آخرين مطالب

رییس کانون علمی فرهنگی شهید توانا: علمای حقانی چشم و چراغ جامعه هستند؛ خورشید گونه عمل می کنند

خبرگزاری شهید توانا حمل ۱۲, ۱۳۹۸ 258 بازدید

به گزارش خبرگزاری شهید توانا: همایش با شکوهی به‌مناسبت فراغت حافظان قرانکریم، از طرف مدرسه امام ابوحنیفه با اشتراک شورای علما و اخوت اسلامی شمال، ریاست ارشاد حج و اوقاف، علمای کرام، شخصیت دینی ، طلاب مدارس برگزار گردید..

در این همایش استاد عبدالرووف توانا دبیر شورای علما و اخوت اسلامی شمال کشور و رئیس کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا پیرامون علمای حقانی سخنرانی مفصل را ایراد فرمود:

رییس کانون علمی فرهنگی شهید توانا: علمای حقانی چشم و چراغ جامعه هستند؛ خورشید گونه عمل می کنند

رسول الله (ص) سعی می نمودند تا کافری مسلمان شود ملانماهای بی خبر از دین تلاش می کنند تا مسلمانی را کافر معرفی کنند خون و آبروی آنرا بریزند

به گزارش خبرگزاری شهید توانا!
همایش باشکوه در پیوند به فراغت مولوی سیف الرحمن نادری و استاد المعتصم بالله قریشی در ولسوالی مارمل با اشتراک،علمای کرام ، اساتید مکاتب ، هیت رهبری ولسوالی و مردم زادگاه شهید استاد عبدالقادر توانا و پایگاه شهید استاد ذبیح الله برگذار گردید

همایش که با تلاوت ازکلام‌الله مجید توسط قاری عبدالوکیل مستقیم آغاز و با سخنرانی دانشمندان، قرائت نعتیه ها و تواشیح، پیرامون ابعاد زندگی وارثین راستین انبیاء (ع ) همراه بود،

استادعبدالروف توانا دبیر شوراهای علماء و اخوت اسلامی شمال کشور و مسئول کانون علمی ـ فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، ضمن سخنرانی روی جایگاه ، نقش و مسولیت علما به عنوان وارث انبیاء (ع)سخنرانی نمود .

توانا بابیان سیرت پیامبر اسلام که وارث انبیاء از چنین سیرت برخوردار باشند گفت : رسول الله بهترین خیر خواه برای همه ای عالمیان بود ، خورشید گونه عمل می نمود تاریکی ها را روشن و سرزمین های سوخته را سر سبز می ساخت ، نشانه های بارز وارثین حبیب خدا باید چنین باشد .

وی گفت : رسول الله (ص) سعی می نمودند ، تا کافری مسلمان شود، بر عکس جریان های افراطی و بی خبر از دین تلاش دارند ، تا مسلمانی را کافر معرفی کنند ، خون و آبروی آنرا بریزند، چنین عملکرد هیچ گاهی سزاوار وارثین انبیاء نیست ، از هر نام ادرس که باشد به مکتب پیامبر اسلام در تضاد و مردود است .

تواناگفت : در این برهه زمانی دین ، امت و اهدافش پیامبر موردتهاجم دوست‌های نادان و دشمنان مکار قرارگرفته است، این امر مقتضی آن است تا بیش از هر زمان دیگری به شناخت پیامبر (ص) و تفسیر ابعاد زندگی و شرح و توضیح فرمان‌ها گهربارش بپردازیم تا با اقتدا و الگو گیری از سیرت پیامبر (ص) راهکار برای نجات امت اسلامی از این سونامی بزرگ داشته باشیم.

استاد توانا در قسمت از سخنرانی‌اش فرمود: رسول‌الله زمانی چشم به جهان گشود که جهانیان به آمدن چنین منجی و رهبر اصلاح‌گر و جهانیان به یک چنین انقلاب اصلاحی شدیداً نیاز داشتند؛ و حضرت رسول‌الله (ص) زمانی به ملکوت اعلی پیوست که رسالتش تکمیل گردید و انقلاب اصلاحی را به پیروزی رسانید و مردان اصلاح‌گری را تربیه نمود واساسات یک نظام کاملاً الهی را از خود بجا گذاشت که ضامن سعادت، خیر و صلاح جامعه بشری بود، در این مقطع حساس تاریخی که امت مسلمه قرار گرفته است می توانیم با برگشت کامل به اسلام ناب محمدی و تبعیت از آن از این بحران عبور کنیم .
حضرت محمد مصطفی (ص) که ولادتش امید، بعثتش نور، هجرتش دولت وامت و رحلتش اعلام ختم رسالت و تکمیل دین از جانب خدای کریم و رحیم بود.

استاد توانا افزود: پیامبری که از اعراب جاهل و بادیه‌نشین بزرگ‌ترین فرهیختگان، دانشمندان، رهبران جامعه و مصلحین اجتماعی را ساخت و بشریت را به‌عنوان امت واحد در محور کلمه توحید و توحید کلمه جمع نمود؛ شهر شرک را به شهر توحید تبدیل کرد و از یثرب مدینه الرسول ساخت؛ در مدت خیلی کمی که از ربع قرن تجاوز نمی‌کند امپراتوری‌های زور و زر و تزویر را از صفحه گیتی برچید.
دبیر شورای علماء بخش در سخنانش فرمود: پیامبر اسلام (ص) عدالت اجتماعی را بر فطرت سلیم انسانی اساس گذاشت، پیامبری که برتری را نه به رنگ، قوم و جغرافیا، بلکه به اساس ایمان به خدا وتقوی الهی قرارداد.
معلمی که عقل را با وحی آشتی داد و در تفسیر و تبیین داده‌های وحی از عقل وام گرفت، قانونگذاز و صاحب‌شریعتی که برای اولین بار قانون اساسی حکومت و نظام اسلامی را با میثاق مدینه توشیح نموده جامعه عدالت محور دور از افراط‌وتفریط و مدیریت حکیمانه و مدبرانه به اساس مصلح را بنا کرد که جامعه را نه بازور، زر و تزویر، بلکه با حکمت و تدبیر در روشنایی دستورات والای الهی و دین و شریعت رحمت اداره کرد.

استاد عبدالروف توانا گفت: حالت جهان اسلام و امت اسلامی به حدی ناهنجار و نابسامان است که قلب رسول‌الله مجروح و روح پیامبر ناآرام و ندای پیامبر اسلامی بلند است که «مسلمانان! مسلمانی کنید».
رئیس کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا گفت: پیامبر اسلام حضرت رسول‌الله (ص) خیلی دوست داشت و تلاش می‌نمود تا مشرک و کافری به دین اسلام مشرف شود و از شرک و کفر اجتناب ورزد، اما متأسفانه مسلمان نماهای امروز تلاش دارند و علاقه‌مند هستند تا مسلمانی را که کلمه توحید می‌خواند و به وحدانیت الله (ج) باورمند است، به رسالت پیامبر (ص) ایمان دارد وبه سایر مو من بها اعتراف می‌کند کافر معرفی کنند و تکفیر نمایند.
آقای توانا افزود: بار دیگر در شهرها مساجد ضرار ساخته‌شده، متعکفین مسجدضرار برای برهم زدن وحدت امت اسلامی نفاق و اختلاف نشر و تبلیغ می‌کنند، بعض از بناهای اسلام معطل و متروک‌شده و اسلام و مسلمین حقیقی مظلوم و محکوم و قرآن کریم و فرمان‌ها مقدس دین مهجور و متروک گردیده است.

استاد توانا علاوه نمود فرمود: امت اسلامی از دو جبهه موردتهاجم گسترده دشمن قرارگرفته‌اند: ۱ ـ جنگ رویارویی یا جنگ گرم؛ ۲ ـ تهاجم فرهنگی که از آن به جنگ سرد تعبیر می‌شود، امروز که در برابر امت اسلامی و مسلمین دشمنان کوردل و معاندش از جبهه‌های مختلف از قبیل مستشرقین معاند، مستبشرین متعصب، سکولارها کوردل و مسلمان نمای‌های از دین بی‌خبر قرار دارند که در برابر این‌همه حملات و دشمنی‌ها جامعه اسلامی و مسلمانان هیچ برنامه و تدارک دفاعی ندارند، اگر ضمانت حفظ این دین به اساس «انا نحن نزلنا الذکر وانا له لحافظون» نمی بود شاید امروز نام از اسلامی و مسلمان در صفحه گیتی باقی نبود.
آقای توانا در اخیر گفت: اعلان می‌کنم که امروز نیاز به یک انقلاب محمدی است، انقلابی که جامعه پراکنده و مستضعف ما را یک امت واحد مقتدر در محور توحید کلمه و کلمه توحید جمع کند و یک‌بار دیگر جامعه نمونه والگوی و باعزتی را که یک‌تن و یک روح باشند بنا کند.
در این همایش مولوی رحمت الله ریس شورای علماولسوالی مارمل و جمع از اساتید نیز سخنرانی نمودند

شایان ذکر است محفل نخست در شهر مزار شریف تحت رهبری استاد مفتی محمد اسحق ابو وفا ریس مدرسه احناف برگذار گردیده بود ، به تعداد یکصد تن عالم و حافظ فارغ لف دستار فضیلت پیچانده شد همایش مارمل به مناسبت دو تن از این فارغان و ارج گذاری به مقام علم برگزار شده است

 

پاسخی بگذارید »

*

code