آخرين مطالب

هفته وحدت فرصتی برای تقویت ریشه اخوت در میان امت اسلامی است

رسانه فجر عقرب ۱۶, ۱۳۹۸ 14 بازدید

به گزارش خبرگزاری شهد توانا: علمای دین در ولایت هرات همزمان با فرارسیدن ایام هفته وحدت و میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت محمد مصطفی(ص) جلسه ای با حضور علمای جید و برجسته در دفتر شورای اخوت اسلامی این ولایت برگزار کرد.
در این جلسه علمای دین بر وحدت هر چه بیشتر میان مسلمانان و بخصوص مردم ولایت هرات تاکید کرده گفتند که هفته وحدت فرصتی برای تقویت ریشه اخوت در میان امت اسلامی است.
مولوی سیداحمد آخوندزاده، رئیس شورای اخوت اسلامی ولایت هرات بر این باور است که شیعه و سنی افغانستان برادروار از سالیان سال در کنار هم زندگی می‌کنند و وحدت میان شان هم از بین نرفته است؛ این وحدت را هر روز باید مستحکم‌تر بسازیم.
وی همچنان افزود که وظیفه اصلی در این میان را علمای دین بر گردن دارند و به حق که وقتی مردم ببینند علمای دینی که راهنمایان آنان هستند، در کنار هم به سر می‌برند، این وحدت به لایه‌های مختلف و زیرین جامعه هم سرایت خواهد کرد.
او از مردم خواست تا با الگوگیری از پیامبر اعظم(ص) و عمل کردن به دستورات ایشان که همانا وحدت و برادری، اصل آن را تشکیل می‌دهد، به امت اسلامی که موفقیت‌های زیادی را رقم می‌زند، بیاندیشند
همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین رضازاده، معاون شورای اخوت اسلامی هرات طی سخنانی گفت که پس از این فعالیت‌های این نهاد دینی در هرات وسیع‌تر خواهد شد.
به گفته او، تلاش‌ها بر این است که فعالیت‌های تقریبی و وحدت آمیز، دایره‌اش را گسترده‌تر کرده و به میان مردم، به خصوص دانشجویان، دانش آموزان و دیگر اقشار راه پیدا کند.
این عالم دینی هم هفته وحدت اسلامی را زمانی مطلوب برای نشان دادن وحدت واقعی میان مردم خواند و گفت که باید با این فرصت و زمان، سعی بر آبیاری ریشه اخوت در میان امت اسلامی کرد
از سوی دیگر، مولوی مرادی، از علمای فاضل و سرشناس ولایت هرات تاکید می کند که مگر غیر اینست که شیعه و سنی برادر یکدیگر هستند؟ به یقین که آیات و روایات زیادی در بحث وحدت و اخوت اسلامی وجود دارد که مسلمانان مانند دیگر واجبات دین باید از آن پیروی کنند.
این عالم دین همچنان بیان کرد هفته وحدت اسلامی، فرصتی مناسب برای تبلور انسجام مسلمانان است و به آبروی پیامبر اکرم، حضرت محمد(ص)، باید این قوت را به جهان نشان داد.
آقای مرادی در ادامه با نقدی تند به آن عده از کسانی که تجلیل از میلاد پیامبر(ص) را بدعت می‌خوانند، آنان را افرادی بی‌مطالعه و نا آگاه معرفی کرد.
به عقیده وی، گرامی داشت از پیامبر خوبی‌ها و مهربانی‌ها را می‌توان از آیات و روایات ثابت ساخت و این اسناد الهی، چیزی است که بدعت گویان آنها را ندیده‌اند.
گفتنی است که از چند سال بدینسو ریاست شورای اخوت اسلامی هرات با حضور و تلاش علمای اهل سنت و اهل تشیع این ولایت کارها و فعالیت های مهمی را در راستای ایجاد اخوت و همدلی هر چه بیشتر میان مسلمانان این دیار انجام داده اند و این فعالیت ها تاثیر بسزایی در ایجاد این وحدت و یکرنگی ها داشته است.
تفاهمنامه ای به منظور همآهنگ سازی سیستم های معلوماتی بین وزارت مالیه و اداره تدارکات ملی به امضا رسید.
خبر گزاری شهید توانا: ولید تمیم، سرپرست معینیت عواید و گمرکات امروز تفاهمنامه ای را با ویس رحیمی معاون مسلکی اداره تدارکات ملی به امضا رساند که بر اساس آن سیستم های الکترونیکی اداره تدارکات ملی با ریاست عمومی عواید وزارت مالیه وصل می شود.
داکتر ولید تمیم، سرپرست معینیت عواید و گمرکات در رابطه به امضای تفاهمنامه مذکور گفت:” امضای این تفاهمنامه یک گام بزرگ بسوی تطبیق اصلاحات، افزایش عواید ملی، شفافیت در تصفیه مالیات شرکت ها و ایجاد تسهیلات شرکت های که با اداره تدارکات ملی قرار داد داشته باشند، می باشد که در نهایت باعث خود کفایی اقتصادی خواهد شد”
سرپرست معینیت عواید و گمرکات ضمن تاکید بر همکاری های دوامدار با اداره تدارکات ملی از امضای این تفاهمنامه ابراز خرسندی کرد.
ویس رحیمی، معین مسلکی اداره تدرکات ملی گفت:” این تفاهمنامه دو جانبه یک ابتکار خوب برای ساختار های اداری می باشد که باعث تطبیق اصلاحات و جلوگیری از ضیاع وقت گردیده و امور مربوطه را سرعت می بخشد. وی افزود تعهد ما اینست که مسئولیت های خویشرا در قبال این تفاهمنامه با جدیت تمام و وقت معین آن تطبیق نماییم.”
وی افزود:” ما جهت شفافیت بیشتر و تسریع روند خدمات همواره تلاش کردیم تا سیستم ها را الکترونیکی بسازیم و آن را با سیستم های دیگر ادارات به خصوص وزارت مالیه و بانک ها وصل نمایم.”
آمنه احمدی، رئیس عمومی عواید وزارت مالیه نیزگفت:”.این تفاهمنامه برای مراجعین و قرار داد کنندگان تسهیلات لازم را ایجاد خواهد کرد، وصل نمودن سیستم های معلوماتی ریاست عمومی عواید وزرات مالیه با اداره تدارکات ملی باعث از بین رفتن تبادله معلومات بشکل استعلام و اسناد کاغذی گردیده و هر دو نهاد میتوانند که معلومات را به اسرع وقت و بشکل آنلاین بدست بیاورند.”
قابل تذکر است که هدف از امضا تفاهمنامه دوجانبه میان وزارت مالیه و ادارۀ تدارکات ملی ایجاد شفافیت در جمع آوری عواید ملی، جلوگیری از کتمان و فرار مالیاتی، جلوگیری از بروکراسی و جعل اسناد، حصول اطمینان از تصفیۀ وجایب مالیاتی شرکتهای قرارداد گیرنده و مدیریت بهتر قرارداد ها می باشد. که سیستم های یادشده با استفاده از تصدیق نامه بین المللی (SSL) وصل شده است تا از امنیت، محرمیت و دقت در معلومات تبادله شده اطمینان بخشد و در ضمن با ایجاد فضای مصئون در شبکه انترنتی، از معلومات حساس محافظت صورت گیرد.

پاسخی بگذارید »

*

code