آخرين مطالب

رئیس کانون شهید توانا: هرکس باظالم وستمگر برود با او را تقویت کند، در حالیکه می داند او ستمگر است بدون شک از اسلام خارج شده است

خبرگزاری شهید توانا سنبله ۳۰, ۱۳۹۷ 107 بازدید
  • چگونگی گفتار واعمال بیانگر ایمان وشکل اعتقادات شخص است چنانیکه وقتی که روح دربدن هست همه بدن وجوارح فعال وهوشیاراست در عدم موجودیت روح شخص مرده است نام وصلاحیت وتمامی مختصات بشری از او گرفته میشود حتی به اسم اوراصدا نمیزنند همینطور عمل مظاهر موجودیت ایمان است.
  •  امروز در کشور بر علاوه جنگ شاهد فاجعه‌ای هستیم که در طول تاریخ تکرار نگردید است؛ هرقوم از جنایت‌کار خویش حمایت می کند و حاضر نیستند مجرم را به محکمه بسپارند. یقین دارم تا زمانی که ظلم پروری وظلم مداری در کشور وجود دارد، امید عبور از بحران کنونی احماقت بیش نخواهد بود.

به‌گزارش خبرگزاری شهید توانا؛ عبدالروف توانا دبیر شورای علما واخوت اسلامی صفحات شمال در خطبه‌های نماز جمعه این هفته درمسجد جامع روضه مبارک در محور مبارز و مقابله علیه ظلم و ظالم سخنرانی نموده گفت: اگر‌ پایه های ایمان به خدا متزلزل گردد، احساس مسوولیت در برابر پروردگار از میان برود و عدالت اجتماعی جای خود را به ظلم و ستم بسپارد امنیت و عدالت از آن جامعه رخت می‌بندد. درجامعه زورمندان، اخلاق، انسانیت و ایمان جای ندارد.

استاد توانا تاکید کرد، زمانیکه فکر و اندیشه از راه فشار و ارعاب رواج پیدا کند، ایمان جایگاه خود را از دست می دهد. بنابراین، چنین جامعه‌ نامطلوب ترین جامعه برای مومنان می باشد، که انسان را از بندگی خدای متعال به بندگی بندگان سوق می دهد. نفرت از ظلم مقابله با ظالم در هر زمان و مکان از مسوولیت های ایمانی هر مسلمان است .

وی گفت: استبداد در هر کجا به صورت نهاد در آید، همه چیز را به رنگ خود تغییر می‌دهد و همه چیز را مسخ می کند.

متاسفانه امروز در جامعه ظلم پزیری و ظلم پروری به یک فرهنگ تبدیل شده است.

منشی شورای علما گفت: ایمان مسلمان با عمل‌اش مرتبط است، نسبت عمل به ایمان مانند نسبت بدن به روح است. ما آنچه را در روح خویش داریم با بدن خویش ابراز می کنیم. بدن ما منزلگه روح ماست. بدن ما گواه آن است که روح ما وجود دارد. به همین شکل، عمل ما نیز حاکی از کیفیت ایمان و باور های ماست.

چگونگی گفتار واعمال بیانگر ایمان وشکل اعتقادات شخص است چنانیکه وقتی که روح دربدن هست همه بدن وجوارح فعال وهوشیاراست در عدم موجودیت روح شخص مرده است نام وصلاحیت وتمامی مختصات بشری از او گرفته میشود حتی به اسم اوراصدا نمیزنند همینطور عمل مظاهر موجودیت ایمان است.

ایمان واکسینه سلامتی برای فرد و جامعه است ، اهل ایمان هیچ گاه تسلیم زور، زر  و تزویر نمی شود.

نقش ایمان در حفظ استقلال، آزادی و عظمت ملت‌ها تاثیر به سزای دارد. مصیبت که امروز بشریت به‌خصوص جامعه اسلامی گرفتار است، ضعف ایمان است.

وی افزود: متاسفانه نبود دولت مقتدر و ضعف ایمان در جامعه باعث‌ گردیده است که تعدادی بنام زبان و قوم خانه های را با خشت های  تعصب،  ظلم و جنایت اعمار کنند، ملت واحد را به جغرافیای قومی زبانی تقسیم نمایند. جنایتکاران به عنوان رهبران عرض وجود کنند،تمام جنایت خویش را زیرنام قوم بپوشانند.

امروز در کشور بر علاوه جنگ شاهد فاجعه‌ای هستیم که در طول تاریخ تکرار نگردید است؛ هرقوم از جنایت‌کار خویش حمایت می کند و حاضر نیستند مجرم را به محکمه بسپارند.

یقین دارم تا زمانی که ظلم پروری وظلم مداری در کشور وجود دارد، امید عبور از بحران کنونی احماقت بیش نخواهد بود.

رسول گرامی اسلام می فرماید: «هرکس باظالم وستمگر برود با او را تقویت کند، در حالیکه می داند او ستمگر است بدون شک از اسلام خارج شده است.»

پاسخی بگذارید »

*

code