آخرين مطالب

۵۳۳ موسسه بنا بر عدم گزارش‎دهی مطابق قانون و یا عدم فعالیت، منحل شدند

خبرگزاری شهید توانا سنبله ۲۸, ۱۳۹۷ 94 بازدید

مصطفی مستور وزیر اقتصاد کشور می‎گوید که سال گذشته ۵۳۳ موسسه بنا بر عدم گزارش‎دهی مطابق قانون و یا عدم فعالیت، منحل شده اند.

به گزارش خبرگزاری شهید توانا، وزارت اقتصاد گزارش فعالیت های موسسات غیردولتی در سال ۱۳۹۶ را امروز چهارشنبه در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت به نشر رساند.

مصطفی مستور وزیر اقتصاد هدف از نشر این گزارش را ، ایجاد شفافیت و حسابدهی موسسات غیر دولتی در کشور خوانده تاکید کرد که حکومت افغانستان بر اساس آن در مورد فعالیت های موسسات غیر دولتی تصمیم خواهند گرفت.

آقای مستور گفت که در سال گذشته ۸۸۴ میلیون دالر از طرف مؤسسات غیر دولتی در افغانستان به مصرف رسیده که ۵۹۱ میلیون دالر آن توسط موسسات خارجی و ۲۹۳ میلیون دالر توسط موسسات داخلی بوده است.

همچین وزیر اقتصاد گفت که در سال ۱۳۹۶ مجموع کل موسسات ثبت شده در این وزارت، به ۲۳۹۹ موسسه می رسید که از این میان  ۲۸۸ موسسه آن خارجی بوده است.

آقای مصطفی مستور افزود که ۵۳۳ موسسه بنا بر عدم گزارش دهی مطابق قانون و یا عدم فعالیت، منحل شده اند.

وزیر اقتصاد می‎گوید بعد از این مؤسسات غیر دولتی به اساس اولویت های حکومت جمهوری اسلامی افغانستان بودجه خویش را به مصرف خواهند رساند.

به اساس این گزارش، استخدام در موسسات غیر دولتی نسبت به دوسال قبل ۷ فیصد افزایش یافته است که شمار شان به ۸۴ هزار نفر به شمول ۲۴ هزار خانم  می رسد.

پاسخی بگذارید »

*

code