آخرين مطالب

هشدار وزارت داخله به تمام افراد مسلح غیر مسئول در افغانستان!

خبرگزاری شهید توانا دلو ۱۹, ۱۳۹۷ 60 بازدید

به گزارش خبرگزاری شهید توانا . وزارت داخله افغانستان به تمام تفنگداران غیر مسئول در افغانستان هشدار داده می‌گوید، هیچ فرد مسلح غیر مسئول، جنایت پیشه و قانون شکن نمی توانند از این پس در این کشور گشت و گذار کنند.

در ابلاغیۀ که از سوی این وزارت نشر شده آمده‌است که پولیس ملی افغانستان بمنظور تأمین امنیت هموطنان به هیچ زورگوی اجازه نمی‌دهد تا امن و نظم عامه را در جامعه مختل کند.

نصرت رحیمی سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخله افغانستان

نصرت رحیمی سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخله روز جمعه به شهید توانا گفت:

“بر اساس هدایت جدی رهبری وزارت داخله منبعد هیچ فرد مسلح غیر مسئول، قانون شکنان و افراد زورگو نمی‌توانند در هیچ ولایت کشور گشت و گذار نماید، این اقدام به خاطر تأمین هر چه بهتر هموطنان در سراسر افغانستان اتخاذ شده، به همین اساس به تمام پولیس ملی هدایت داده شده تا در مورد اجراآت جدی داشته باشند.”

وزارت داخله هم‌چنان از مردم افغانستان خواسته تا در شناسایی افراد جنایت پیشه، زورگو و قانون شکن، پولیس را همکاری کنند.

این در حالی است که پیش از این نیز وزارت داخله چندین لیست را که در آن نام برخی افراد تحت پیگرد، قانون شکن و زور گو شامل بود، نشر کرده‌است.

این وزارت با نشر برخی لیست‌ها گفته، کسانی که در شناسایی این افراد همکاری کنند برای‌شان انعام داده خواهد شد.

باشنده‌گان امام صاحب کندز: از ظلم افراد مسلح غیر مسئول به ستوه آمده‌ایم

موجودیت تفنگداران غیر مسئول، افراد قانون شکن و زورگو از مشکلاتی جدی به شمار می‌روند که با انتقاد تند مردم همواره روبرو بوده‌است.

برخی کارشناسان نظامی اقدام اخیر وزارت داخله را استقبال کرده می‌گویند، اگر در جلوگیری از گشت و گذار افراد مسلح غیر مسئول جدیت به خرج داده شود، تفنگداران غیر مسئول از این پس برای مردم درد سر نخواهند بود.

محمدا گل مجاهد یکی از این کارشناسان به رادیو آزادی می‌گوید:

“من امیدوار هستم وزارت داخله که اعلامیه اخیری را داده که از شاهراه بزرگ تأمین امنیت می‌کند و افراد مسلح غیر مسئول که برای مردم درد سر است و از مردم در مسیر راه‌ها باج گیری می‌کنند و تاجران ما را آزار و اذیت می‌کنند، به این مشکلات نقطه پایان داده شود.”

آقای مجاهد هم‌چنان می‌گوید، حکومت افغانستان توانایی جلوگیری از افراد زورمند و تفنگدار غیر مسئول را دارد.

به گفته وی، باید در برابر افراد قانون شکن و زورمند از قوه قهریه استفاده شود تا این افراد نتوانند دست به فعالیت‌های غیر قانونی بزنند.

پاسخی بگذارید »

*

code