آخرين مطالب

تکواندوکار افغانستان با شکست امریکا راهی فاینل مسابقات جهانی کوریا اوپن شد

خبرگزاری شهید توانا اسد ۲, ۱۳۹۷ 84 بازدید
به گزارش خبرگزاری شهید توانا، قرار است عبدالرحیم‌زی که مدال نقره او تا اکنون قطعی شده، در فاینل مسابقات در برابر حریفی از کشور چین تایپه رقابت کند.

پیش از این نثاراحمد عبدالرحیم‌زی در ماه حمل توانسته بود در دوازدهمین دور مسابقات قهرمانی تکواندوی جهان در کشور تونس، سهمیه المپیک نوجوانان آرجنتاین را به دست آورد. رقابت‌های المپیک نوجوانان جهان قرار است در اکتوبر ۲۰۱۸ در آرجنتاین برگزار شود.

این در حالی است که در کنار عبدالرحیم‌زی، روز گذشته(یک‌شنبه، ۳۱ سرطان)، فرزاد منصوری، تکواندوکار ملی‌پوش کشور توانست برای اولین‌بار افغانستان را در یک مسابقه جهانی تکواندو، صاحب مدال طلا کند.

فرزاد منصوری نماینده وزن منفی ۷۸ کیلوگرام افغانستان در نخستین رقابت خود موفق به شکست دادن سرگی ایواشکیویچ قزاقستانی شد و مسابقه بعدی او با اولیکساندر پاپاتسینکو از اوکراین بود که این حریف او با منصوری حاضر به مسابقه نشد و تکواندوکار شایسته ما به فاینل این وزن راه یافت. وی دیدار پایانی با چایارین یوکچاراتسری از تایلند برای گرفتن مدال طلا را نیز با موفقیت پت سر گذاشت.

این در حالی است که پیش از این، رامش حسینی، ملی پوش شایسته وزن ۸۰ کیلوگرام تکواندوی کشور، به مدال برونز این وزن رسیده بود.

محسن رضایی نیز به مدال برنز مسابقات کوریا اوپن دست یافته است.

قابل ذکر است که در این رقابت‌ها مجموع ۱۱۳۴ تکواندوکار در سبک‌ها و کتگوری‌های مختلف از ۶۵ کشور جهان شرکت نموده‌اند که افغانستان تاکنون یک مدال طلا و ۲ برنز به دست آورده است.

ملی‌پوشان تکواندوی کشور پیش از این مسابقات، برای یک دور تمرینات به جزیره جیجوی کوریای جنوبی رفته بودند.

به گفته مسئولان فدراسیون تکواندوی کشور، این مسابقات برای درجه‌بندی ورزشکاران در سطح جهانی برگزار شده و برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو بسیار مؤثر است.

از سوی دیگر، قرار است تیم ملی تکواندوی افغانستان تا کمتر از یک ماه دیگر در رقابت‌های المپیک آسیا در جاکارتا اشتراک کند.

پاسخی بگذارید »

*

code