آخرين مطالب

پیام تبریک کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان

خبرگزاری شهید توانا ثور ۳۱, ۱۳۹۷ 127 بازدید

کانون فرهنگی شهید توانا به حرمت ماه مبارک رمضان از جناح های درگیر می خواهد، تا به احترام این ماه رحمت، اجازه ندهند تا ضیوف الرحمن مانند رمضان‌های قبل به خاک خون کشانده شوند ، بجای آب‌ خون و بجای نان آتش افطار کنند، این ملت دردمند را دردمندتر ساخته به زخم های آنها نمک بپاشند‌

بسم الله الرحمن الرحیم

پیام تبریک کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان
رهبری کانون علمی ـ فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، فرارسیدن ماه نزول قرآن کریم ماه برکت و آمرزش، ماهی که نیکوترین ماه‌هاست، روزهای آن‌ها برتر از سایر روزها و شب‌های آن بهترین شب‌هاست، را به همه‌ی امت اسلامی به‌ویژه مردم متدین مسلمان و مظلوم افغانستان تبریک و تهنیت میگوید.
ماهی‌که لحظات و ساعات آن بهترین ساعات است، ماهی است که به مهمانی خداوند دعوت ‌شده‌ایم و انشاءالله مومنان روزه دار ونمازگذار این ماه مورد اکرام خداوند قرار خواهند گرفت، رحمات وبرکات واجر وپاداش الهی نصیب شان خواهد شد.
از خداوند التجا داریم، طاعات و عباداتی که در این ماه انجام می‌گیرد مورد قبول درگاه ذات احدیت قرار گیرد!
امیدواریم خداوند تبارک ‌وتعالی لحظه‌ی ما را به خود ما وا‌نگذارد! تا به لطف اوتعالی(ج) بتوانیم برمشکلات و چالش‌ها فایق آیم.

بدون شک رمضان فرصتی است برای تغییر واصلاح، تغییر در سطوح مختلف زندگی، از خصایل و ویژه‌گی های فردی گرفته تا دیدگاه ها واندیشه های اجتماعی وسیاسی.
مسلماً که ماه رمضان بهترین موقع وخوبترین لحظه برای تغییر عملی است؛ مکتب صیام وتربیتگاه قیام وخواستگاه قرآن، انسانها را به آن فراخونده است، هر لحظه‌ی این ماه فرصت طلایی است که باید از آن استفاده بهینه نمود ونباید موقع را از دست داد. چون فرصت ها مانند نسیمی است که گاه گاهی در حرکت در آمده وبه سرعت می گذرد، باید آن را غنیمت شمرد و از آن بهره‌مند گردید. ملت ها، با غنمیت شمردن فرصتها به پیروزی دست یافته وبه قله های شامخ سعادت عروج نموده اند، قهرمانان تاریخ مردانی هستند که فرصت ها را از دست نداده واز آن بهره مناسب گرفته اند.
کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا به حرمت ماه مبارک رمضان از جناح های درگیر می خواهد، تا به احترام این ماه رحمت، اجازه ندهند تا مهمانان پروردگار، مانند رمضان‌های قبل به خاک خون کشانده شوند ، بجای آب‌ خون و بجای نان آتش افطار کنند، این ملت دردمند را دردمندتر ساخته به زخم های آنها نمک بپاشند‌
هشدار می دهم آنهای به خلق الله رحم نمی کنند، مردم بی گناه و مظلوم این سرزمین را به هر بهانه ی مختلف می کشند ، سرانجام خداوند متعال از آنها انتقام خواهد گرفت و به سرنوشت شوم ظالمان و جنایت کاران گرفتار خواهند شد .
یقین دارم به اساس سنت پایدار الهی، قطرات اشک و خون مادران داغدیده و بی پناه ، اطفال یتیم و مظلوم به سیلاب دیر یا زود تبدیل خواهد گردید ، بنیاد ظلم و جنابت را برای همیشه بر خواهد کند .
یکبار دیگر، از مومنان بادرک و روزه داران رمضان وشب زنده داران شبهای میمون ومبارک این ماه استدعا به عمل می آید تا از رحمات وبرکات این ماه استفاده مناسب نموده، خود را با اخلاق مطلوب انسانی واسلامی آراسته و قلب های شانرا از کینه وعداوت پاکسازی نمایند. از طعن، لعن وجنگ افروزی دست کشیده زنده‌گی را در سایه سار صلح وامینیت، توأم با محبت وصمیمیتی که خواستگاه روزه ورمضان و اخلاق اهل قرآن است پیشه‌ی خود سازند.
در فرجام از تمامی هم‌وطنان عزیز، روزه دار «شهرالله المبارک» وشب زنده داران شبهای با قدر وارزش استدعا می‌گردد، تا با تغییر واصلاح اساسی و رشدقوای معنوی وتذکیه نفس وطرد شیاطین انسی وجنی از برانگیختن تعصبات بی‌جای قومی وگروهی عملاً اجتناب ورزیده توطئه های پرچمداران ابلیس ودسیه های ضد انسانی واسلامی مستکبرین را در نطفه خنثی نمایند.

ومن الله التوفیق

کانون علمی ـ فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا

۲۶ ثور ۱۳۹۷ مزار شریف

پاسخی بگذارید »

*

code