آخرين مطالب

جنگ، گسترش فساد، ربا و فحشاء، سه پدیده شومی که از یک اتاق رهبری می‌گردد

خبرگزاری شهید توانا عقرب ۱۲, ۱۳۹۶ 22 بازدید

عبدالروف توانابه گزارش خبرگزاری شهید توانا؛ استاد عبد الرووف توانا، منشی شورای علما و اخوت اسلامی صفحات شمال و رئیس کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع روضه حضرت علی (کرم الله وجهه)، ضمن توصیه نمازگزاران به تزکیه و تقوای الهی در مورد فساد، ربا و فحشاء سخنرانی نموده این پدیده‌های شوم و نامطلوب را دشمن ملت‌ها و نظام دانسته هر سه را از کارنامه سیاه استعمار نوین قلم داد کرده  افزود: دشمنان اسلام به‌منظور شکستاندن قبح گناه، تمام ارزش‌های اسلامی و ملی مردم ما را هدف گرفته‌اند.

تلاش گسترده و هدفمند وجود دارد تا زنا، رشوه و ربا در همه‌جا گسترش یابد و قبح عمل گناه از میان برداشته شود، تا با شیوع زنا، فساد و ربا بنیاد جامعه را متزلزل ساخته به اهداف استعماری خویش دست یابند.

استاد توانا افزود: نبرد نظامی ساختمان‌ها فابریکات و شهرها را تخریب می‌کند، ولی جنگ فکری، حمله به مقدسات، شیوع فحشا و اعتیاد به گناه، عقیده، ایمان و فرهنگ یک جامعه را نابود می‌سازد؛ ساختن مجدد شهرهای تخریب‌شده امکان‌پذیر است، اما زمانی که عقیده، ایمان، غیرت و فرهنگ یک ملت تخریب شود، ساختن مجدد آن نهایت دشوار و غیرممکن خواهد بود.

دبیر شورای علما و اخوت اسلامی شمال : با استدلال به این فرمان الهی: {الَّذِینَ یَأْکُلُونَ الرِّبَا لَا یَقُومُونَ إِلَّا کَمَا یَقُومُ الَّذِی یَتَخَبَّطُهُ الشَّیْطَانُ مِنَ الْمَسِّ ذَلِکَ بِأَنَّهُمْ قَالُوا إِنَّمَا الْبَیْعُ مِثْلُ الرِّبَا وَأَحَلَّ اللَّهُ الْبَیْعَ وَحَرَّمَ الرِّبَا} [البقرة: ۲۷۵]  ترجمه: کسانی که ربا می‌خورند، (در قیامت) برنمی‌خیزند مگر مانند کسی که بر اثر تماس شیطان، دیوانه شده (و نمی‌تواند تعادل خود را حفظ کند؛ گاهی زمین می‌خورد، گاهی بپا می‌خیزد). این، به خاطر آن است که گفتند: «دادوستد هم مانند ربا است (و تفاوتی میان آن دو نیست.)» درحالی‌که خدا بیع را حلال کرده، و ربا را حرام! (زیرا فرق میان این دو، بسیار است.) افزود: رباخواری موجب افزایش فقر و محرومیت مردم در جامعه و باعث تراکم ثروت در دست عده خاص می‌گردد که این امر عداوت و کینه را در جامعه به ارمغان دارد. سود خواران در همواره دیوانه‌وار در پی کسب ثروت و تراکم آن بوده عواطف انسانی در ضمیر آن‌ها وجود ندارد. چشم عقل ایشان کور است و همیشه در فکر استثمار طبقه‌ی ضعیف و غارت کردن دست رنج قشر زحمت‌کش وزیر دست‌اند.

استاد توانا بیان داشت: طی دو دهه‌ی اخیر، بانگ‌های سود و مؤسسات استثماری استعمار جهت انحراف جامعه از ارزش‌های اسلامی فعالیت‌های گسترده‌ی خویش  را در سرتاسر کشور آغاز نموده است، تا لقمه حلال مردم را به حرام تبدیل و فقر، فساد و فحشاء را به‌صورت سازمان‌یافته با همکاری تعدادی از رسانه‌ها گسترش دهد که درراه بیشترین آسیب را به کانون‌های خانواده رسانده‌اند.

آقای توانا، گسترش فحشاء در جامعه اسلامی را پلان و برنامه مدیریت‌شده دانسته گفت، که یکی از اهداف اساسی قدرت‌های استعماری نشر فحشا وفا سد ساختن اخلاق جوانان است، که قرار تجربه و گواهی تاریخ، استعمار همواره با استفاده از نشر فحشا جوانان را که حافظ کیان اسلام و جامعه‌اند به خود مشغول می‌سازد و ملت‌های مسلمان را با از صحنه دور نمودن جوانان، از درون نابود می‌نماید و یا تضعیف می‌کند، غیرت و شهامت از مسلمانان می‌گیرد و با این واسطه قبح گناه را از اذهان مردم برمی‌دارد که بالاخره انجام عمل زنا هیچ نوع ملامتی نداشته باشد.

آقای توانا در بخش از سخنران اش گفت: برنامه دیگری استعمار به قدرت رسیدن اراذل‌واوباش، و نبود یک نظام مقتدر و گسترش رشوه و فساد در تمام سطوح نظام است، تا میان دولت و ملت فاصله ایجاد شود، جغرافیای ملت‌ها و دولت‌ها از هم جدا گردد، تا استعمارگران بتوانند با آرامش خاطر برنامه‌های استعماری‌شان را پیاده نمایند.

استاد توانا در قسمت اخیر سخنانش به‌عنوان طرح وراِ حل گفت: لازم است تا مردم و مسئولین ما با هوشیاری و بیداری کامل در برابر پدیده‌های شومی که منافع و مصالح اسلامی ما هدف گرفته است مبارزه نموده از این سونامی که مردم را تهدید به مرگ می‌کند، طرح نجات داشته باشند.

پاسخی بگذارید »