آخرين مطالب

مردم این سرزمین نمایندگان می خواهد که ادرس همه ی اقوام باهم برادر باشند / تعدادی ازنماینده ها در پارلمان قبلی لکه ننگ درتاریخ کشورند.

خبرگزاری شهید توانا میزان ۱۵, ۱۳۹۷ 85 بازدید

به‌گزارش خبرگزاری شهید توانا؛ همایش با شکوهی به‌مناسبت اعلان حمایت مردم حصارک ولسوالی بلخ ولایت بلخ از کاندیدا توری سید عبدالجبار جمال در مسجد جامع حصارک برگزار گردید.
در همایش استاد عبدالرئوف توانا دبیر شورای علما و اخوت اسلامی شمال کشور و رئیس کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا پیرامون انتخاب تعیین سرنوشت مردم سخنرانی مفصل ایراد نموده گفت: کسانی که با خرید رأی ما به پارلمان رفتند، خود را مدیون ما نمی‌دانستند و برای خود کار می‌کردند؛ تاپولهای را که در خریدن رأی هزینه کرده بودند به دست آورند. و چون کاری برای مردم و منطقه خود نکردند، ما آن‌ها را فاسد و بیکاره خواندیم؛ فراموش کردیم که ما رآی خود را فروخته‌ایم و دیگر هیچ حقی نداریم. امّا در انتخابات بعدی باز با همان انگیزه‌ها به همان کاندیدها رأی می‌دهیم و این چرخه باطل هم‌چنان می‌چرخد و چیزی تغییر نمی‌کند.
رئیس کانون علمی – فرهنگی شهید توانا بیان داشت: وزن اکثر نمایندگان بلخ در پارلمان کشور برابر با وزن یک نماینده دیگر ولایات نیست.
متاسفانه، تعدادی با وجود فهمیدن اینکه تعداد از وکلا فاسد هستند، زورگو و شریک گروه‌های تروریستی و با انگیزه قومی، حزبی، مادی و … کاندید شده اند ولی بازهم برای آن‌ها شعار می‌دهیم و یخن پاره می‌کنیم و کمپاین شان می‌کنیم تا بار دیگر به کرسی های پارلمان تکیه بزنند و به گرده مردم سوار شوند.
آقای توانا اضافه کرد؛ مردمی که از اشتباهات خود پند نمی‌گیرند و به گذشته خود به دیده عبرت نگاه نمی‌کنند و همیشه رفتار اشتباهانه خود را تکرار می‌کنند، این مردم سزاوار هیچ نوع سعادت، آزادی و عدالت و خوشبختی نیستند؛ زیرا که مردمی عاجز و ناتوان هستند و اشتباهات آشکار و بیّن خود را تکرار می‌کنند. این مردم همیشه در فساد و بدبختی دست و پا خواهند زد.
استاد توانا گفت: آن‌‌های که امروز آرای مردم را می خرند؛ به یقین که فردا مردم را می فروشند. فرمانروای حقیقی هر کشور مردم است. مردم دیگر مفسدین را نمی خواهند.
اعتماد به خدا، اعتماد به مردم و اعتماد به خود کلید موفقیت است که هر قفل را باز می‌کند. فرمانروای حقیقی هر کشور مردم است.
توانا گفت: تکه‌داران قومی در پیوند به فرا رسیدن انتخابات بر طبل تعصبات قومی و زبانی بیشتر از هر زمان دیگر می‌کوبند، تا از آن برای پر کردن صندق های خود استفاده نمایند، طوری که تجربه نشان داد آنها جز منافع شخصی و پُر کردن جیب و به قدرت رسیدن خود و اطرافیانش هیج هدفی برای خیر ملت ندارند. زمان آن رسیده است که به فراخوان آن‌ها نه گفته شود و بدون تبعیض هر فرد که دارای مواصفات عالی اسلامی و انسانی است مورد حمایت قرار گیرد. فرصت که در انتخابات مساعد می‌گردد از آن استفاده درست صورت گرفته و نمایندگان بیدار و با بصیرت را تعیین نمایند تا کشور را از بحران کنونی نجات دهند.
دبیر شورای علما گفت: از بین بردن وحدت و انسجام ملی به معنای از هم‌پاشیدگی اقتدار ملی و از بین منافع ملی می‌باشد، وظیفه آحاد جامعه است که در برابر این فتنه قاطعانه مبارزه و مجاهدت نمایند.
استاد توانا افزود، ملت دیگر مفسدین و ظالمین را نمی‌خواهند، آن‌هایی که در طی دو دهه با داشتن امکانات داخلی و خارجی مردم را به این روز رساندند، دیگر جامعه آنها را نمی‌خواهد. تکرار می کنم؛ یقین دارم آن‌های که کشور را به این روز رساندند دیگر مورد اعتماد نیستند.
وی گفت: مسئولین نظام حق ندارند در امور انتخابات و سرنوشت مردم مانند گذشته مداخله نموده از مهره های خاص حمایت و علیه شخصیت های مستقل فتنه‌گری کنند.
آقای توانا فرمود: به نمایندگان رای دهید که کشور را از بحران و بد اخلاقی و استفاد کنندگان اقتدار به منفعت خویش پایان دهند.
در این همایش سیدعبدالجبار جمال کاندیدای پیشتاز ولایت بلخ، ضمن قدردانی از حمایت‌های مردمی و به خصوص مردم حصارک، اهداف و برنامه کاری خویش را بار دیگر به مردم آنجا بیان داشتند.

پاسخی بگذارید »

*

code