آخرين مطالب

طی همایش از میلاد پیامبر اکرم(ص) تجلیل و گرامیداشت به عمل آمد

خبرگزاری شهید توانا عقرب ۲۹, ۱۳۹۷ 128 بازدید

به گزارش خبرگزاری شهید توانا: همایش با شکوهی اعلان نتایج مسابقه اسطوره های اسلامی به‌مناسبت میلاد پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص)، از طرف مدرسه بی بی حلیمه السعدیه(رض) با اشتراک نماینده ریاست ارشاد، حج و اوقاف، نماینده کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، شخصیت های ارزشی و جوانان برگزار گردید.

در این همایش عبدالصبور توانا، معاون بخش امور جوانان کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا ضمن عرض تبریک ایام مبارک میلاد حضرت رسول الله(ص) به همه حقجویان، آزادی خواهان و ملسمین جهان و به‌خصوص اشتراک کننده گان مسابقه اسطوره های اسلامی گفت: روز میلاد محمد امین، روز ولادت زبدۀ بشریت، حضرت خوبان، خلاصه فضائل الهی در ابنای بشریت و روز بزرگی در تاریخ جهان است.

آقای توانا گفت: رسول الله صلی الله علیه وسلم، زمانی چشم به جهان کشود که جهان به چنین میلاد مسعود نیاز داشت، زمانی مبعوث گردید که بشر به یک انقلاب اصلاحی ضرورت داشت .پیامبری که ولادتش امید، بعثتش نور، و هجرتش زمینه ساز نظام مقتدر اسلامی بود.

معلمی که اقوام مختلف و متخاصم را در محور کلمه التوحید و توحید کلمه مانند دانه های تسبیح در رشته توحید باهم و صل نمود، شیرازه اجتماع را نه با رنگ، قوم ، جغرافیه بلکه براساس ایمان و تقوا، خیرخواهی و عدالت محوری ترسیم کرد، جامعه را نه بازور زر و تزویر، بلکه با حکمت، تدبیر قانون گزاری، شریعت و رحمت اداره کرد، عقل را با وحی آشتی داد، در تفسیر وحی از عقل وام گرفت، دین‌اش را در محور اعتدال، دور از افراط و تفریط به معرفی گرفت.

رهبر که درب های بسته را نشکست، بلکه با کلید وحی و عقل باز کرد، پیروان تمام ادیان الهی را بسوی توحید فراخواند، به همگان رحمت بود.

رهبری که در کوتا مدت مقتدرترین نظام را ساخت، امپراطوری ظلم وحشت را دگرگون نمود، به بشریت کرامت، عزت و استقلالیت بخشید .

وی اضافه کرد: متاسفانه باردگر رشته توحید حاکمیت در میان امت گسست، اقوام که در رشته توحید باهم وصل بودند، از هم دور و مقابل هم قرار گرفتند، پیروان چنین انسان کامل، رهبر صادق، امام انبیاء، معلم بشریت در مظلومیت، قرآن در مهجوریت و آئینه‌اش از طرف دشمنان مکار و دوستان جاهل مورد تهاجم قرار دارد .

بار دیگر، ابوجهل ها درمکه، عبدالله های ابن ابی در مدینه،  فرعون ها در مصر، یزید ها در شامات، زنده شده اند،  ٱتش کده ها روشن شده است، فرزندان پیامبر را به فجیع ترین حالت قتل عام می کنند، از هر گونه عداوت در برار اسلام ابا ندارند و به هر جنایت مرتکب می گردند، جبهه واحدی را علیه دین پیامبر ایجاد نموده اند، به کمک یهود در فلسطین علیه فرزندان صلاح الدین می شتابند، ویس قرنی نیز از دست شان در امان نیست.

اوضاع دردناک جهان اسلام قلب رسول الله را مجروح و روح آن رهبر بزرگ انسانیت را نا آرام ساخته و ندای ملکوتی آن  بلند شده است.

مسلمانان! مسلمانی کنید و به اصل خویش برگردید تا از امت از مظلومیت، قرآن از مهجوریت و اسلام از محکومیت نجات یابد.

باز هم خبر از میلاد مسعود پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلیم) است.

معاون امور جوانان کانون شهید توانا در بخش دیگر سخنان‌اش گفت: مطالعهء سیرت نبوی (ص)، نهایت ضروریست تا نوعیت کار پیامبر (ص) را با پهلو های امتیازی و وسعت نگاه دیرۀ او، منظور داشته باشیم تا قادر به فهم نسبی و توجیه واقعیات مربوط به زندگی عملی ایشان گردیم.

مسلمانان، خوش نصیب ترین ملت دنیا اند که هنوز در کنار قرآن مجید، اسوهء حسنهء سیرت پاک سرور کائنات را با خود دارند، که با زیستن در پرتو هدایات آن میتوانند به صلاح و فلاح دنیوی و اخروی نایل آیند. و اما، با کمال تاءسف باید گفت که آشکار ترین عامل در ذلتی که امروز گریبانگیر آنها در جهان شده، فقط و فقط همین دوری از قرآن و بیگانگی نسبت به سیرهء مطهرهء پیامبر عظیم الشأن شان میباشد و بس.

که خوشبختانه برگزاری این چنین مسابقات سبب رجوع دوباره جوانان به اسلام ناب می‌گردد، و زمنیه ساز ایجاد نگرش علمی و آکادمیک به سیرت نبی(ص) می شود.

آقای توانا گفت: کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، در برگزاری مسابقات معارف اسلامی و سیرت النبی(ص) پیش قدم بوده و از تجربه کافی و امکانات عظیم برخور دار می باشد که این کانون آماده همکاری با تمام مراکز دینی و ارزشی می باشد.

کانون شهید توانا، هیچ مرکز دینی و به خصوص مدرسه بی بی حملیه سعدیه را از خود جدا نداسته و نمی دانند. و خواهان وصل و هماهنگی همه‌ای مراکز دینی در این عصر پر از فتنه و تهاجمات گسترده دشمن می‌باشد.

وی در اخیر بار دیگر میلاد فرخندۀ محمد مصطفی، رسول خاتم و امام انیاء را تبریک عرض گفته و از خداوند متعال برای برگزار کننده این همایش اجر و پاداش نیک از خداوند متعال درخواست نمود.

پاسخی بگذارید »

*

code