آخرين مطالب

کانون علمی – فرهنگی شهید توانا از میان مردم برخواسته و افغان شمول است / فرزندان کانون شهید استاد توانا حماسه‌ای بی سابقه خلق کردند

خبرگزاری شهید توانا جوزا ۱۶, ۱۳۹۸ 241 بازدید
  • طوری که شاهد هستید امروز بلخ، مهمان هزاران تن از جوانان از اقوام مختلف باهم برادر از بخش ذکور و اناث با محوریت  «مطالعه زندگی گهربار حضرت محمد (ص)» از سرتاسری کشور با وحدت کامل گرد هم آمده‌اند که این عمل در نفس خود بی‌بدیل است.
  • فعالیت های هدفمند و تاثیر کانون علمی - فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا تقدیر و تمجید نموده از ابتکارات این نهاد با عظمت در راستای بسیج وارثین شهداء،  بیداری جامعه و نهادینه ساختن سیرت پیامبر اسلام در زندگی مردم و رشد استعداد های جوانان حمایت می نماید، جای دارد از مدیریت استاد توانا در امر برگزاری مسابقه سیرت پیامبر اسلام با اشتراک پنج هزار جوان از سرتاسر کشور به صورت منظم الحمد الله بدون کوچکترین مشکل بر گزار گردید مورد تقدیر و تمجید ماست و از برنامه های ایشان حمایت می نمایم و جهت تشویق ستارگان رسول الله نیز اعلام می دارم یک تن از ستارگان برتر را نیز به عمره اعزام می نمایم.
  • کانون علمی – فرهنگی شهید توانا از میان مردم برخواسته و افغان شمول است
  • فرزندان کانون شهید استاد توانا حماسه‌ای بی سابقه خلق کردند!

 

طی همایش ستارگان دهمین جشنواره مسابقه سیرت پیامبر اعظم محمد (ص) و خلفای راشدین (رض) در پیوند چهلیمن سالگرد شهادت استاد عبدالقادر توانا، با اشتراک بیش از پنج هزار تن از اقشار مختلف جامعه، معاون مقام ولایت بلخ، قوماندان عمومی امنیه، روسای ادارات دولتی، علمای کرام، نمایندگان مراکز علمی، فرهنگی و دینی، مهمان از ولایات مختلف کشور و هزاران دختر و پسر از سرتاسر کشور تحت رهبری کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا در هوتل خالد آرزوی شهر مزارشریف معرفی گردید.

 

به گزارش خبرگزاری شهید توانا، محفل بعد از تلاوت کلام‌الله مجید توسط حافظ نواب وسخنرانی استاد عبدالرووف رئیس کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا آغاز گردید.

استاد توانا فرمود:  خداوند متعال را شاکرم که امروز فرزندان کانون علمی – فرهنگی شهید توانا در تبعیت از امام انبیاء و امام شهداء حماسه آفریدند بار دیگر با حضور آگاهانه و عاشقانه شان عشق و محبت به اسلام و ارزشهای والای آنرا عملا به نمایش گزاشتند، حضور هزاران تن از خواهران محجبه قلب دشمنان اسلام به درد آورد و تمام سرمایه گزای آنها را طی دو دهه در نطفه خنثی ساخته است .

توانا دربخش دیگر از سخنانش گفت: کانون علمی – فرهنگی شهید توانا از میان مردم برخواسته است طوریکه امروز شاهد هستید این همایش افغانستان شمول است همه با هم در کنار هم پشتون ، تاجک ، ازبک ، هزاره و .. در محورکلمه التوحید و توحید کلمه جمع شده ، هزینه این همایش با حمایت سخاوتمندان تاجران ملی و شخصیت های وطندوست پرداخته شده است جای دارد که از تک تک عزیزان سپاسگزاری و قدردانی نمایم ، همچنان از سکتور های امنیتی که در تامین امنیت این همایش و سایر برنامه های ارزشی ما اهتمام به خرچ داده اند نیز سپاسگزارم.

استاد توانا گفت این دهمین دور از مسابقات بزرگ و سرتاسری سیرت النبی‹ص› و خلفای راشدین می‌باشد که بیش ازپنج هزار تن در این رقابت اشتراک کرده‌اند که افتخار بزرگ برای ملت مسلمان افغانستان خصوصاً مردم مجاهد ام البلاد بلخ است.

مسئول کانون علمی- فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا گفت: طوری که شاهد هستید امروز بلخ، مهمان هزاران تن از جوانان از اقوام مختلف باهم برادر از بخش ذکور و اناث با محوریت  «مطالعه زندگی گهربار حضرت محمد (ص)» از سرتاسری کشور با وحدت کامل گرد هم آمده‌اند که این عمل در نفس خود بی‌بدیل است.

متعاقباً پیام محمد اسحق رهگذروالی ولایت بلخ توسط توسط آقای توحید رسانده شد.

در پیام آمده است، مقام ولایت بلخ از فعالیت های هدفمند و تاثیر کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا تقدیر و تمجید نموده از ابتکارات این نهاد با عظمت در راستای بسیج وارثین شهداء،  بیداری جامعه و نهادینه ساختن سیرت پیامبر اسلام در زندگی مردم و رشد استعداد های جوانان حمایت می نماید، جای دارد از مدیریت استاد توانا در امر برگزاری مسابقه سیرت پیامبر اسلام با اشتراک پنج هزار جوان از سرتاسر کشور به صورت منظم الحمد الله بدون کوچکترین مشکل بر گزار گردید مورد تقدیر و تمجید ماست و از برنامه های ایشان حمایت می نمایم و جهت تشویق ستارگان رسول الله نیز اعلام می دارم یک تن از ستارگان برتر را نیز به عمره اعزام می نمایم.

در این همایش آقای فایز قوماندان عمومی امنیه ولایت بلخ  گفت: پیامبر اسلام که رحمت للعالمین است بعثتشان جهت تکمیل مکارم اخلاق و رسانیدن بشریت به قله‌های سعادت و رستگاری است ازآنجاکه قبول و یقین به پیامبر شرط ایمان به خداست همچنین شناخت مقام و شخصیت و موقف معنوی و روحی رسول اکرم (ص) الگوی گیری وسیله خوشبختی و اسوه نیکویی‌ها و راه نجات بر مسلمانان و قاطبه بشریت می‌باشد.

جهت وحدت امت اسلامی و بیداری و آگاهی ملت مجاهد افغانستان بخصوص خطه علم پرور وداعی ارزش‌های اسلامی‌ام البلاد بلخ راه‌اندازی برنامه سیرت یک گام بنیادی و ابتکار ارزشمدارانه است که از طرف کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا و سایر نهادهای فعال در بلخ تحت مدیریت و رهبری استاد عبدالرووف توانا گرفته‌شده است، حمایت نموده تشکری می‌نمایم که همه‌ساله جوانان را اعم از مؤمنین و مؤمنات را از سیرت پیامبر اسلام معرفت و آشنایی می‌دهند که اینک با موفقیت دوردهم مسابقات سیرت النبی (ص) را برایشان و قاطبۀ فعالین و دست‌اندرکاران و مشترکین و نهادهای همکار این مسابقه‌ی پسندیده تبریک عرض نموده و سرفرازی و موفقیت آرزو دارم.

در این همایش، مولوی محمود دانشجو  رئیس ارشاد، حج اوقاف ولایت بلخ،  استاد امیر محمد ضیایی معاون شورای اخوت اسلامی شمال محترم استاد عبدالعزیز کریمی نماینده کانون فرهنگی شهبد توانا در حوزه کندوز پیرامون موضوع سخنرانی نمودند.

در این همایش از میان ۵۰۰۰۰ اشتراک کننده مسابقه سیرت النبی (ص) و خلفای راشدین (رض) که قبلا آزمون آن در تاریخ ۲۷ ثور در روضه مبارک برگزار گردیده بود، ۲۵ تن به رقابت نهایی راه یافتند که از این میان ۴ تن بعد از سپری نمودند امتحان نهایی توسط داور های محترم ستاره برتر معرفی گردید.

قابل تذکر است که نهاد های ۸۰ گانه ولایت بلخ برای استاد عبدالرووف توانا لقب نماد وحدت را اعطا نمودند.

در پایان لوح تقدیر و جوایز در نظر گرفته‌شده برای  یکصد سی تن از ستارگان برتر سیرت النبی (ص) تفویض گردیده، محفل با دعا خیر و فلاح پایان یافت.

پاسخی بگذارید »

*

code