آخرين مطالب

حملۀ طالبان بر کاروان نیروهای آمریکایی در غزنی

خبرگزاری شهید توانا میزان ۱۶, ۱۳۹۸ 57 بازدید

یروهای آمریکایی از حمله بالای کاروانِ این نیروها در ولسوالی اندر غزنی خبر می‌دهند. هرچند نیروهای آمریکایی از تلفات این حمله گزارشی ارائه نکرده‌اند، اما سخنگوی طالبان ادعا کرده که در نتیجۀ این حمله چندین سرباز آمریکایی کشته و زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری شهید توانا؛  نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان با انتشار خبرنامه‌ای اعلام کردند که شب گذشته یک تانک کاروان مشترک آنان و نیروهای افغان در ولسوالی اندر غزنی مورد حمله «آر پی جی» قرار گرفته است که در نتیجۀ این حمله ابتدا این تانک آسیب دیده و سپس به دنبال حملات هوایی از بین برده شده است.

همچنان در این خبرنامه اشاره شده است که پس از این حمله، محل شلیک «آر پی جی» مورد حمله هوایی قرار گرفته که به دنبال آن ۳ طالب و یک کودک جان باخته‌اند.

در این حال، عارف نوری سخنگوی والی غزنی بدون اشاره به این حمله به خبرنگار شهید توانا؛ می‌گوید که در نتیجۀ حمله هوایی در منطقه خدوخیل و کمال‌خیل ولسوالی اندر ۶ طالب کشته شده و یک گدام گندم آنان که بنام عشر از مردم جمع‌آوری کرده بودند، منهدم شده است.

گروه طالبان ادعا دارند که در نتیجۀ حملۀ آنان در منطقه خدوخیل و کمال‌خیلِ ولسوالی اندر غزنی بیش از ۱۰ سرباز آمریکایی کشته و ۵ سرباز دیگر آنان زخم برداشته‌اند.

گفتنی است که ولسوالی اندر یکی از ولسوالی‌های ناامن غزنی است که طالبان در بخش‌هایی از آن حضور و فعالیت دارند.

پاسخی بگذارید »

*

code