آخرين مطالب

کمک حکومت به متضررین آتش سوزی اخیر کابل

خبرگزاری شهید توانا عقرب ۱۳, ۱۳۹۷ 79 بازدید
رئیس اجرائی کشور گفت: حکومت در قسمت بازسازی و فعال کردن مارکت‌هایی که در آتش سوخته است، کمک می‌کند.

به گزارش خبر خبرگزاری شهید توانا، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور در دیدار با شماری از تاجران، مالکان و دکانداران مارکت‌های خیرخواه، اتفاق، زرنگار، کابل و صدیق عمر در جاده‌ی نادر پشتون شهر کابل گفت: در حالی‌که بازگشت سرمایه‌های اصلی وجود ندارد ولی حکومت در قسمت بازسازی و فعال نمودن مارکت‌ها در حد امکان کمک خواهد کرد.

وی  افزود: یک نشست فوق‌العاده میان وزارت‌های مالیه، داخله، اتاق‌های تجارت و صنایع و شهرداری کابل با حضور نمایندگان مارکت‌های متضرر شده برگزار می‌شود و در مورد امکان جبران خسارت، بازسازی مارکت‌ها، قرضه‌های بانکی، معافیت مالیاتی و ارزیابی خسارات به بحث گرفته خواهد شد.

رئیس اجرائی کشور  در ادامه  پس از بازدید از محل آتش‌سوزی اظهار داشت: بعد از بررسى محل آتش‌سوزى اخیر در جاده نادر پشتون، مجلس مشترکى با نمایندگان مارکت‌های آسیب دیده و مسوولین حکومت برای ارزیابی خسارات و کمک به متضررین داشتیم که در آن راه‌هاى عملى کمک به آسیب دیدگان به بحث گرفته شد.

یاد آوری می شود: آتش‌سوزی در مارکت خیرخواه در جاده‌ی نادر پشتون شهر کابل حوالی ساعت شش شام پنج‌شنبه (۱۱ عقرب) آغاز شد و تا ساعت شش صبح جمعه ادامه داشته است.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله در نشست خبری در مرکز رسانه‌های حکومت در این باره گفت: یک هیأت با صلاحیت برای بررسی عوامل این آتش‌سوزی کارش را آغاز کرده و یافته‌های این هیأت به زودی با رسانه‌ها شریک خواهد شد.

وی تصریح کرد: دلیل گسترش این آتش‌سوزی غیرپلانی بودن ساحه و وجود غرفه‌های چوبی بود که عملکرد موترهای اطفائیه را محدود کرده بود و اکثر دکان‌ها در ساحه‌ی آتش‌سوزی مواد آتش‌زا، کارتن باب وبالون‌های گاز را عرضه می‌کردندکه متاسفانه در کنار این، با آتش گرفتن یک انبار روغنیات مربوط یکی از شرکت‌های مخابراتی در این ساحه، مهار آتش‌سوزی غیر قابل کنترل شده و به سرعت از یک مارکت به مارکت‌های دیگر گسترش یافته است.

پاسخی بگذارید »

*

code