آخرين مطالب

کشف یک گور دسته جمعی در ولایت پروان

خبرگزاری شهید توانا ثور ۱۳, ۱۳۹۲ 1228 بازدید

گور دسته جمعیبه گزارش شهید توانا و به نقل از «پژواک»، یک گور جمعی در روستای «یوزباشی» منطقه بگرام ولایت پروان کشف شد.
مردم محلی می‌گویند که این گور ‌جمعی به هنگام خاک‌برداری کشف شده است و از آن ٢٠ جسد به دست آمده که مسئولان این تعداد را ١٢ تن اعلام می‌کنند.
به گفته شاهدان عینی، همراه با اجساد تکه‌هایی پارچه و ریسمان نیز پیدا شده که حکایت از آن دارد که دست کشته‌شدگان را با آنها بسته بودند.
مردم محلی معتقدند که اجساد کشف شده در این گور متعلق به روستاهای یوزباشی، «توخچی»، «ده ملا» و «غلام‌علی» منطقه بگرام و شهروندان منطقه «کوه سافی» این ولایت است.
به گفته آنان، در زمان حکومت «نورمحمد تره‌کی» و «حفیظ‌الله امین» تعدادی از علمای دینی، معلمان و دیگر افراد محلی، توسط نیروهای حکومتی دستگیر شدند که تاکنون مفقود الأثر هستند.
اجساد یادشده در یک تابوت جاسازی شده‌ بودند و این اجساد روز گذشته پس از ادای نماز میت، در روستای یوزباشی به خاک سپرده شدند.
«زمری ناصری» فرمانده نیروهای امنیتی منطقه بگرام نیز کشف این اجساد را تأیید کرد اما اظهار داشت: در این قبر ١٢ جسد وجود داشت که این افراد در زمان حکومت کمونیستی کشته شده‌اند.
در تاریخ ٢۶ حمل ماه سال جارى نیز ۲ گور ‌جمعى شامل٣٠ جسد در ولایت «سمنگان» افغانستان کشف شد که افراد دفن شده در آن در زمان هجوم شوروی به افغانستان کشته شده بودند.

+
  1. وحيد ثور ,۱۵, ۱۳۹۲ در ۸:۲۵ بعد از ظهر - Reply

    چقدر این ملت مسلمان افغانستان مظلوم هستند زمانی بدست کمونیست کشته میشدند زمانی درگیر زورازمایی مجاهدین بدست انها کشته شدند اکنون هم بدست امریکا وناتو وگروههای ظالم وخبیث طالب والقاعده کشته میشوند بنظر شما مظلومتر ازاین ملت هم وجود دارد ؟؟دلیل انرا درچه میتوان دید چرا باید این همه ظلم شود؟

پاسخی بگذارید »

*

code