آخرين مطالب

نگرانی سازمان ملل از تلفات غیرنظامیان در نبردها در کشور

خبرگزاری شهید توانا اسد ۲۷, ۱۳۹۷ 72 بازدید

هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل از طالبان و حکومت افغانستان می‌خواهد تا در روزهای عید آتش بس اعلام کنند.

سازمان ملل متحد می‌گوید از آماج قرارگرفتن پی هم غیرنظامیان در جنگ در افغانستان نگران است. هماهنگ کننده امور بشردوستانه این سازمان درافغانستان می گوید که طرف های درگیر جنگ نسبت به هرزمان دیگر باعث تلفات بیشتر غیرنظامیان شده اند.

او از طالبان وحکومت افغانستان می خواهد تا درروزهای عید آتش بس اعلام کنند.

نزدهم ماه اگست روز جهانی بشردوستانه است. به مناسبت این روز هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد برای اهدای خون به زخمیان رویدادهای امنیتی اخیر غزنی وکابل به شفاخانه ایمرجنسی این شهر آمده است.

توبی لینزر، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در افغانستان، گفت: «در یک لحظه دُشوار ازروز جهانی بشردوستانه یادبود می کنیم.می دانید که ازیک سو برای صلح کار می کنیم وازسوی دیگر ماه گواه خشونت هستم، چیزی را که درغزنی دیدیم. متآسفانه طرف های درگیر جنگ امسال نسبت به هرزمان دیگر بیشتر باعث تلفات غیرنظامیان شده اند.»

احمد ضیا که یکی از زخمیان رویداد های اخیر در غزنی است که  پایش درجنگ زخم برداشته است واکنون برای درمان به کابل آورده شده است.

احمد ضیا، یکی از زخمیان از غزنی، گفت: «دراینجا چندان توجهی به ما نمی شود،وقتی تشنه می شویم، قطره یی از آب را هم برای ما نمیدهند.»

از سوی دیگر این مقام  سازمان ملل خواهان برقراری آتش بس در روز های عید درافغانستان است.

آقای لینزر گفت: «امیدوارم درآستانه عید تکرار لحظه هیجانی عید فطر را تکرار ببینیم، زمانی که طرف های درگیر برای چند روز هم که باشد جنگ افزارهای شان را کنار بگذارند واین کار اندکی هم رهایی ازخشونت را به مردم خواهد داد.»

با این حال سازمان ملل متحد می گوید که ازترس ماین ها و مواد انفجاری مددرسانان  این سازمان نتوانسته اند به شهرغزنی بروند.

پاسخی بگذارید »

*

code