آخرين مطالب

مهمترین رمز و راز پیروزی در زندگی انسان شکران نعمت های پروردگار عالم است

خبرگزاری شهید توانا عقرب ۳, ۱۳۹۲ 1083 بازدید

مهترین رمز و راز پیروزی در زندگی انسان شکران نعمت های پرودرگار عالم است

سخنرانی نماز جمعه استاد  عبدالرووف توانا

به گزارش خبرگزاری شهید توانا: عبدالرووف توانا منشی شورای علما و اخوت اسلامی شمال الیوم جمعه در خطبه های عبادی – سیاسی نماز جمعه در حالیکه جمع کثیری از مردم متدین شهر مزارشریف در مسجد جامع حضرت خالد ابن ولید(رض) گردهم هم آمده بودند سخنرانی نموده گفت:

مهمترین رمز و راز پیروزی در زندگی انسان شکران نعمت های پروردگار عالم است.

او فرمود: هیچ گاهی در هیچ زمانی زندگی را خداوند برای بندگان حقیقی و سپاسگذارش تنگ نه ساخته به اشکال مختلف و معجزه آسا او را از میان انبوهی مشکلات طاقت فرسا نجات داده است.

منشی شورای اخوت گفت: نعمتها اگر بدرستی استفاده می گردید سراسر جهان به گلستان تبدیل و گلیم فقر، محرومیت و نابسامانی جمع میشد و زمینه اجرای طرح مدنیه فاضله را مساعد می ساخت. بر اثر سؤ استفاده ها و ظلم ها  و کفران نعمت ها به جای رسیده است که افق زندگی را تاریک و شهد حیات را در کام زهر جانگذار کرده است.

توانا گفت: بنی اسراییل بنابر کفران نعمت های الهی بجان هم افتیدند و هزازان هزار انسان در میان آنها جان هایشان را از دست دادند، این سنت پایدار الهی است هر قوم که کفران نعمت کند، نعمت های پروردگار از آن ها گرفته می شود و به جان هم می افتند و زمین با این همه پهناوری که دارد تنگ می گردد. امنیت و آرامش از آنها گرفته می شود.

توانا، در بخش دیگر سخنانش در مورد برگزاری انتخابات گفت: موضوع سرنوشت مسلمانان، تعیین زعیم در اسلام از مهمترین رسالت و مسؤلیت هر مسلمان می باشد مسلمانان مکلف اند در مورد تعیین سرنوشت شان بی تفاوت نبوده اجازه ندهند بر مقدرات شان حاکمان ظالم و مستبد و در شورا ها انسان های نالایق فاقد همه ای ارزش ها استقرار یابند با استفاده از تعصبات قومی و دادن رشوه مانند انتخابات گذشته یکباردیگر به شورا ها راه یابند اوضاع کشور از بد بدتر خواهد گردید وظیفۀ همه افغان ها است دست به دست هم داده سناریوی حاکمیت اراذیل بر افاضل را خاتمه دهند. و از شر آنها افغانستان سرزمین مجاهدین را و آزاده گان را نجات دهند.

+
  1. شیلا عقرب ,۴, ۱۳۹۲ در ۴:۰۷ قبل از ظهر - Reply

    شکر نعمت نمعتت افزون کند کفر نعمت از کفت بیرون کند

پاسخی بگذارید »

*

code