آخرين مطالب

نفرین فرستادن به امریکا و اسراییل عین عبادت است

خبرگزاری شهید توانا قوس ۲۱, ۱۳۹۶ 16 بازدید

رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان حمایت از قدس قبله‌اول مسلمین را مکلفیت‌دینی تمام مسلمانان خوانده تاکید می‌کند که مسلمانان باید به هر نحو ممکن و حتی با یک نفرین بر اشغال‌گران این مکلفیت رئیس شورای اخوتخود را به جا بیاورند.

به گزارش خبرگزاری شهید توانا، مولوی حبیب‌الله حسام؛ رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان، روز گذشته در مراسم تجلیل از میلاد پیامبر اسلام و حمایت از قدس در ولایت پنجشیر یادآور شد که تمام مسلمانان در برابر قدس مسوولیت دارند.

آقای حسام افزود که به جا آوردن این مکلفیت‌ها نوعی عبادت در نزد خداوند متعال محسوب می‌شود.
به گفته‌ی حسام؛ مردم افغانستان اگر توان حمایت مادی و تسلیحاتی از شهروندان فلسطینی را ندارند، مکلف اند که به اسراییل و حامی اسراییل – امریکا- نفرین بفرستند.

او تاکید کرد که نفرین فرستادن به امریکا و اسراییل به هیچ وجه افراطی‌گری محسوب نمی‌شود؛ بلکه عین عبادت است.

حسام از مسجد الاقصی به عنوان معراج‌گاه پیامبر اسلام یاد کرد و گفت که قرآن از بیت‌المقدس بارها یاد کرده است و این مسجد محل فرود وحی الهی برای تمام پیامبران می‌باشد.

او ابراز تاسف کرد که امروز انسان‌ها در این مکان مقدس به جُرم مسلمان بودن کشته شده و به مسلخ کشانیده می‌شوند.

فضل‌احمد معنوی؛ رئیس پیشین کمیسیون مستقل انتخابات نیز در این مراسم گفت که مسئله قدس قلب تمام مسلمانان جهان را جریحه‌دار کرده و محل معراج پیامبر امروز پامال کفر شده است.

آقای معنوی با انتقاد از عملکرد جوامع و کشورهای اسلامی، بیان‌داشت که اگر ما به اندازه ناچیزی از قربانیان جنگ سوریه، عراق، یمن و افغانستان را برای آزادی بیت‌المقدس می‌دادیم، امروز قدس آزاد بود.

او با بیان‌ اینکه برای رهایی قدس تنها احساسات کافی نیست؛ چون احساس خود به تنهایی یک هدف شده نمی‌تواند، گفت که باید برای رهایی قدس تمام مسلمین آستین بالا بزنند و دست به‌کار شوند.
معنوی سبب خواری مسلمانان را بی‌اتفاقی و متحد نبودن آنان خواند و گفت که ما همواره با قضایا احساسی برخورد می‌کنیم؛ اما هیچگاه مطابق به قانون اسلام عمل نمی‌کنیم.

مولوی مختار مفلح؛ رئیس نهضت اسلامی افغانستان نیز در این مراسم با رد گفته‌های مبنی بر اینکه قدس مربوط ما نمی‌شود چون او در فلسطین است و ما در افغاانستان؛ گفت که قدس در قلب هر مسلمان، قدس در قرآن و قدس در حیات مسلمانان است.

آقای مفلح با بیان‌اینکه ایمان ما به قدس گره خورده است گفت که ما باید در برابر عملکرد رئیس جمهوری امریکا که یک بیناد گرا، افراطی و تروریست پرور است بایستیم.

مولوی امین الحق نیز در این مراسم گفت که هر چند ما در افغانستان نیز گرفتاری های فراوان داریم؛ اما نظر به حکم دین مکلفیم تا صدای مظلومیت برادران خود را نیز بشنویم.

آقای امین الحق افزود که دین بر همه‌ی ما دستور می‌دهد که علیه اشغال‌گران و استعمار گران صدای خود را بلند کنیم.

پاسخی بگذارید »