آخرين مطالب

معلم مسئول صیقل دادن روح و جان اعضای جامعه می باشد

خبرگزاری شهید توانا میزان ۱۶, ۱۳۹۸ 62 بازدید

توانا گفت :
بیایم هدفمندانه فرزندان سالم را به جامعه تقدیم نمایم و از رقابت ناسالم فرزند ٱوری بدون برنامه اجتناب کنیم.

معلم مسئول صیقل دادن روح و جان اعضای جامعه می باشد
نیم قرن جنگ در کشور بزرگترین صدمه را در پیکر معارف وارد نموده است
به گذارش خبر گزاری فجر ، عبدالروف توانا دبیرشورای علما واخوت اسلامی صفحات شمال کشور در همایش روز معلم که به ابتکار ریاست معارف ولایت بلخ برگزار گردیده بود شرکت نموده پیرامون مقام معلم و چالش های موجود در معارف و راه های بیرون رفت ٱن سخنرانی نمود.
توانا گفت :
زیر ساخت تعلیم دوران کودکی است ، زمانی تعلیم کار ساز است که تربیت سالم در خانواده ها وجود داشته و هر خانه به مکتب تبدیل شود.
کشورهای پیشرفته دنیا برای حیوانات شان برنامه دارند، در این سرزمین برای فرزندانمان هم برنامه نداریم .
رقابت زاد ولد در کشور بیش از هر امری دیگری جلوه نمایی می کند ، هر خانواده میان شش تا ده طفل به دنیا می ٱورند، کوچکترین برنامه ی برای تربیت اطفال خویش ندارند، این امر باعث شده است که هر جریان برای خودلشکر بسازد و هر چه بخواهد انجام دهد ، زمان ٱن است که در زاد ولد ها کنترل بوجود ٱید ، هر خانواده مطابق ظرفیت خویش فرزند بدنیا بیاورند ، رسول گرامی اسلام به امتیان مومن و مصلح افتخار دارد نه به قاتلان ، جنایت کار و خفاش
ریس کانون فرهنگی شهید توانا گفت : معلم مسئول صیقل دادن روح و جان اعضای جامعه می باشد.
آنچه که او باید بر آن تمرکز یابد شریف ترین مخلوقات بشر است. و قرار است تا با آموزش های خود زمینه های تعالی را در نسل های مختلف به وجود آورد.
یک کشور اگر بخواهد به سرافرازی برسد، به رفاه و غنا برسد، به علم و تفوّق علمی منتهی شود، اگر بخواهد مردم شجاع، آزاده، فهمیده، عاقل، خردمند و متفکر تحویل جامعه‌ی بشری دهد، باید این زیرساخت اصلی را درست کند؛ زیرساخت تعلیم دوران کودکی و نوجوانی. این، شأن معلم است.
اگر معلم خوب عمل کند، صحیح عمل کند، با تدبیر عمل کند، با دلسوزی عمل کند، به نظر ما همه‌ی مشکلات جامعه حل میشود. نه اینکه بخواهیم بگوییم عوامل مؤثر در تربیت جوانان ما، بیرون از محیط مکتب وجود ندارد؛ چرا، خانواده‌ ها مؤثرند، رسانه ‌ها مؤثرند، فضای اجتماعی مؤثر است -در اینها تردیدی نیست- اما آن سازنده‌ی اصلی، آن دست ماهر اصلی که میتواند یک ساخت مستحکمی درست کند که این عوامل گوناگون نتوانند تأثیر بنیانی ‌ای روی این محصول بگذارند، دست معلم است. این، ارزش معلم است

پاسخی بگذارید »

*

code