آخرين مطالب

واکنش پاکستان به قطع کمک امریکا: ایالات متحده ازپاکستان بدهکاراست

خبرگزاری شهید توانا سنبله ۱۲, ۱۳۹۷ 68 بازدید

پس از آن‌که ایالات متحدۀ امریکا کمک ۳۰۰ میلیون دالری اش به پاکستان را قطع کرد، وزیرخارجۀ پاکستان می‌گوید این پول‌ها کمک نیست بل‌که ایالات متحده دارد هزینۀ مبارزه با تروریسم را به پاکستان می‌پردازد.

بربنیاد گزارش‌های رسانه‌های پاکستان، مقام‌های این کشور تصمیم گرفته‌اند تا در بارۀ قطع کمک‌های امریکا به گونۀ جدی واکنش نشان ندهند و منتظر بمانند تا مایک پمپیو، وزیر خارجۀ امریکا به پاکستان بیاید – قرار است آقای پمپیو روز چهارشنبه به اسلام آباد سفر کند.

شاه محمود قریشی، وزیر خارجۀ پاکستان اما در واکنش به قطع کمک‌های پاکستان مودبانه واکنش نشان داده و گفته این مقدار پول هزینه‌یی است که پاکستان در مبارزه با تروریسم پرداخته است.

آقای قریشی گفته است: «این کمک نیست. این پول ما است که ما در مبارزه با تروریسم مصرف کرده ایم.»

هرچند قریشی از واکنش جدی در بارۀ تصمیم ایالات متحده خود داری کرده است، اما گفته است که پاکستان نگرانی‌های ایالات متحده را درک می‌کند و نیز نگرانی‌های خودش را با مایک پمپیو شریک خواهد کرد.

وزیرخارجۀ پاکستان می‌گوید که حکومت این کشور خواهان داشتن روابط خوب با ایالات متحدۀ امریکا است و باید این روابط بربنیاد احترام و منفعت دوطرف باشد.

این در حالی است که روز گذشته، ایالات متحده اعلام کرد که کمک‌ ۳۰۰میلیون دالری اش به پاکستان را بدلیل عدم رضایتش از نحوۀ مبارزه اسلام آباد با تروریسم قطع کرده است.

پاسخی بگذارید »

*

code