آخرين مطالب

خروج نیروهای بیگانه از کشور نه تنها خواست طالب هاست ؛ بلکه خواست آحاد مردم افغانستان می باشد

خبرگزاری شهید توانا حمل ۱۲, ۱۳۹۸ 191 بازدید

به گزارش خبرگزاری شهید توانا: همایش با شکوهی به‌مناسبت فراغت حافظان قرانکریم، از طرف مدرسه مفتی نعمت الله مالکی با اشتراک رییس کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، ریاست ارشاد، حج و اوقاف، علمای کرام، شخصیت دینی و ارزشی ، طلاب مدارس و جوانان برگزار گردید.

در این همایش استاد عبدالرووف توانا دبیر شورای علما و اخوت اسلامی شمال کشور و رئیس کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا پیرامون خروج نیروهای بیگانه از کشور سخنرانی مفصل را ایراد فرمود که چکیده آن قرار ذیل است:

خروج نیروهای بیگانه از کشور نه تنها خواست طالب هاست ؛ بلکه خواست آحاد مردم افغانستان می باشد.

٭ ملت از جنگ سخت خسته شده، خواهان توقف فوری جنگ و راه اندازی مذاکرت بین الافغانی به صورت هدفمند بدون مداخله بیگانگان می باشد.
٭ طوری که تاریخ ثابت نموده است هر گاه رهبری و مدیریت برنامه های صلح در اختیار دیگران قرار داشته باشد ، مولود صلح معیوب تولد خواهد شد .
٭ سیاسیون این سرزمین همواره جهت رسیدن به قدرت قربانی ها و فداکاری این ملت را نادیده گرفته و آنرا زیرپای خنازیر ریختانده اند ، ملت قبل از آنکه شهد پیروزی را بچشند، کام آنها تلخ گردیده است 
٭ نقش مدارس در پاسداری و حراصت از کشور و استرداد استقلال این سرزمین تاثیر گذار و تعیین کننده بوده است ، مردم افغانستان قدر نعمت مدارس را می دانند و از آن با سر و جان پاسداری می کنند.
٭ اگر سرباز کشته شود و یا طالب ؛ فرزندان این سررمین و برادران ماهستند به صورت قطع از ریختاندن خون افغان ها توسط خود افغان ها جلوگیری شود که به خیر وصلاح هیچ جناح نمی باشد.

پاسخی بگذارید »

*

code