آخرين مطالب

دبیر شورای علما و اخوت: استعمال واژه شهید برفساد پیشگان، و جنایتکاران گناه بزرگ شمرده می شود

خبرگزاری شهید توانا سنبله ۲۴, ۱۳۹۷ 87 بازدید
  • ما جز برگشت به اسلام ناب میثاق مجدد به آرمان های شهدای ایجاد جبهه واحد برای نجات کشور در محور منافع و مصالح راه دیگر نداریم .
  • وارثین شهداء از دشمنان افعانستان هیچ گله‌ی ندارند؛ آنچه برای آنها دردآورست، اینکه بزرگترین جفا را به حق ملت مجاهد نما ها مرتکب شده‌اند و صدمه شدید به ارزش های جهادی وارد کردند.

دبیر شورای علما و اخوت:

  • استعمال واژه شهید برفساد پیشگان، و جنایتکاران گناه بزرگ شمرده می شود

  • آنهای که صادقانه در دفاع ازکشور، ناموس، دین، جان و مال مردم جان های شان را از دست داده اند شهید هستند

ما در شرایط هفته شهید را تجلیل می کنیم ؛ که در پیشگاه خدا و شهدا خجل هستیم و نتوانستیم از آرمان های شهدا پاسداری کنیم.
امسال هفته شهید در ماه پیروزی خون بر شمشیر، ماه محرم الحرام قرار گرفته است، لازم است بیشترین استفاده خیر را در جهت بیداری جامعه از این دو مناسبت نمود .
به‌گزارش خبرگزاری شهید توانا: استاد عبدالرئوف توانا، دبیر شورای علما و اخوت اسلامی صفحات شمال کشور، در خطبه های نماز جمعه‌ی این هفته در مسجد جامع استاد ذبیح الله شهید، پیرامون هفته شهید وماه محرم سخنرانی نموده ضمن توصیه مردم به شناخت دقیق اهداف جهاد وآرمان شهدای انقلاب اسلامی گفت: ما در شرایط هفته شهید را تجلیل می کنیم که در پیشگاه خدا و شهدا خجل هستیم و نتوانستیم از آرمان شهدا پاسداری کنیم .
استاد توانا افزود: وارثین شهداء از دشمنان افعانستان هیچ گله‌ی ندارند؛ آنچه برای آنها دردآورست، اینکه بزرگترین جفا را به حق ملت مجاهد نما ها مرتکب شده‌اند و صدمه شدید به ارزش های جهادی وارد کردند.
آقای توانا، در قسمت از سخنانش افزود: امروز از واژه مقدس شهید و جهاد استفاده ناجایز صورت می گیرد، آنهای چنین استفاده را می کنند که هیچ‌گونه پیوند با ارزش‌های جهاد و مجاهدین ندارند.
عملکرد آنها باعث شده است تا تعدادی به واژه مقدس جهاد و شهادت بتازند، آنها را الگوی جهاد به جامعه معرفی نموده به خون دو میلیون شهید بی‌حرمتی کنند .
وی گفت : آنهای که صادقانه در دفاع از کشور، دین ، ناموس، جان و مال مردم جان های شان را از دست دادند شهید هستند؛ نباید واژه مقدس شهید را به آنهای که در راه فساد ، ظلم و جنایت به قتل رسیدن استعمال کرد.
رئیس کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، خطاب به وارثین شهدای بر حق انقلاب اسلامی کشورگفت: شما وارث حقیقی این سرزمین هستید؛ اجازه ندهید هر خفاش، جنایت کار، رهبری مردم را بدست بگیرد، کشور را به جغرافیای قومی و مذهبی تقسیم کنند و به آتش افروخته شده نفت بریزند .
آقای توانا گفت: ما جز برگشت به اسلام ناب میثاق مجدد به آرمان های شهدای ایجاد جبهه واحد برای نجات کشور در محور منافع و مصالح راه دیگر نداریم .
استاد توانا در مورد عاشورای حسینی نیز سخنرانی نموده افزود: مردم مسلمانان و مجاهدین این سرزمین با تبعیت از عاشورای حسینی در طول تاریخ بزرگترین قدرت های طاغوتی را به شکست فضیحتبار مواجه ساخته زمینه ساز استقلال و آزادی برای ملت ها و دولت های در بند استعمار گردیدند؛ اما خود قادر به آزادی، استقلال نگردیدند.

پاسخی بگذارید »

*

code