آخرين مطالب

افتتاح کاروان راه لاجورد؛ نمایشگاه سیار فرهنگ و تولیدات افغانستان در مسیر راه لاجورد

خبرگزاری شهید توانا دلو ۱۸, ۱۳۹۷ 46 بازدید

اداره امور ریاست جمهوری، دفتر مرکزی «کاروان راه لاجورد» را به منظور اعزام یک نمایشگاه سیار تجاری جهت ترویج فرهنگ، بازاریابی محصولات و صنایع دستی، نمایش ساحاتهای تاریخی و توریستی افغانستان به کشورهای مسیر راه لاجورد و اروپا ایجاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری شهید تواناْ دفتر کاروان راه لاجورد توسط معاونیت تخنیکی ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری و با همکاری اتاق تجارت و صنایع افغانستان و ادارات سکتوری ایجاد گردیده است.

خان‌ولی بشرمل، معاون تخنیکی اداره امور ریاست جمهوری در حین افتتاح این دفتر گفت، ایجاد کاروان راه لاجورد یک ابتکار جدید به تعقیب افتتاح راه لاجورد می‌باشد؛ چون می‌تواند اهمیت و موقعیت استراتیژیک افغانستان را به جهان معرفی کرده و فرصت‌های خوبی را برای کشور ایجاد نماید.

در همین حال عتیق‌الله نصرت، رئیس هیأت عامل اتاق تجارت و صنایع افغانستان در سخنانی در این مراسم گفت، افتتاح راه لاجورد یک فرصت خوبی برای سکتور خصوصی افغانستان می‌باشد.

آقای نصرت گشایش مسیرهای بدیل ترانزیتی و تجارتی را از خواست‌های اساسی سکتور خصوصی عنوان کرد که طی ۱۶ سال گذشته همواره مطرح گردیده است.

وی از مواصلت موفقانه اولین کاروان حامل محموله‌های صادراتی افغانستان از مسیر راه لاجورد به بندر امبارلی استانبول یادآوری کرد که مورد استقبال گرم تاجران و سرمایه‌گذاران ترکی و افغانی و مقامات دو کشور قرار گرفت.

رئیس هیأت عامل اتاق تجارت و صنایع علاوه کرد، طرح ایجاد کاروان راه لاجورد از سوی حفیظ‌الله، رئیس شورای سراسری ترکمن‌های افغانستان و رئیس شرکت افغان بازار، یکی از تاجران جوان و فعال کشور ارائه گردید که امروز خوشبختانه با اقدام عملی، روی دست گرفته شد و اتاق تجارت و صنایع در این زمینه با ایشان همکار خواهد بود.

وی استفاده از مسیر راه لاجورد را برای صادرات محموله‌های سنگین از قبیل قالین، سنگ تلک و سنگ‌های تعمیراتی به کشورهای منطقه و اروپا، خیلی مهم خواند.

پاسخی بگذارید »

*

code