آخرين مطالب

کشته شدن شاروال امریکایی در افغانستان

خبرگزاری شهید توانا عقرب ۱۳, ۱۳۹۷ 85 بازدید

شاروال  ایالت یوتای ایالات متحدۀ امریکا که در صفوف نظامیان امریکایی در افغانستان ایفای وظیفه می‌کرد در “حملۀ داخلی” در کابل کشته شد.

به گزارش خبرگزاری شهید توانا، ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان با تایید کشته شدن یک سرباز امریکایی در حملۀ مسلحانۀ یک منسوب قوای امنیتی و دفاعی افغان به همراه زخمی شدن  یک سرباز دیگر امریکایی گفت: شورای شهر آگدن شمالی در ایالت یوتا در وبسایت رسمی خود از سرباز کشته شده به نام برنت تیلور یاد کرده و ضمن ابراز تاثر شدید با خانواده و دوستان وی ابراز همدردی کرده است.

تیلور که از سال ۲۰۱۳ به اینسو شاروال شهر آگدن شماری انتخاب شده بود، برای انجام وظیفۀ نظامی در افغانستان، موقتاً از این سمت کنار رفته بود وی هفت فرزند  داشته و در امور عامه ماستری داشت و در پوهنتون یوتا محصل دورۀ دوکتورا در روابط بین المللی بود.

برنت تیلور یکبار دیگر نیز در افغانستان و یکبار هم در عراق برای انجام ماموریت نظامی اعزام شده بود.

ماموریت حمایت قاطع هفتۀ گذشته، به خاطر نگرانی ها از “امنیت و مصوونیت” نظامیان خارجی، تماس مستقیم آنان را با منسوبان امنیتی و دفاعی افغان موقتاً کاهش دادند.

پیش از اتخاذ این تصمیم، حملۀ داخلی در قندهار سبب کشته شدن جنرال عبدالرازق، قوماندان امنیۀ پیشین آن ولایت شد، همچنان در حملۀ دیگر داخلی در ولایت هرات یک سرباز خارجی کشته و دو سرباز دیگر زخمی شد.

در اثر حملات داخلی که به نام حملات “سبز بر آبی” نیز یاد می‌شود، آغاز سال ۲۰۰۸ میلادی تا کنون بیش از ۱۵۰ نظامی امریکایی و ناتو در افغانستان کشته و افزون بر ۲۰۰ نظامی دیگر خارجی زخمی شده است.

پاسخی بگذارید »

*

code