آخرين مطالب

در ام‌البلاد بلخ کسی غنی‌تر از شهید «ذبیح‌الله» نیست؛ اگر دیگران ده ها خانه ساختند شهید «ذبیح‌الله» در قلوب هزاران انسان مومن خانه ساخته است

خبرگزاری شهید توانا میزان ۱۵, ۱۳۹۷ 135 بازدید
  • مرحوم «خلیل خان» بعد از خروج ارتش سرخ از کشور بنابر عوامل مختلف مدتی کشور راترک کرد هر گز در جنگ های تنظیمی و گروهی شرکت نورزید، حتی تلاش نمود بالای آتش نفاق آب بپاشد.
  • اگر به زندگی شهید استاد «ذبیح‌الله» قدری دقت نمائیم در ام‌البلاد بلخ کسی غنی‌تر از شهید «ذبیح‌الله» نیست؛ اگر دیگران ده ها خانه ساختند شهید «ذبیح‌الله» در قلوب هزاران انسان خانه ساخته است که بهترین بندگان خدا هر شب و روز به حق آن شهید درود می فرستند، وای به حال آنهای که به ارمان های دو میلیون شهید خیانت کرده و سرنوشت مردم را به این وضعیت دردناک گرفتار ساختند، روز شب فرزندان شهدا به آنها نفرین و لعنت می‌فرستند.

به‌گزارش خبرگزاری شهید توانا؛ استاد عبدالرئوف توانا دبیر شورای علما و اخوت اسلامی کشور و رئیس کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، در همایش بزرگی که به‌مناسبت اقامه نماز و تشییع جنازه مرحوم استاد عبدالحفیظ مشهور به خلیل خان معاون شهید استاد «ذبیح‌الله» در مسجد جامع گذر مارمل برگزار گردید بود پیرامون مرگ و حیات سحنرانی مفص را ایراد نموده گفت: سنت پایدار الهی است که هر انسان به ابدیت بپیوندت، تنها ذات که برای همیشه حی لایموت است، الله واحد لاشریک می باشد، که همه امور به ید بلاکیف او است.
آقای توانا گفت: انسان امانت‌دار و خزانه‌دار پروردگار در روی زمین است ، هر آنچه که دارد امانت بیش نیست زیرا هیچ انسانی نمی‌تواند سرمایه‌های مادی خویش را بعد از مرگ در اختیار داشته باشد.
تنها چیزی که برای انسان بعد از مرگ به کمک‌اش می‌شتابد اعمال نیکو، فرزندان صالح و علم نافع است.
دبیر شورای علما و اخوت اضافه کرد: امروز یکی از عزیز ترین فرزندان جهاد خلیل خدا را از دست دادیم، مرحوم «خلیل خان» از فرزندان نهضت اسلامی که در عنفوان جوانی به سنگر های جهاد و مبارزه علیه دشمنان اسلام شتافت و مانند کوه ایستاد و در تبعیت از شهید «ذبیح‌الله» تسلیم زور، زر و تزویر نگردید.
مرحوم «خلیل خان» بعد از خروج ارتش سرخ از کشور بنابر عوامل مختلف مدتی کشور راترک کرد هر گز در جنگ های تنظیمی و گروهی شرکت نورزید، حتی تلاش نمود بالای آتش نفاق آب بپاشد.
استاد توانا بیان کرد: امروز آزمون بزرگ، روز رحلت مرد بزرگ است، نباید به دنیا آنقدر دلچپسی داشت که آخرت را فراموش کرد که برای بدست آوردن دنیا به هر جنایت دست زد ومرتکب هر نوع معصیت گردید.
وی فرمود: آنهایی که در گرو دنیا هستند در ذلت دنیا و آخرت سقوط می‌کنند و راه نجات ندارند. بر عکس آنهایی‌که از دنیا فرار می‌کنند عزیز دنیا و آخرت اند.
رئیس کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا گفت بیان داشتند: اگر به زندگی شهید استاد «ذبیح‌الله» قدری دقت نمائیم در ام‌البلاد بلخ کسی غنی‌تر از شهید «ذبیح‌الله» نیست؛ اگر دیگران ده ها خانه ساختند شهید «ذبیح‌الله» در قلوب هزاران انسان خانه ساخته است که بهترین بندگان خدا هر شب و روز به حق آن شهید درود می فرستند، وای به حال آنهای که به ارمان های دو میلیون شهید خیانت کرده و سرنوشت مردم را به این وضعیت دردناک گرفتار ساختند، روز شب فرزندان شهدا به آنها نفرین و لعنت می‌فرستند.
آقای توانا در اخیر گفت: اوضاع کشور از هیچ لحاظ قابل تحمل نیست وظیفه احاد جامع و بویژه وارثین شهدای است که ، همچنان زمان جهاد در محور اسلام جمع شوند و جهت بیرون رفت از وضعیت کنونی نقشه راه را مهندسی کنند.

پاسخی بگذارید »

*

code