آخرين مطالب

پیام تبریکیه کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا در پیوند به فرا رسیدن عید سعید اضحی

خبرگزاری شهید توانا سنبله ۳, ۱۳۹۷ 87 بازدید

فرا رسیدن عید سعید اضحی، عید فداکاری و ایثارگری، روز یاد آوری زیباترین نمونه تعبد و تسلیم انسان در برابر خالق هستی، ایام برگزاری مراسم حج و نماد وحدت و یکپارچگی امت اسلامی و نماد مبارزه با هرنوع فساد، تبعیض، ستم، استبداد، زور گویی و خودکامگی و بالاخره بزرگ ترین و با شکوه ترین عید اسلامی را به همه مسلمانان و هموطنان عزیز و بخصوص خانواده های شهدا انقلاب اسلامی کشور تبریک میگوییم و از خداوند یکتا مسألت داریم که این عید را برای  جهان اسلام مبارک بگرداند!

عید قربان و مراسم حج، نماد وحدت، همگرایی، دوستی و پرهیز از هرنوع تبعیض، امتیاز طلبی وتعدی به حقوق بندگان خدا می باشد. ازاین رو، انتظار می رود که مردم مسلمان افغانستان، در پرتو رحمات وبرکات این عید بزرگ، از شر متجاوزین و تروریستان خون آشام رهایی یابند! و در راه صلح پایدار و رفاه عمومی گام بگذارند!

عید سعید قربان درحالی فرا رسیده است که مردم ما همچنان درگیر قتل عام و تجاوز اشکار قدرت های استعماری، بویژه امریکا و شبکه های تروریستی وابسته به آن قرار دارد.

جنایت و فاجعه ای که تروریست های بین المللی طی دو ماه  اخیر مرتکب گردیدند کم سابقه می باشد! از جمله:

به خاک و خون کشیدن صدهاتن از نوجوانان، جوانان، زن و طفل در مرکز تعلیمی و تربیتی موعود، همجنان در شهر باستانی غزنی، در شهرستان درزاب شبرغان، در ولایت های ننگرهار، پکتیا، فراه، بغلان، فاریاب و بادغیس، تمام مردم ما را در سوگ و ماتم کشانده است.

شایان ذکر است؛ جنگ ها و خصومت های فرقه ای که توسط جریان های وابسته به استعمار به نام اسلام  در سراسر کشور های اسلامی جریان دارد و در حال گسترش است، می تواند خطر آفرین و فاجعه ساز برای جهان اسلام باشد. از این رو لازم است مردم شریف ما در شناخت و تفکیک دوست و دشمن از هر زمانی دیگر دقت بیشتر داشته باشند،  از گرایش به این خشونت ها و دامن زدن به آن ها جداپرهیز و سعی نمایند ضمن مراقبت از جامعه خود، از گرایش فرزندان خود به این فاجعه های هولناک جلوگیری نمایند.

کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا در پیوند به فرا رسیدن عید سعید اضحی، از تمام احزاب سیاسی، جریان های مخالف و موافق نظام، علمای کرام، فرماندهان جهادی، دانشگاهیان عزیز وتجار ملی  می‌خواهد، بمنظور ختم جنگ تحمیلی دست بدست هم داده کشور را از این فاجعه هولناک نجات دهند.

با استفاده از فرصت، بدین مناسبت به نمایندگی از وارثین شهدای انقلاب اسلامی افغانستان، رهبران محترم احزاب جهادی را در این برهه حساس تاریخی، متوجه رسالت مهم که در برابر اسلام و خون دو ملیون شهید دارند، متوجه ساخته هشدار می دهیم؛ نباید مخالفت ها میان احزاب اسلامی به عداوت ها کشانده شود، عداوت ها باعث گردد جهت تضعیف رقیبان مسلمان خویش با شیطان همکار و همدست شوند، جهت بیدار ساختن  فتنه های خوابیده تلاش نمایند که هرگز به نفع هیچ گروهی نیست جز ریختن آب به آسیاب دشمن.

کانون علمی فرهنگی شهید توانا عید سعید قربان را که با شکوه‌ترین و زیباترین جلوه تعبد و اطاعت در برابر معبود است به همه مسلمانان آزاده جهان و بخصوص هموطنان عزیز و دردمند تبریک می گوید و از بارگاه الله متعال برای تمام هموطنان عزیز بهروزی و برای کشور، صلح، ثبات، عدالت، ترقی، توسعه و بالندگی در تمام زمینه های مادی و معنوی، مسألت دارد!

ومن الله التوفیق

عبدالروف توانا

مکه مکرمه

پاسخی بگذارید »

*

code