آخرين مطالب

افزایش۱۲ درصدی بودجه در بخش توسعه کشور

خبرگزاری شهید توانا عقرب ۱۳, ۱۳۹۷ 76 بازدید

مسئولان وزارت مالیه گفت: امسال در مسودۀ بودجۀ کشور تغییرات زیادی بوجود آمده  و در کنار افزایش ۱۲درصدی هزینه‌ها در بودجۀ توسعه‌یی، پروژه‌های توسعه‌یی بربنیاد اولویت‌های مردم مشخص شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری شهید توانا،شمروز خان مسجدی در این باره گفت: ما برای شناسایی پروژه‌های مهم و در اولویت مردم حتی با مردم مستقیم گفت‌وگو کرده‌ایم تا نیازهای اساسی آنان شناسایی شود.

بربنیاد آمارهای وزارت مالیه، از مجموع ۳۹۹ میلیارد افغانی بودجۀ سال ۱۳۹۸هجری خورشیدی، ۴۹ در صد آن از منابع داخلی و ۵۱ درصد آن از کمک های خارجی تمویل خواهند شد.

شماری از نمایندگان مردم در مجلس، نیز اظهار داشتند:  حکومت امسال شماری از پروژه‌ها را از بودجۀ توسعه‌یی بیرون کرده و امسال هم سند بودجه با مشکلات زیادی روبه‌روخواهد بود.

غلام حسین ناصری، عضو مجلس نمایندگان در این باره عنوان کرد: حکومت شماری از پروژه‌ها را که نهادها در سال جاری نتوانسته اند عملی سازند، از بودجه حذف کرده‌است و شماری از پروژه‌های جدید را جابه‌جا کرده؛ از این قبیل شماری از مشکلات دیگری هم وجود دارند.

سخنگوی وزارت مالیه،نیز  در ادامه ابراز داشت:  سهم کمک‌های خارجی در مقایسه با سال‌های گذشته در بودجۀ ملی کاهش یافته و این وزارت در نظر دارد تا با افزایش عواید داخلی، سهم کمک‌های خارجی را در بودجۀ ملی به حداقل برساند.

پاسخی بگذارید »

*

code