آخرين مطالب

دبیر شورای علما و اخوت: سربازان اجاره‌ای نمی‌تواند از منافع و مصالح اسلامی و ملی پاسداری کنند؛ اردو براساس دوره مکلفیت اساس گذاری شود / مکتب حسین، مکتب عمل‌گراست، مکتب شعور است نه شعار

خبرگزاری شهید توانا سنبله ۲۸, ۱۳۹۷ 82 بازدید

به‌گزارش خبرگزای شهید توانا؛ همایش باشکوهی به‌مناسب تجلیل از قیام امام حسن(رض) با اشتراک قوماندان قول اردوی ۲۰۹ شاهین، بریدملان، افسران اردو و اعضای شورای علما و اخوت اسلامی شمال کشور در قول اردوی ۲۰۹ شاهین گرامیداشت به عمل آمد.

در این همایش استاد عبدالرووف توانا دبیر شورای علما و اخوت اسلامی شمال کشور و رئیس کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا پیرامون فلسفه قیام امام حسین و تقویت اردو سخنرانی مفصل را ایراد فرمود که چکیده آن قرار ذیل است:

– مکتب حسین، مکتب عمل‌گرایی است، مکتب شعور است نه شعار. کسانی در لشکر یزید بودند به‌خاطر حسین اشک می‌ریختند، اما در خدمت یزید قرار داشتند، اسلام با دوگانگی و دو رنگی به شدت مخالف و آن‌را شعبه‌ی از نفاق دانسته هشدار می‌دهد.
– درجهان دو خط بیشتر وجود ندارد؛ خط حسن و خط یزید. انسان‌ها یا یزیدی هستند و یا هم حسینی.
– امروز تفکیک میان پیروان مکتب حسین از یزید، نهایت دشوار شده است. هر کس و ناکس خود را حسینی معرفی می‌کند اما در عمل یزد گونه بوده و مرتکب هر نوع جنایت می‌گردد.
– مطالعه‌ای که از اهل بیت پیامبر اسلام دارم، قدم گذاشتن در راه حسین، حسینی شدن و حسینی بودن ایمان ابراهیمی می‌خواهد.
– جنایت یزید در تجاوز به مدینه الرسول و بیت الله الحرام کمتر از فاجعه کربلا نبود.
لشکر یزید بعد از فاجعه کربلا به جنایت نابخشودنی دیگر دست زد، به مدینه منوره یورش برد مرتکب هرگونه جنایت گردد، که زبان از بیان ٱن عاجز است و بیت الله الحرام را نیز به منجنیق بست.

استاد تواتا در بخشی دوم سخنران‌ خویش رئیس جمهور خطاب قرار داده گفت: کشور به اردوی مقتدر نیاز دارد.
اردو براساس دوره مکلفیت تقویت شود؛ سرباز اجاره‌ای نمی‌تواند از منافع و مصالح ملی پاسداری کند، باید تغییر اساسی در اردو بوجود آید، سکتور های امنیتی تقویت و زمینه خروج نیرو های خارجی مساعد گردد.

پاسخی بگذارید »

*

code