آخرين مطالب

قیام امام حسین (رض) نباید به یک قضیه‌ شیعیِ ضد سنی یا سنیِ ضد شیعی بدل شود

خبرگزاری شهید توانا سنبله ۱۹, ۱۳۹۸ 71 بازدید
  • قیام امام حسین (رض) نباید به یک قضیه‌ شیعیِ ضد سنی یا سنیِ ضد شیعی بدل شود
  • اگردیروز یک یزید بود در عصر کنونی هزاران یزید وجود دارد، وضعیت دردناک اطفال مظلوم یمین و سوریه به مراتب بدتر از اطفال صحرای کربلا است

همایش گرامیداشت از قیام امام حسین و حماسه کربلا با حضور معاون مقام ولایت بلخ، نمایندگان مردم در شورای ملی، رییس و اعضای شورای ولایتی، نماینده های احزاب سیاسی، علما و عزاداران حسینی در روضه مبارک برگزار گردید.

در این همایش محمد بشیر توحیدی معاون مقام ولایت بلخ پیام والی را قرائت نمود که در این پیام آمده است: مکتب امام حسین مکتب آزادی گی و مبارزه در برابر باطل است. یزید می‌خواست دین نو پای اسلام را از مسیر اصلی آن منحرف کرده و به سمت سوی جاهلیت سوق بدهد ولی امام حسین به وظیفه و رسالت خود ادا نموده و در برابر یزید قیام کرد.

متعاقباً استاد عبدالرووف توانا دبیر شورای علما و اخوت اسلامی شمال کشور و رئیس کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا پیرامون شناخت خط امام حسین و یزد سخنرانی مفصل ایراد نموده گفت: زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای حادثه غم انگیز کربلا، میثاق مجدد با سایر انبیاء (ع) و ارج گزاری به مقام شامخ شهدای امت اسلامی و همه ای آزاده گان تاریخ است.

تبعیت از اهل بیت پیامبر اسلام(ع) این ثقل عظیم، سفینه نجات، مصباح هدایت مانند آیات متشابه قرآن کریم است که هر کس و ناکس نمی تواند خود را در صفحه راهدار اهل بیت آن‌حضرت مشاهده کند.

آقای توانا افزود: قیام حسین (رض) راز و رمزی دارد که فقط هدایت یافتگان مکتب اسلام می توانند به عمق آن پی ببرند و بدون خوف و هراس موقف قاهرانه اتخاذ نمایند .

رئیس کانون شهید توانا اضافه کرد: اختلاف آفرینی ونفاق افگنی توسط دشمنان اسلام و جریان های وابسته به طاغوت، درماه محرم در میان جوامع اسلامی، از هر زمانی دیگر بیشتر صورت می گیرد؛ طوری که از گذشته ها آموختیم، از هر حنجره ای که صدای اختلاف بلند شود در عقب آن جبهه استکبار قرار دارد.

وی گفت : نباید قیام امام حسین (رض) رابه یک قضیه‌ شیعیِ ضد سنی یا سنیِ ضد شیعی بدل شود؛ بلکه لازم است تا این حادثه به عنوان قضیه‌ ای مربوط به تمامی مسلمین تلقی شود.

ایشان علاوه کرد: عاشورا و قیام امام حسین(رض) برای نجات اسلام از انحراف، انحطاط و ابتذال بود؛ همان بلایایی که امروزه هم دامن سنی را گرفته و هم دامن شیعه و همه جامعه اسلامی را فراتر از این، عاشورا درس آزادگی، عزت، کرامت، از خودگذری، ایمان و ایثار می دهد و این موضوعات، ربطی به شیعه و سنی ندارند؛ حماسه حسینی

استاد توانا گفت: وضعیت دردناک جهان اسلام در شرایط کنونی به مراتب دردناکتر از قیام کربلا است، بار دیگر ابوجهل در مکه زنده شده است، عبدالله های ابن ابی در هر جای از کشور های اسلامی مشاهده می شود، یزیدیان امروز به مراتب مکار تر از یزیدیان دیروز می باشد.

وی گفت: یزیدیان عصر کنونی جهت نابودی اسلام جبهه واحدی در رهبری طاغوت ایجاد نموده اند، حالات دردناک اطفال یمن، سوریه و افغانستان بدتر از اطفال درخون غنوده کربلا است .

گفتنی است، داکتر محمد افضل حدید رئیس شورای ولایتی، سید حیدر هاشمی امام جمعه مسجد سلطانیه، ذبیح الله حقجو معاون شواری علما و مدیر مدرسیه اسدیه ولایت بلخ و استاد عبدالله رفیعی عضو شورای اخوت اسلامی ولایت بلخ پیرامون قیام امام حسین و نیازی به برگزاری همایش های تجلیل از امام حسین و پیروی از امام حسین سخنرانی نمودند.

 

پاسخی بگذارید »

*

code