آخرين مطالب

استاد توانا: لشکریان یزید در کربلا با بلند کردن فریاد الله اکبر فرزندان رسول الله را به شهادت رسانند؛ یزید صفتان امروز با همان شعار، امت رسول الله را به‌خاک وخون می‌کشانند.

خبرگزاری شهید توانا سنبله ۲۹, ۱۳۹۷ 88 بازدید
  • لشکر یزید بعد از فاجعه کربلا به جنایت نابخشودنی دیگر دست زد. به مدینه منوره یورش برد، صد ها صحابه پیامبر(ص) و قاری قرآن را شهید نمود و به زنان و دختران آن‌ها تجاوز کرد و نیر بیت الله الحرام  را به منجنیق هدف قرار داد. این‌جا سوال به‌وجود می‌آید، آن‌های که جنایت یزید را در کربلا به نحوه کتمان می‌کنند، چه پاسخ به تجاوز یزید در مدینه و مکه که منجر به شهادت صدهاتن از اصحاب پیامبر وشکستن حریم حرمین گردید دارند؟.
  • این عضو مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پیرامون قضایایی جهان اسلامی اشاره نموده بیان داشتند، اوضاع اسفبار کنونی جهان اسلام کمتر از تراژیدی‎ زمان انقلاب کربلا نیست، تفکیک جبهه حسین و یزید در سطح جهانی از وظایف اساسی علمای راستین و بیدارگر می‌باشد.

استاد توانا:

  • لشکریان یزید در کربلا با بلند کردن فریاد الله اکبر فرزندان رسول الله را به شهادت رسانند؛ یزید صفتان امروز با همان شعار، امت رسول الله را به‌خاک وخون می‌کشانند.
  • آن‌های که جنایت یزید را در کربلا کتمان می کنند؛ چه پاسخ به تجاوز یزید در مدینه و مکه دارند.
  • عاشورای حسینی روز میثاق مجدد به مکتب اهل بیت پیامبر اسلام (ص) است / مکتب حسین مکتب انسانیت است نه حیوانیت، مکتب شعور است نه شعار.

به‌گزارش خبرگزاری شهید توانا؛ همایش باشکوهی با اشتراک هزاران تن از مردم با عزت بلخ، مقامات دولتی، وکلای مردم در پارلمان و شورای ولایتی، اعضای محترم شورای علما و اخوت اسلامی شمال کشور برگزار گردید.

در این همایش استاد عبدالرئوف توانا دبیر شورای علما و اخوت اسلامی شمال کشور و رئیس کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، پیرامون موضوع سخنرانی نموده گفت: مکتب حسین، مکتب عمل‌گرا است، مکتب شعور است نه شعار.

عاشورای حسینی روز میثاق مجدد به مکتب اهل بیت پیامبر اسلام (ص) است. مکتب حسین مکتب انسانیت است نه حیوانیت، در این مکتب دو رنگی و دوگانگی وجود ندارد.

آقای توانا اضافه کرد: درجهان دو خط بیشتر وجود ندارد؛ خط حسین و خط یزید. انسان ها یا یزیدی هستند و یا حسینی. کسانی در لشکر یزید بودند که به خاطر حسین اشک می ریختند، اما درخدمت یزید قرار داشتند، که چنین موقف در تضاد به اسلام بوده که آن‌ شعبه‌ی از نفاق شمرده می‌شوده.

دبیر شورای علما بیان داشت: امروز تفکیک میان پیروان مکتب حسین از یزید، نهایت دشوار شده است. هر کس و ناکس خود را حسینی معرفی می کنند، مرتکب هرنوع جنایت می‌گردند. اگر در عصر حسین یک یزید بود در عصر کنونی هزاران یزید در جهان اسلام وجود دارد. مطالعه ای که از اهل بیت پیامبر اسلام دارم،  قدم گذاشتن در راه حسین، حسینی شدن وحسینی بودن ایمان ابراهیمی می‌خواهد.

رئیس کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا فرمود: جنایت یزید در تجاوز به مدینه الرسول و بیت الله الحرام کمتر از فاجعه کربلا نبود.

لشکر یزید بعد از فاجعه کربلا به جنایت نابخشودنی دیگر دست زد. به مدینه منوره یورش برد، صد ها صحابه پیامبر(ص) و قاری قرآن را شهید نمود و به زنان و دختران آن‌ها تجاوز کرد و نیر بیت الله الحرام  را به منجنیق هدف قرار داد. این‌جا سوال به‌وجود می‌آید، آن‌های که جنایت یزید را در کربلا به نحوه کتمان می‌کنند، چه پاسخ به تجاوز یزید در مدینه و مکه که منجر به شهادت صدهاتن از اصحاب پیامبر وشکستن حریم حرمین گردید دارند؟.

استاد توانا افزود، لشکریان طاغوت در عاشورا با بلند کردن فریاد الله اکبر فرزندان رسول الله را به شهادت رسانند؛ یزید صفتان امروز با همان شعار، امت رسول الله را به‌خاک وخون می کشانند بدین جهت تفکیک میان جبهه حق و باطل از واجبات این عصر احاد جامعه اسلامی هست.

مولوی عبدالرئوف توانا در بخش دوم بیانات‌اش اوضاع جاری کشور و جهان اسلامی را به تحلیل گرفته گفت: چقدر درد آور است، هر قوم از مفسد و جنایت‌کار خویش به‌گونه‌ای دفاع می‌کنند، به‌وی قدسیت می‌بخشند، اما خواهان مجازات مفسد و جنایت‌کار اقوام دیگر هستند، در حالیکه فرق میان مفسد مزاری و قندهاری نیست، مفسد اگر پشتون باشد یا هزاره باشد یا تاجک و یا ازبک مفسد است، وظیفه هر مسلمان است که از مفسدین اعلام بیزاری نموده در مقابله به آن‌ها برخیزند و ما زمانی می توانیم حسینی باشیم که در برابر فساد، ظلم و بی‌عدالتی حسین‌وار مبارزه نماییم.

ایشان خطاب به اشتراک کنندگان همایش گرامیداشت از قیام امام حسین(رض) گفتند: متاسفانه در انتخابات گذشته تعداد از اراذل و اوباش در شورای ملی راه یافتند، از شما در این همایش میثاق با اهل بیت پیامبر اسلام(ص) تعهد می‌گیرم که در آینده هرگز از یزید صفتان حمایت نخواهید کرد.

این عضو مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پیرامون قضایایی جهان اسلامی اشاره نموده بیان داشتند، اوضاع اسفبار کنونی جهان اسلام کمتر از تراژیدی‎ زمان انقلاب کربلا نیست، تفکیک جبهه حسین و یزید در سطح جهانی از وظایف اساسی علمای راستین و بیدارگر می‌باشد.

وی گفت: «کل ارض کربلا و کل یوم عاشورا» امروز سرتاسر جهان به میدان کربلا تبدیل شده است. امت  اسلامی در میان خون و آتش می سوزند، روزی نیست که هزاران تن جان‌های شان را از دست ندهند، وضعیت اسفبار و دردناک مسلمانان در میانمار، فلسطین، یمن، سوریه، و  افغانستان کمتر از عاشورا حسینی نیست.

در این همایش، محمد بشیر توحید معاون مقام ولایت بلخ، محمد افضل حدید رئیس شورای ولایتی، امیر محمد ضائی معاون شورای اخوت اسلامی شمال کشور، حجت الاسلام سید حیدر هاشمی امام جمعه مسجد جامع سلطانیه، مولوی ذبیح الله حقجو معاون شورای علما و استاد رفیعی عضو شورای علما و اخوت سخنرانی نمودند. همایش با قرائت نعتیه در وضف اهل بیت پیامبر(ص) و دعائیه به پایان رسید.

پاسخی بگذارید »

*

code