آخرين مطالب

صدور پروانه کار یکساله برای اتباع افغانستان از فردا

خبرگزاری شهید توانا قوس ۱۳, ۱۳۹۶ 7 بازدید

پروانه کارمدیر کل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی ایران با اشاره به صدور پروانه کار برای اتباع افغانستانی از فردا، گفت: هزینه تمدید پروانه کار به مدت یکسال ۲۵۸۷۰۰ تومان و برای صدور پروانه کارمبلغ ۳۶۰۰۰۰  تومان است.
به گزارش خبرگزاری شهید توانا، علی اقبالی گفت :براساس دستورالعمل شماره ۱۷۳۰۴۵وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و ابلاغ آن به ادارات کار ولایات مشمول طرح ساماندهی،برای مراجعه اتباع افغانستان وعراق دارای کارت آمایش ۱۲و هویت ۱۱صورت می پذیرد.
اقبالی تصریح کرد: زمان اجرای طرح از۱۴قوس/ آذر لغایت ۳۰ جدی /دی ماه می باشد.

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار ایران خاطر نشان کرد: زمان فراخوان تمدید نمی گردد و کلیه اتباع خارجی می بایست برای ارائه مدارک لازم به ادارات محل اقامت خود(دو قطعه عکس پرسنلی و همراه داشتن اصل کارت کار قبلی) مراجعه و پروانه کار دریافت نمایند.

وی اظهار داشت :هزینه صدور پروانه کار۳۶۰۰۰۰ تومان و هزینه تمدید ۲۵۸۷۰۰ تومان تعیین گردیده که توسط متقاضی پرداخت میگردد.

وی درپایان بااشاره به ماده ۱۸۱قانون کارگفت: کارفرمایانی که اتباع خارجی فاقد پروانه کار و یا کسانی را که اعتبار پروانه کارشان منقضی شده است به کار بگیرند و یا اتباع بیگانه را در کاری غیر از آنچه در پروانه کار قید گردیده است، بکارگماری نمایند مراتب جرم محسوب می گردد و به مجازات حبس از۹۱روز تا۱۸۰روز محکوم خواهد شد.

پاسخی بگذارید »