. اما به ‌دلایل گوناگون این مساله، برای مردم ملموس نیست و یا حتا با آن شناختی ندارند.
مردم نیز به ‌دلیل نبودن امکانات و نداشتن سهولت‌ها در امور زراعت، مالداری، تهیه سوخت، مواد اولیه تعمیراتی و ساختمانی و… به نابودی منابع طبیعی و شکار حیوانات دست می زنند.
شکار حیوانات، از زمان های قدیم در افغانستان رواج داشته است. انواع مختلف پرنده گان و حیوانات دیگر به طور نادرست شکار شده اند.
اما در مدت ۳۰ سال جنگ در افغانستان شماری از حیوانات و پرنده گان وحشی از بین رفته و شماری هم از این دیار کوچ کرده اند.

پاسخی بگذارید »

*

code