آخرين مطالب

ذات اسلام مورد تهاجم بی رحمانه دشمنان مکار و دوستان جاهل قرار گرفته است

خبرگزاری شهید توانا عقرب ۲۷, ۱۳۹۶ 27 بازدید

رسول الله (ص) سعی می نمودند ، تا کافری مسلمان شود، بر عکس جریان های افراطی و بی خبر از دین تلاش دارند ، تا مسلمانی را کافر معرفی کنند ، خون و آبروی آنرا بریزند
به گزارش خبرگزاری شهید توانا:
عبدالروف تواناهمایش باشکوه در پیوند به فرا رسیدن رحلت پیامبر اسلام سیدنا محمد مصطفی (ص) در حوزه علمیه امام جعفر صادق (رح) با اشتراک، اعضای شورای علما و اخوت اسلامی شمال، اعضای شورای ولایتی، مسئولین و منسوبین ادارات دولتی و محلی ولایت بلخ، مردم بادیانت اعم از دانشمندان، دانشجویان و اهالی، برگزار شد.
همایش که با تلاوت کلام‌الله مجید و سخنرانی دانشمندان، قرائت نعتیه ها و تواشیح، پیرامون ابعاد زندگی رسول‌الله همراه بود، استادعبدالروف توانا دبیر شوراهای علماء و اخوت اسلامی شمال کشور و مسئول کانون علمی ـ فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، ضمن سخنرانی روی مناسبت رحلت فرمود: پیامبر ما حضرت محمد مصطفی که در این برهه زمانی دین وامت و اهدافش نسبت به سایر زمینه موردتهاجم دوست‌های نادان و دشمنان مکار قرارگرفته است، این امر مقتضی آن است تا بیش از هر زمان دیگری به شناخت پیامبر (ص) و تفسیر ابعاد زندگی و شرح و توضیح فرمان‌ها گهربارش بپردازیم تا با اقتدا و الگو گیری از سیرت پیامبر (ص) راهکار برای نجات امت اسلامی از این سونامی بزرگ داشته باشیم.
استاد توانا در قسمت از سخنرانی‌اش فرمود: رسول‌الله زمانی چشم به جهان گشود که جهانیان به آمدن چنین منجی و رهبر اصلاح‌گر و جهانیان به یک چنین انقلاب اصلاحی شدیداً نیاز داشتند؛ و حضرت رسول‌الله (ص) زمانی به ملکوت اعلی پیوست که رسالتش تکمیل گردید و انقلاب اصلاحی را به پیروزی رسانید و مردان اصلاح‌گری را تربیه نمود واساسات یک نظام کاملاً الهی را از خود بجا گذاشت که ضامن سعادت، خیر و صلاح جامعه بشری بود.
حضرت محمد مصطفی (ص) که ولادتش امید، بعثتش نور، هجرتش دولت وامت و رحلتش اعلام ختم رسالت و تکمیل دین از جانب خدای کریم و رحیم بود.
استاد توانا افزود: پیامبری که از اعراب جاهل و بادیه‌نشین بزرگ‌ترین فرهیختگان، دانشمندان، رهبران جامعه و مصلحین اجتماعی را ساخت و بشریت را به‌عنوان امت واحد در محور کلمه توحید و توحید کلمه جمع نمود؛ شهر شرک را به شهر توحید تبدیل کرد و از یثرب مدینه الرسول ساخت؛ در مدت خیلی کمی که از ربع قرن تجاوز نمی‌کند امپراتوری‌های زور و زر و تزویر را از صفحه گیتی برچید.
دبیر شورای علماء بخش در سخنانش فرمود: پیامبر اسلام (ص) عدالت اجتماعی را بر فطرت سلیم انسانی اساس گذاشت، پیامبری که برتری را نه به رنگ، قوم و جغرافیا، بلکه به اساس ایمان به خدا وتقوی الهی قرارداد.
معلمی که عقل را با وحی آشتی داد و در تفسیر و تبیین داده‌های وحی از عقل وام گرفت، قانونگذاز و صاحب‌شریعتی که برای اولین بار قانون اساسی حکومت و نظام اسلامی را با میثاق مدینه توشیح نموده جامعه عدالت محور دور از افراط‌وتفریط و مدیریت حکیمانه و مدبرانه به اساس مصلح را بنا کرد که جامعه را نه بازور، زر و تزویر، بلکه با حکمت و تدبیر در روشنایی دستورات والای الهی و دین و شریعت رحمت اداره کرد.
استاد عبدالروف توانا گفت: حالت جهان اسلام و امت اسلامی به حدی ناهنجار و نابسامان است که قلب رسول‌الله مجروح و روح پیامبر ناآرام و ندای پیامبر اسلامی بلند است که «مسلمانان! مسلمانی کنید».
رئیس کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا گفت: پیامبر اسلام حضرت رسول‌الله (ص) خیلی دوست داشت و تلاش می‌نمود تا مشرک و کافری به دین اسلام مشرف شود و از شرک و کفر اجتناب ورزد، اما متأسفانه مسلمان نماهای امروز تلاش دارند و علاقه‌مند هستند تا مسلمانی را که کلمه توحید می‌خواند و به وحدانیت الله (ج) باورمند است، به رسالت پیامبر (ص) ایمان دارد وبه سایر مو من بها اعتراف می‌کند کافر معرفی کنند و تکفیر نمایند.
آقای توانا افزود: بار دیگر در شهرها مساجد ضرار ساخته‌شده، متعکفین مسجدضرار برای برهم زدن وحدت امت اسلامی نفاق و اختلاف نشر و تبلیغ می‌کنند، بعض از بناهای اسلام معطل و متروک‌شده و اسلام و مسلمین حقیقی مظلوم و محکوم و قرآن کریم و فرمان‌ها مقدس دین مهجور و متروک گردیده است.
استاد توانا علاوه نمود فرمود: امت اسلامی از دو جبهه موردتهاجم گسترده دشمن قرارگرفته‌اند: ۱ ـ جنگ رویارویی یا جنگ گرم؛ ۲ ـ تهاجم فرهنگی که از آن به جنگ سرد تعبیر می‌شود، امروز که در برابر امت اسلامی و مسلمین دشمنان کوردل و معاندش از جبهه‌های مختلف از قبیل مستشرقین معاند، مستبشرین متعصب، سکولارها کوردل و مسلمان نمای‌های از دین بی‌خبر قرار دارند که در برابر این‌همه حملات و دشمنی‌ها جامعه اسلامی و مسلمانان هیچ برنامه و تدارک دفاعی ندارند، اگر ضمانت حفظ این دین به اساس «انا نحن نزلنا الذکر وانا له لحافظون» نمی بود شاید امروز نام از اسلامی و مسلمان در صفحه گیتی باقی نبود.
آقای توانا در اخیر گفت: اعلان می‌کنم که امروز نیاز به یک انقلاب محمدی است، انقلابی که جامعه پراکنده و مستضعف ما را یک امت واحد مقتدر در محور توحید کلمه و کلمه توحید جمع کند و یک‌بار دیگر جامعه نمونه والگوی و باعزتی را که یک‌تن و یک روح باشند بنا کند.
در این همایش استاد محمود دانشجو ریس محترم حج اوقاف ، محترم استاد محمد کاظم جعفری، استاد ذکی رئیس حوزه علمیه امام صادق(ره)و جمع دیگری از فرهیختگان نیز پیرامون ابعاد زندگی پیامبر اسلام سخنرانی نمودند.

پاسخی بگذارید »