آخرين مطالب

پیام کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، به‌مناسبت آغاز پروسه ثبت نام راى دهندگان

خبرگزاری شهید توانا حمل ۲۹, ۱۳۹۷ 95 بازدید

پیام کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، به‌مناسبت آغاز پروسه ثبت نام راى دهندگان

خداوند(ج) سرنوشت هیج قومى را تغییر نمى دهد مگر اینکه آنان تغییر دهند آنچه را که در افکار و اندیشه هاى آنان هست .

ملت مومن و سر افراز افغانستان

السلام علیکم ورحمه الله وبرکاته!

هموطنان گرامى!

اکنون در آستانه یکى از مهمترین پروسه هاى ملى کشور یعنى انتخابات پارلمانى قرار داریم که مردم میتوانند با مشارکت در انتخابات براى پنج سال آینده سرنوشت شان را به طرف خوبى وموفقیت ، یا خداى نخواسته بسوى بدى وناکامى رقم بزنند.

اکنون که مرحله ثبت نام راى دهندگان در کشور آغاز گردیده در حقیقت مرحله اى است که شما میتوانید جواز قانونى مشارکت در روز راى دهى را به دست آورید ، که در صورت راجستر نشدن در حوزه هاى معیّن انتخاباتى شما نمیتوانید در روز انتخابات از حق راى تان که در حقیقت حق تعین سر نوشت شما است استفاده کنید.

بناءً از عموم ملت اعم از زن ومرد از آناکه به سن قانونى راى (١٨ سالگى) رسیده اند میخواهم که اگاهانه و عاشقانه طرف حوزه هاى ثبت نام انتخاباتى هجوم ببرند وخود را راجستر نموده براى روز انتخابات آماده شوند.

هموطنان عزیز!

طوری همه در جریان هستیم، بعد از آغاز پروسه توزیع کارت رای دهی تبلیغات گسترده و زهراگین به منظور بی رغبتی مردم جهت اخذ کارت به اشکال مختلف حتی تعداد از رسانه ها با استناد از عملکرد نادرست کمیسیون های انتخاباتی در گذشته و راه یافتن تعدادی از اراذل و اوباش در شورا های ملی ، سنا و شورای ولایتی راه اندازی گردیده است.

هدف دشمن در راه اندازی چنین تبلیغات ایجاد فضای بی اعتمادی و فراهم ساختن بی رغبت مردم در جهت اخذ کارت رای دهی و امتناع از حضور مردم در صحنه سیاسی کشور را در برمی گیرد، تا بتواندعملا این پروسه ملی توسط مردم بایکوت گردد و به یکی از اساسی ترین اهداف از این طریق نائل آیند.

برادران و خواهران فرهیخته!

انتخابات یک پروسه ارزشمند و قابل قبول برای جوامع بشری در سرتاسر جهان به منظور تعیین نمایندگان و رهبران کشور ها می باشد، که در چنین وضعیت که جهان اسلام قرار دارد ، بدیل و معادل آن غیر ممکن است.

مخالفین نظام از یک طرف و جریان های وابسته به استعمارگران از طرف دیگر هر کدام به گونه های مختلف تلاش گسترده دارند، تا این پروسه ملی را متضاد به ارزشهای اسلامی و ملی به معرفی گرفته تا انسان های سلیم از گرفتن اخذ کارت اجتناب نمایند و در آن صورت آنها بتوانند توسط مشت از انسان های بی خبر و مفسد که در اخذ کارت از همه بیشتر تلاش می نمایند به شورای ملی راه یابند، یقین دارم جنین سناریوی بیشترین ضربه رادر تعیین شخصیت های نام نیک که در آینده می خواهند کاندید شوند می نماید، به معنی و مفهوم کمک و معاونت به گروه های مفسد و مغرض دانسته می شود.

اگر خدای نخواسته بک بخش از جامعه زیر تاثیر تبلیغات و اغوای جریان های مفسد و جاهل قرار بگیرند، از گرفتن کارت رای دهی اجتناب نمایند، عملا برای فساد پیشه گان کمک نموده و از راه یافتن نمایندگان حقیقی ، مخلص و مومن جلوگیری نموده اند که تبعات نهایت سوء و شوم را بیار می آورد.

هموطنان عزیز!

  • با اخذ کارت رای دهی و شرکت در انتخابات مانع انتخاب افراد فاسد در شورای ملی، ریاست جمهوری و شورا های ولایتی شوید.
  • حتی اگر بنابر تجربه تلخ گذشته قصد رای دادن را در انتخابات ندارید، کارت رای دهی را بگیرید خود را صاحب کارت انتخابات نموده، منتظر تحول خیر تا زمان انتخابات داشته باشید.

یقین دارم که آن زمان اگر کارات رای دهی اخذ ننموده باشید، سخت نادم و پشیمان خواهید شد.

  • اگر دلیل امتناع از اخذ کارت رای دهی پاکی شما و فساد انتخابات باشد عملا راه را به فساد ، فاسدان باز نموده اید اگر در گذشته با تقلب و تخطی انها توانسته بودند؛ تعدادی از مفسدین را زیر نام نمایندگان مردم به شورای ملی برسانند در این مرحله در عدم اخذ کارت توسط انسان های صالح جامعه عملا بر حزب فساد پیشگان معاونت نموده اید، از چنین عمل جدا اجتناب نماید.
  • رای دادن از منظر اسلام یک امانت است ، آحاد جامعه اسلامی ماموریت و مکلفیت دارند تا در این شهادت دقت کنند این امانت را به اهل آن بسپارند .

پس متوجه باشید، ثبت نام را فراموش نکنید که شما فقط یک ماه وقت دارید که خود را راجستر کنید

ومن الله التوفیق

برادر شما استاد عبدالرووف توانا

مزارشریف ۲۷ حمل ۱۳۹۷

پاسخی بگذارید »

*

code