آخرين مطالب

افغانستان به ریس جمهور مقتدر ، با بصیرت ، ​هدفمند و مصلح که خود را پدر همه ای اقوام و ملیت های باهم برادر این سرزمین بداند نیاز دارد

خبرگزاری شهید توانا سنبله ۲۹, ۱۳۹۸ 50 بازدید

ملت دیگر چپاولگران ، وطنفروشان و جنایت کاران سفاک را نمی خواهد .

افغانستان به ریس جمهور مقتدر ، با بصیرت ، ​هدفمند و مصلح که خود را پدر همه ای اقوام و ملیت های باهم برادر این سرزمین بداند نیاز دارد

٭ هرکس باظالم وستمگر برود با او را تقویت کند، در حالیکه می داند او ستمگر است بدون شک از اسلام خارج شده است

به‌گزارش خبرگزاری فجر؛ دبیر شورای علما واخوت اسلامی صفحات شمال در پیش خطبه‌های نماز جمعه این هفته درمسجد جامع روضه مبارک در مورد انتخابات ، حمایت از نخبگان و دانشمندان مبارز علیه ستمگران سخنرانی نموده به استناد از حدیث پیامبر اسلام گفت:
هرکس باظالم وستمگر برود با او را تقویت کند، در حالیکه می داند او ستمگر است بدون شک از اسلام خارج شده است.
من یقین دارم ، ملت دیگر چپاولگران ، وطنفروشان و جنایت کاران سفاک را نمی خواهد در انتخبات از کاندی حمایت می کند ، مقتدر ، با بصیرت ، ​هدفمند که منافع و مصالح ملی را به هر امری ترجیح دهد ، پدر همه ای اقوام و ملیت های باهم برادر این سرزمین بوده و از هرنوع مرض و غرض مصون و محفوظ باشد .

تواناگفت : اگر‌ پایه های ایمان به خدا متزلزل گردد، احساس مسوولیت در برابر پروردگار از میان برود و عدالت اجتماعی جای خود را به ظلم و ستم بسپارد امنیت و عدالت از آن جامعه رخت می‌بندد. درجامعه زورمندان، اخلاق، انسانیت و ایمان جای ندارد.

استاد توانا تاکید کرد، زمانیکه فکر و اندیشه از راه فشار و ارعاب رواج پیدا کند، ایمان جایگاه خود را از دست می دهد. بنابراین، چنین جامعه‌ نامطلوب ترین جامعه برای مومنان می باشد، که انسان را از بندگی خدای متعال به بندگی بندگان سوق می دهد. نفرت از ظلم مقابله با ظالم در هر زمان و مکان از مسوولیت های ایمانی هر مسلمان است .

وی گفت: استبداد در هر کجا به صورت نهاد در آید، همه چیز را به رنگ خود تغییر می‌دهد و همه چیز را مسخ می کند.
متاسفانه امروز در جامعه ظلم پزیری و ظلم پروری به یک فرهنگ تبدیل شده است.

منشی شورای علما گفت: ایمان مسلمان با عمل‌اش مرتبط است، نسبت عمل به ایمان مانند نسبت بدن به روح است. ما آنچه را در روح خویش داریم با بدن خویش ابراز می کنیم. بدن ما منزلگه روح ماست. بدن ما گواه آن است که روح ما وجود دارد. به همین شکل، عمل ما نیز حاکی از کیفیت ایمان و باور های ماست.

چگونگی گفتار واعمال بیانگر ایمان وشکل اعتقادات شخص است چنانیکه وقتی که روح دربدن هست همه بدن وجوارح فعال وهوشیاراست در عدم موجودیت روح شخص مرده است نام وصلاحیت وتمامی مختصات بشری از او گرفته میشود حتی به اسم اوراصدا نمیزنند همینطور عمل مظاهر موجودیت ایمان است.
ایمان واکسینه سلامتی برای فرد و جامعه است ، اهل ایمان هیچ گاه تسلیم زور، زر و تزویر نمی شود.
نقش ایمان در حفظ استقلال، آزادی و عظمت ملت‌ها تاثیر به سزای دارد. مصیبت که امروز بشریت به‌خصوص جامعه اسلامی گرفتار است، ضعف ایمان است.

وی افزود: متاسفانه ضعف ایمان در جامعه باعث‌ می گردد تا تعدادی بنام زبان و قوم خانه های را با خشت های تعصب، ظلم و جنایت اعمار و در انتخابات از چهره های جنایت کار و خون ٱشام وطنفروش حمایت کنند .
امروز در کشور بر علاوه جنگ شاهد فاجعه‌ای هستیم که در طول تاریخ تکرار نگردید است؛ تلاش های هدفمند توسط دشمنان وجود دارد تا هر قومی به سمت و سوی بکشانند ، تا از جنایت‌کاران خویش زیر نام قوم حمایت کنند ، هشدار می دهم انجام چنین عمل با اسلام در تضاد است ، ٱنهای که قومی می اندیشند ادعای مسلمان بودن را نباید کرد .

توانا فرمود : یقین دارم تا زمانی که ظلم پروری وظلم مداری در کشور وجود دارد، امید عبور از بحران کنونی احماقت بیش نخواهد بود.
رسول گرامی اسلام می فرماید: «هرکس باظالم وستمگر برود با او را تقویت کند، در حالیکه می داند او ستمگر است بدون شک از اسلام خارج شده است.»
استاد در بخش دیگر از سخنانش به نمایندگی از روضه مبارک حمایت خویش از وزیر محترم حج و اوقاف اعلام حمایت نموده گفت :
هتاکی و بی حرمتی که در داخل ارک علیه اقای منیب توسط تره خیل انجام شده توهین به وارثین انبیاء و دولت دانسته می شود ، ملت بزرگ افغانستان هر گز چنین ابرو ریزی ها را تحمل ندارد هر چه سریعتراقای ترخیل به جرم که انجام داده است محاکمه شود و یا رسما از تمام ملت معذرت بخواهد

پاسخی بگذارید »

*

code