آخرين مطالب

توانا: آن‌های که زیر نام اسلام مسلمان اختلاف آفرینی میکند، خون مسلمانان را می ریزانند مسلمان نیستند / چقدر درد آور است دوستی با کفار حُسن اما با مسلمان قبح

خبرگزاری شهید توانا قوس ۱, ۱۳۹۷ 132 بازدید
  • باردگر رشته توحید حاکمیت در میان امت گسست، اقوام که در رشته توحید باهم وصل بودند، از هم دور و مقابل هم قرار گرفتند، پیروان چنین انسان کامل، رهبر صادق، امام انبیاء، معلم بشریت در مظلومیت، قرآن در مهجوریت و آئینه‌اش از طرف دشمنان مکار و دوستان جاهل مورد تهاجم قرار دارد .
  • اوضاع دردناک جهان اسلام قلب رسول الله را مجروح و روح بزرگ ٱن رهبر بزرگ انسانیت را نا ٱرام ساخته وندای ملکوتی ان بلندشده است ، مسلمانان ، مسلمانی کنید و به اصل خویش برگردید تااز امت از مظلومیت ، قرٱن از مهجوریت و اسلام از محکومیت

به گزارش خبرگزاری شهید توانا: همایشی با شکوهی به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت از طرف دانشجویان افغانستانی در جامعه المصطفی العالمیه با محوریت سخنرانی استاد عبدالرووف توانا دبیر شورای علما و اخوت اسلامی شمال کشور و رئیس کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا برگزار گردید که فشرده ای از سخنرانی آقای قرار ذیل است؛

رسول الله صلی الله علیه وسلم، زمانی چشم به جهان کشود که جهان به چنین میلاد مسعود نیاز داشت، زمانی مبعوث گردید که بشر به یک انقلاب اصلاحی ضرورت داشت .

پیامبری که ولادتش امید، بعثتش نور، و هجرتش زمینه ساز نظام مقتدر اسلامی بود.

رهبری که از اعراب جاهل و بادیه نشین بزرگترین فرهیختگان و دانشمندان ساخت، شهر شرک را به شهر توحید تبدیل نمود و از یثرب مدینه الرسول ساخت.

معلمی که اقوام مختلف و متخاصم را در محور کلمه التوحید و توحید کلمه مانند دانه های تسبیح در رشته توحید باهم و صل نمود، شیرازه اجتماع را نه با رنگ، قوم ، جغرافیه بلکه براساس ایمان و تقوا، خیرخواهی و عدالت محوری ترسیم کرد، جامعه را نه بازور زر و تزویر، بلکه با حکمت، تدبیر قانون گزاری، شریعت و رحمت اداره کرد، عقل را با وحی آشتی داد، در تفسیر وحی از عقل وام گرفت، دین‌اش را در محور اعتدال، دور از افراط و تفریط به معرفی گرفت.

رهبر که درب های بسته را نشکست، بلکه با کلید وحی و عقل باز کرد، پیروان تمام ادیان الهی را بسوی توحید فراخواند، به همگان رحمت بود.

انسان کامل که بر مرگ دشمنش راضی نبود، بلکه متاثر هم می شد، هیچ گاه آغاز گر جنگ نبود، تعامل را بر تقابل ترجیح می داد، هیچ‌گاه زیر تاثیر زور، زر، تزویر نرفت. جهت پیشبرد اهدافش در هر گونه شرایط کوچکترین کوتاهی نکرد، تهدید ها را به فرصت ها تبدیل نمود محاصره های اقتصادی و طلسم مخالفت ها، ممانعت ها از مناسک را حکیمانه و مقتدرانه شکست، هر گز مایوس نشد.

فرماندهی که بامعتکفین مسجد ضرار و خط نفاق قاهرانه و مقتدرانه برخورد نمود، بنای نفاق را با خاک یکسان ساخت، تا امت در هر عصری و نسلی از آن بیاموزند.

رهبری که تنها در کنج مسجد ننشست دعوتش را با پیام از اقتدار به سران کشور های جهان رسانید.

شخصیت که از دگرگونی و تحولات طبیعی، در کسوف زمان مرگ فرزندش استفاده سوء نکرد و آنرا آیتی از آیات پروردگار دانست.

عابدی که عبودیت را بر رسالت ترجیح داد، جهت برچیدن شرک، خرافات و بدعات کوتاهی نکرد، « کالجبل الراسخ»، تا اخرین لحظه ای از حیات مبارکش ثابت قدم استوار ماند، و به بهترین وجه ادای رسالت نمود، جهت رهبری جامعه قرآن‌کریم سنت و عترت، «ترکتم فی کم امرین»، را گذاشت، که در تبعیت از آن هرگز ضلالت به سراغ امتش نخواهد آمد.

رهبری که در کوتا مدت مقتدرترین نظام را ساخت، امپراطوری ظلم وحشت را دگرگون نمود، به بشریت کرامت، عزت و استقلالیت بخشید .

متاسفانه باردگر رشته توحید حاکمیت در میان امت گسست، اقوام که در رشته توحید باهم وصل بودند، از هم دور و مقابل هم قرار گرفتند، پیروان چنین انسان کامل، رهبر صادق، امام انبیاء، معلم بشریت در مظلومیت، قرآن در مهجوریت و آئینه‌اش از طرف دشمنان مکار و دوستان جاهل مورد تهاجم قرار دارد .

بار دیگر، ابوجهل ها درمکه، عبدالله های ابن ابی در مدینه،  فرعون ها در مصر، یزید ها در شامات، زنده شده اند،  ٱتش کده ها روشن شده است، فرزندان پیامبر را به فجیع ترین حالت قتل عام می کنند، از هر گونه عداوت در برار اسلام ابا ندارند و به هر جنایت مرتکب می گردند، جبهه واحدی را علیه دین پیامبر ایجاد نموده اند، به کمک یهود در فلسطین علیه فرزندان صلاح الدین می شتابند، ویس قرنی نیز از دست شان در امان نیست.

توانا گفت : شعار و شعور مسلمان وحدت یکپارچگی است ، ٱنهای زیر ن مسلمان اختلاف ٱفرینی میکند ، خون مسلمانان را می ریزانند مسلمان نیستند.

چقدر درد اور است دوستی با کفار حسن اما با مسلمان قبح

برادران وخواهران مسلمان :

اوضاع دردناک جهان اسلام قلب رسول الله را مجروح و روح بزرگ ٱن رهبر بزرگ انسانیت را نا ٱرام ساخته وندای ملکوتی ان بلندشده است ، مسلمانان ، مسلمانی کنید و به اصل خویش برگردید تااز امت از مظلومیت ، قرٱن از مهجوریت و اسلام از محکومیت

نجات یابد، در بخش دیگری از سخنرانانش توانا خطاب به دانشجویان افغانی مقیم در ایران گفت :

جداوند شاکرم که فرزندان سید جمالدین افغانی ، سلطان محمود غزنونی در هر کشوری که جهت ادامه تحصیل بسر می برند ، در میان دانشجویان کشور های جهان از هر لحاظ علرغم تمام نابسامانی های اقتصادی و امنیتی طی چهار دهه جنگ که تحمیل گردیده است مانند نگین انگشر از درخشش لازم برخوردارند ، یقین دارم فرزندان باغرت کشورم در جمهوری اسلامی ایران با احساس سلیم اسلامی و انسانی که دارند، در میان دانشجویان کشور های اسلامی از هر منظر در موقعیت برتر قرار دارند که برای ما جای افتخار است .

افغان ها در همه جا منادی وحدت همدلی در میان جوامع اسلامی هستند ، هیچ گاه ازکشور ما به هیچ سرزمین حرکت که باعث اذیت دیگران گردیده باشد صورت نگرفته و نخواهد گرفت .

توانا خطاب به دانشجویان کشورش گفت: یقین دارم دانشجویان عزیز کشور با استفاده از شرایط که برای شما مساعد گردیده بیشترین استفاده بهینه را خواهید نمود ، با دانش بیشتر مع الخیر به کشور برخواهید گشت ، کشور و مردم سخت به جوانان متخصص و متعهد نیاز دارند

پاسخی بگذارید »

*

code