آخرين مطالب

همایش میثاق با امام انبیاء و امام شهدا محمد مصطفی(صلی علیه و سلم) برگزار گردید

خبرگزاری شهید توانا قوس ۲۴, ۱۳۹۷ 101 بازدید

همایش میثاق با امام انبیاء و امام شهدا محمد مصطفی(صلی علیه و سلم) برگزار گردید

یا رسول الله! با تو میثاق می بندیم که بنده خدا واحد لاشریک باشیم ، مطیع فرمان توباشیم نه اهل عصیان، با نگاه حرام، تو را نیازاریم، با دروغ و تهمت، تو را نرنجانیم ، با گوشی که اذان و قرآن شنیده، معصیت نکنیم، رضای تو و پروردگارت تو را به پسند این و آن نفروشم.

سلام خدا بر تو، ای امین وحی، ای رسول خدا(ص)، ای محبوب امت و حبیب آفریدگار، سلام بر تو بر اصحاب کنجوم….
خدا را سپاس که توفیق عنایت فرمود تا فرزندان کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا در چنین مقطع حساس تاریخی توانستند به نصرت پروردگار، همایش را زیر عنوان میثاق با رسول الله صلی الله وعلیه وسلم با اشتراک اگاهانه محبان و مشتاقان حبیب خدا و شافع روز جزا برگزار نمایند .
جوانان هدفمند کانون شهید توانا خواستند در پیوند به فرا رسیدن ماه ربیع، با شعار لبیک یارسول الله محمد(ص) تجدید پیمان کنند

یا رسول الله! جوانان امروز باردیگربا یاد و خاطرات بیست وسه سال نزول وحی را در مکه و مدینه در تبعیت از مهاجرین و انصار تجدید میثاق ببندند، امت مسلمه را در محور کلمه التوحید و توحید کلمه فرا خوانده ادای رسالت نمایند .
ای پیامبر رحمت، ای شفیع امت، ای منادی وحدت، ای رسول رأفت!
ای رسول رحمت! با تو عهد می بندیم قرآن تو را راهنمای عمل قرار دهیم، سنت وعترت تو را دوست بداریم و ازآنان پیروی کنیم، نمازم را اول وقت بخوانم، با کتاب خدا انس داشته باشیم، هرگز فراموشت نکنیم، موعظه های تو را آویزه گوشمان قرار دهیم، سیره اخلاقی تو را سرمشق خود سازیم، با دوستان و خویشان مهربان باشیم، از اصحابت صدق و حیا و عفاف و تقوا بیاموزیم..
الهی ٱنچه که امروز برادران وخواهران کانون علمی فرهنگی شهیداستاد عبدالقادر توانا با حبیبت میثاق بسته اند بر حفظ و پاسداری از ٱن لحظه ما به خودمان وا مگزار در انجام حمایتمان کن. ان شاء الله

این همایش با تلاوت چند از قرٱن کریم توسط استاد نواب قاری بین المللی کشور اغاز برادران هریک :
عبدالروف توانا ، استادهدفمند، سیدعبدالجبار جمال ، استاد نور محمد ناج ، استاد عبدالشکور مصباح ، استاد روح الله روحانی ، استاد مصلح ، مولوی عبدالحلیم ، استاد جاهد ، استاد عبدالسمیع حمیدی ، جمع از خواهران نیز سخنرانی نمودند ، همایش با خوانش ترانه خاتمه یافت، این همایش توسط استاد غلام حیدر حیدر مدیریت می گردید .

خداوند، در قرآن کریم می فرماید که اصحاب رسول خدا (ص) کسانی هستند که با یکدیگر مهربان هستند:
مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَالَّذینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَماءُ بَیْنَهُمْ تَراهُمْ رُکَّعاً سُجَّداً یَبْتَغُونَ فَضْلاً مِنَ اللَّهِ وَ رِضْواناً سیماهُمْ فی وُجُوهِهِمْ مِنْ أَثَرِ السُّجُودِ ذلِکَ مَثَلُهُمْ فِی التَّوْراهِ وَ مَثَلُهُمْ فِی الْإِنْجیلِ کَزَرْعٍ أَخْرَجَ شَطْأَهُ فَآزَرَهُ فَاسْتَغْلَظَ فَاسْتَوی عَلی سُوقِهِ یُعْجِبُ الزُّرَّاعَ لِیَغیظَ بِهِمُ الْکُفَّارَ وَعَدَ اللَّهُ الَّذینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ مِنْهُمْ مَغْفِرَهً وَ أَجْراً عَظیماً.
محمّد (ص) فرستاده خداست و افرادی که با او هستند در برابر کفّار سرسخت و شدید، و در میان خود مهربانند پیوسته آن ها را در حال رکوع و سجود می بینی در حالی که همواره فضل خدا و رضای او را می طلبند نشانه آن ها در صورتشان از اثر سجده نمایان است این وصف آنان در تورات و وصف آنان در انجیل است، همانند زراعتی که جوانه های خود را خارج ساخته، سپس به تقویت آن پرداخته تا محکم شده و بر پای خود ایستاده است و بقدری نموّ و رشد کرده که زارعان را به شگفتی وامی دارد این برای آن است که کافران را به خشم آورد (ولی) کسانی از آن ها را که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده اند، خداوند وعده آمرزش و اجر عظیمی داده است.

پاسخی بگذارید »

*

code