آخرين مطالب

قیام امام حسین (رض) نه برای سنی، نه برای شیعه، بلکه برای نجات اسلام از انحراف، انحطاط و ابتذال بود

خبرگزاری شهید توانا سنبله ۲۴, ۱۳۹۷ 149 بازدید

امام حسین (رض) می فرماید:
من از روی شرارت و ستمگری قیام نکردم، من فقط برای اصلاح در امّت جدّم خارج شدم، قصد دارم به معروف امر کنم و از منکر بازدارم و به سیره و روش جدّم و پدرم علی بن ابیطالب عمل نمایم».
گرامی داشت از مقام شامخ شهدای اهل بیت پیامبر اسلام (ص) به مفهوم ارج گزاری از مقام شامخ تمام شهدای امت مسلمه و همه ای آزاده گان تاریخ است.
دوستان فرهیخته :
انقلاب حسینی به امت اسلامی درس داد، تا نباید حاکم فاسق که در جهت مقابل اسلام حرکت می‌کند با آن بیعت کرد؛ که بیعت با ظالم زمینه ساز حکومت های یزیدی است، که جز با دادن قربانی و فداکاری همچو امام حسین، احیاء واستحکام حکومت اسلامی و برقراری نظام ابرومند دینمدار غیر ممکن خواهد.
قیام امام حسین(رض) نه برای شیعه، نه برای سنی؛ بلکه برای نجات اسلام از انحراف، انحطاط و ابتذال بود، لازم است تا این حادثه به عنوان قضیه‌ ای مربوط به تمامی مسلمین تلقی شود.
قیام زمانی بوقوع پیوست که پیکر امت اسلامی به نام شیعه و سنی تقسیم نگردیده بودند
قیام عاشورا درس آزادگی، عزت، کرامت، از خودگذری، ایمان و ایثار می دهد و این موضوعات، ربطی به شیعه و سنی ندارند؛ حماسه حسینی به ما می آموزاند که از اطاعت یزیدیان زمان سرباز زد، جهت نجات امت قیام باید کرد و در نبود توازن دست از مبارزه نباید کشید‌.
امام حسین برای نجات از استبداد، ظلم و انحراف قیام کرد، تسلیم زور، زر و تزویر نگردید.
مکتب حسین درس آزادگی و ظلم ستیزی را به پیروانش در برابر استکبار و استبداد می‌آموزند .
مکتب حسین مکتب آزادگی است، بهتر خواهد بود قبل از گفتن یا حسین، حسینی عمل کرد و از طاغوتیان زمان اعلام بیزاری نمود.
هموطنان عزیز:
از آفرینش نخستین انسان تا امروز و از امروز تا قیام قیامت هیچ نسب با برکت، پاک و طیبه بالاتر از نسب اهل بیت پیامبر اسلام و به ویژه امام حسین (رض ) سردار جوانان اهل بهشت وجود نداشته و نخواهد داشت.
رسول گرامی اسلام اهل بیت را به کشتی نجات مثال زده است، که بیرون شدن از آن جز تهلکه هیچ ارمغان را در پی نخواهد داشت، در شرایط کنونی اهل بیت پیامبر اسلام یکی از محور های وحدت میان تمام مذاهب اسلامی است، با الگو گیری از آن می توانیم در برابر بسیاری از مشکلات فائق آیم.
محبان اهل بیت پیامبر اسلام (ص) :
اختلاف آفرینی ونفاق افگنی توسط دشمنان اسلام و جریان های وابسته به طاغوت، درماه محرم در میان جوامع اسلامی، از هر زمانی دیگر بیشتر صورت می گیرد؛ طوری که از گذشته ها آموختیم، از هر حنجره ای که صدای اختلاف بلند شود در عقب آن جبهه، شبکه های از قدرت های استکبار قرار دارد.
استکبار جهانی جهت نفاق افگنی میان امت واحده اسلام از ارتکاب هیچ نوع جنایتی دریغ نمی ورزد.
بناءً از آحاد جامعه اسلامی به خصوص وارثین انبیاء متمنی هستیم تا با بیداری و هوشیاری در حفظ وحدت و همدلی، به شناخت حقیقی اهل بیت پیامبر اسلام وبه آگاهی از مبارزات امام حسین، در این ماه اهتمام بیشتر عنایت فرموده مسئولیت های الهی خویش را در برابر اهل بیت پیامبر اسلام آگاهان و عاشقانه اداء نمایند. تا إنشاء الله از جمله راکبین سفینه نجات باشید.

پاسخی بگذارید »

*

code