آخرين مطالب

شهادت سردار شهیدان حضرت امام حسین(رض)، نمونه بارزی از آزادیخواهی

خبرگزاری شهید توانا عقرب ۸, ۱۳۹۲ 741 بازدید

به مناسبت فرار رسیدن ماه محرم.

جای شک نیست هر زمانی که در هر کجای دنیا پدیده نا میمون ظلم، جهل و خرفات توفانی شده است، در مقابل آن حق طلبان، عدالت خواهان و جهل ستیزان قد بر افراشته، آتش تباه کن ظلم و خرافات را خاموش و در برابر دسیسه جویان و برنامه سازان، شمشیر از نیام بر کشیده اند و با قاطعیت در اعاده عدالت اجتماعی و آزادی بشریت از چنگال وحشت و ظلم مردانه رزمیده اند.

به همین ترتیب زمانی  بود که آتش ظلم، بیداد و خرافات از طرف یزید و یزیدیان شعله ور گردید و جهان در کام اژدهای استبداد و ستم و بی عدالتی فرورفت.

بناً حضرت امام حسین(رض) فرزند برومند خلیفه چهارم اسلام به ظالمان سر تسلیمی فرو نیاورد و بر خلاف، در مقابل آن مظالم، کمر جهاد بست و با حرکت آزادیخواهانه با یاران صدیقش راهی میدان مجاهدت و کارزار شد.

همین بود که حضرت  امام سید الشهدا و یاران مجاهدش در دشت سوزان کربلا با لشکریان یزید مواجه شدند و بر فریضه جهاد پرداختند که بالآخره با خون پاک شان راه و روش زندگی با عزت برای بشریت ترسیم گردید.

این قیام آگاهانه و حرکت شهادت طلبانه حضرت  امام حسین و یارانش نمونه بارزی از مجاهدت ها، ایثارگری ها و استقلال طلبی های جهانیان است.

راهی را که حضرت  امام حسین و همرزمانش با خونشان مرسّم نمودند  بعد از در گذشت آنان نیز در جهان ادامه پیدا کرد و رهروان این راه با الگوی گیری از رشادت آنان، همواره در مقابل ظلم، نا بسامانی ها و ناهنجاری ها قد برافراشتند و شمشیری برنده عدالت خواهی را بر فرق بیداد گران تاریخ کوبیدند.

با الهام گیری از همین مبارزات حق طلبانه، ملت هایی که در قید اسارت به سر میبردند، درس آزادی را از نواده پیامبر بزرگوار اسلام آموختند و آنرا با دلاوری در میدان های جهاد در منصه اجرا گذاشتند.

از میان ملت های آزادی طلب، ملت مجاهد و قهرمان افغانستان  نیز با الهام گیری از شهادت حضرت امام حسین و یاران با وفایش در برابر ظالمان، متجاوزان و زورگویان تیغ از نیام بیرون آوردند و امپراتوران جهانی را درس عبرت دادند، که شکست مفتضحانه انگلیس و قشون سرخ شوروی وقت، نمونه بهتری از قهرمانی های ملت سر بلند ما است.

این ملت غیور و دلاور بطور همیش با تأسی از هدایات خداوندی و دستورات قرآنی به جهاد مقدس و قیام اسلامی پرداخته و در راه آزادی خود و کشورش از چنگ غول استعمار و استکبار حسین وار رزمیده اند و ملیون ها فرزند دلبند خود را به رسم شهادت به پیشگاه رب العزت تقدیم کرده اند.

از پیکار و مجاهدت افغانها، اکثر ملت های دنیا درس آزادگی آموختند و در آیینه مصفای جهاد مردم افغانستان قامت خود را تماشا و برابر نمودند و طوق اسارت را از گردن خویش به دور افگندند.

این ملت هایی که تازه از بند اسارت نجات یافته اند، باید هماره مرهون مبارزات مجاهدین افغانستان و ممنون پیکار های خستگی نا پذیر شیر مردان این سرزمین باشند.

برای ملت با دیانت و خدا جوی مان نیز لازم است که همچون گذشته ها، یکبار دیگر نیز در مقابل پدیده های نفاق، تعصب و تهاجمات بیگانه منسجم شوند و در جهاد آبادی وطن خویش نقش اساسی و ارزنده یی را ایفا نمایند.

 در آخر، کانون فرهنگی شهید استاد عبدالقادر(توانا) از اینکه بر خاسته از میان توده مردم مسلمان و مجاهد افغانستان است و همچنان در راه آزادی این ملت و سر زمین، فرزندانی زیادی را تقدیم پیشگاه رب العالمین کرده است، به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و روز های عاشورا از همه هموطنان مسلمان می خواهد که به وحدت و برادری در میان خویش پرداخته ویکپارچگی امت اسلامی را حفظ نمایند.

و همچنان از اصحاب رسانه تقاضا می نماید که ار نشر و پخش فیلم های مبتذل و نوار های خلاف شرع شریف  اجتناب ورزیده و در شاد سازی ارواح شهدای اسلام و به ویژه روح پر انوار حضرت حسین و یارانش سهیم گردیده و رسالت اسلامی خود را ادا نمایند.

به امید گسترش چتر عدالت و صلح دایمی در افغانستان عزیز.

+
  1. عبدالبصیر عقرب ,۱۰, ۱۳۹۲ در ۹:۰۹ بعد از ظهر - Reply

    فرازی ازسخنان امام حسین ع درروزعاشورا (ای مردم اگردین نداریدلاقل ازادمردباشید) (اگر قراراست بامرگ من اسلام یاریشودوزنده بماند پس ای شمشیرها مرادریابید)

پاسخی بگذارید »

*

code