آخرين مطالب

انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، قبله نخست مسلمانان جهان مایه ننگ برای جهان اسلام و تمام آزادگان جهان است.

خبرگزاری شهید توانا جوزا ۱, ۱۳۹۷ 192 بازدید

انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، قبله نخست مسلمانان جهان مایه ننگ برای جهان اسلام و تمام آزادگان جهان است.
در تاریخ اسلام این تراژدی قرن با خط سیاه ثبت خواهد گردید نسل های بعد به مسلمانان ضعیف و بی ماهیت امروزی و سران خود فروخته آنها نفرین خواهند فرستاد .
امروز برای علمای امت که خود را وارث انبیاء می دانند مایه شرم و ننگ است که تن به ذلت می دهند ادای رسالت و مسولیت در برابر دشمنان اسلام و انسانیت نمی کنند . ذلت زبونی بر آن رهبران باد که قدرت بزرگ نظامی در اختیار دارند ، چنین مصیبت و مظلومیت را نظاره می کنند کوچکترین واکنش از خود نشان نمی دهند.
اعراب بهتر است بمیرند تا چنین وضعیت دردناک را مشاهده نکنند ، که روزی آقایی جهان را درتبعیت از اسلام داشتند امروز در تبعیت از یهود و نصارا گرفتار چنین ذلت و اسارت گردیده اند
مسلما انتقال و افتتاح سفارت آمریکا به بیت المقدس تاریک ترین روز در تاریخ امت اسلامی ثبت تاریخ خواهد گردید
امریکا و اسرایل در میان خون و آتش درتبانی با حکام بی خاصیت عرب ننگین ترین ننگ را آفرید.
دستگاه سرکوب و چماق آتش امریکایی اسرائیلی با شلیک به جان مظاهره کنندگان فلسطینی فاجعه‌ی خونینی را در نوار غزه خلق کردند که در پی آمد آن هزاران انسان به خاک و خون کشانده شد و بدین سان وجدان انسانیت یکبار دیگر به شدت صدمه دید و خوی درندگی امریکا و عوامل اسرائیلی آن برملا شد.
اما متاسفانه امت اسلامی نظاره گر کشتار و اشغال سرزمین های اسلامی هستند .
سنت خداوندی بر آنست تا در نیت، قول، عمل انسانها بشکل علمی و عملی در جهت مثبت تغیر ایجاد نشود، هیچ گاه انسان قادر به نجات خود و دیگران نخواهد گردید .
صد سال دیگر اگر به گونه های مختلف حلال شویم، زنده به دریا و آتش انداخته شویم و تیکه تیکه شویم از این حالت غیر انسانی تحمیل شده بیرون نخواهیم شد.
خدایا! اسرار دین خویش را آنچنان بر ما روشن بگردان چنانکه برخوبان بشریت در اوج عزت و منزلت مسلمین آشکار ساخته بودید، آنگاه توان حرکت و استقامت تا دام کسب ان عزت از دست رفته را اعطا نما که دیگر تاب و توان دیدن این همه ظلم و ستم اعدای دین بر ما نه مانده است.
در بخش دیگری از سخنان خویش پیرامون اهمیت و جایگاه انتخابات و نقش جوانان مفصل صحبت نمود.
موصوف گفت :
موضوع سپردن امانت به اهل آن از دغدغه اسلام و مسلمین است ، مسلمانان مسولیت و مکلفیت دارند تا هر امانت را با کمال امانت داری اداء نماید و آنرا به جای آن بسپارد .
وی گفت: کلمه انتخاب در تمام شون زندگی انسان ها از اهمیت و جایگاه به خصوص برخوردار است ، اگر در انتخاب غفلت شود نابودی فرد ، خانواده و جامعه را رقم می زند.
اگر جوان در تشکیل خانواده کف خود را انتخاب نکند ، اگر دقت در انتخاب رهبری جامعه استفاده از انسان های سلیم و امین صورت نگیرد ، بدون شک خانواده و جامعه همواره گرفتار مصیبت می گردد.
توانا گفت : عامل تمام بدبختی ها در کشور عدم توجه در سپردن امانت ها و نا دیده گرفتن نقش جوانان در کشور است ، زمان آن فرا رسیده که امانت ها به اهل سپرده شود و در انتخابات آینده از آنهای حمایت کنید که به سرنوشت مان بازی نکنند بتوانند کشور را از این بدبختی نجات دهند .
متن فوق فشرده ی از سخنرانی عبدالروف توانا در همایش نقش جوانان در پروسه انتخابات سال ۱۳۹۷ در ولسوالی دهدادی ولایت بلخ

پاسخی بگذارید »

*

code