آخرين مطالب

مسابقات انتخابی تیم ملی جودو در وزن‌های مختلف با حضور ۱۲۵ ورزشکار از ۱۱ ولایت کشور در جمنازیم ریاست عمومی تربیت بدنی و ورزش در پایتخت برگزار شد.

رسانه فجر عقرب ۸, ۱۳۹۸ 20 بازدید

به گزارش خبر گزاری شهیدتوانا: در این مسابقات ۱۲۵ ورزشکار در اوزان مختلف به مدت چهار روز در رده‌های سنی جوانان و بزرگسالان با یکدیگر به رقابت پرداختند. قرار است که ورزشکارانِ برتر این رقابت‌ها برای حضور در تیم ملی جودو انتخاب شوند.

ذکریا اسدی رئیس فدراسیون جودو در گفتگو با رسانه ها: این مسابقات جهت انتخاب ورزشکاران برتر تیم ملی جوانان و بزرگسالان افغانستان برگزار شده است. این ورزشکاران برای راهیابی به تیم ملی در وزن‌های ۶۰، ۶۶ و ۷۳ کیلوگرام با یکدیگر رقابت کردند.

وی افزود: چهار ورزشکار برترِ این مسابقات از طرف فدراسیون جودو به اسکالرشیپ معرفی خواهند شد تا بتوانند در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ حضور داشته باشند.

اسدی ادامه داد: این هفتمین دور رقابت‌های انتخابی تیم ملی جودو است که در سطح بسیار بالا برگزار شده است. ورزشکارانی که در این مسابقات شرکت کرده بودند بسیار قوی ظاهر شدند و خوشبختانه توانستیم بهترین ورزشکاران را انتخاب کنیم.

رئیس فدراسیون جودو تصریح کرد: فردا نیز در وزن‌های ۸۱، ۹۰ و منفی ۱۰۰ بهترین ورزشکاران برای حضور در تیم ملی جودو انتخاب می‌شوند.

اسدی ادامه داد: ورزش جودو در جهان در سطح بسیار بالایی قرار دارد، اما متاسفانه در کشور ما کمتر مورد توجه حکومت قرار گرفته است و ورزشکاران جودو در افغانستان علی‌رغم کمبود امکانات تلاش می‌ورزند تا در بخش جودو به مقام‌های عالی برسند.

وی افزود: در همین راستا فدراسیون جودوی افغانستان در نظر دارد تا بزودی چندین کمپ ورزشی ایجاد کند و تلاش داریم سمینارهای متفاوتی برای مربیان و داورها برگزار کنیم، چرا که هدف اساسی ما حضور در المپیک بوده و در آینده تلاش بیشتری برای رشد ورزش جودو در افغانستان به خرج خواهیم داد.

قابل ذکر است که این مسابقات در جمنازیم ریاست عمومی تربیت بدنی و ورزش در پایتخت افغانستان به مدت چهار روز برگزار شد.

پاسخی بگذارید »

*

code