آخرين مطالب

استاد توانا: عامل شکست احزاب و سازمان‌ها وابستگی به‌بیگانگان، عدم خود ارادیت و نبود مدیریت سالم می‌باشد

خبرگزاری شهید توانا حمل ۲۹, ۱۳۹۷ 63 بازدید

به گزارش خبرگزاری شهید توانا؛ استاد عبدالرووف توانا رئیس کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر در دیدار دانشجویان دانشکده حقوق علوم و سیاسی دانشگاه بلخ دانشجویان را خطاب قرار داده گفت: مداخلات بیگانگان در امور هر حزب و نهاد مانند میکروبی است؛ که پیکر آن را مصاب به امراض مزمن ساخته ، مدیریت سازمان را در اختیار مهره های کثیف قرار می دهند که تا بتوانند توسط ایشان به اهداف شوم شان دست یابند.

عامل شکست احزاب و سازمان‌ها در جهان وابستگی به‌بیگانگان، عدم خود ارادیت و نبود مدیریت سالم رهبران در طول تاریخ ثابت شده است، طوری‌که چنین مصیبت را در کشور مشاهده می‌نمایم و عامل اکثر بدبختی ها از این رهگذر است .
متاسفانه امروز در کشور حزب سیاسی مقتدر و افغانستان شمول وجود ندارد، با گذشت هر روز احزاب بنابر عوامل مختلف از جمله وابستگی، کوچک و کوچک‌تر می گردد، ماهیت اسلامی و ملی بودن را از دست داده به احزاب قومی و زبانی تقسیم می‌گردند.
به منظور نجات کشور از بحران و سپردن امانت‌ها به اهل آن لازم است یک جریان افغانستان‌شمول که قابل قبول برای آحاد جامعه توسط شخصیت های وطن‌دوست ایجاد شود، رهبری که به شان این سرزمین باشد رهبری چنین جریان را بدست بگیرد .
یقین دارم جوانان نقش ارزشمند را در هر امری به ویژه در رهبری نهاد‌های مستقل و با بصیرت دارند، زمان آن رسیده است که چنین نهادها مانند حلقات زنجیر با هم وصل شوند.

توصیه و تاکید بنده به نمایندگی کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، به آحاد جامعه و به‌خصوص جوانان این است که تمام فعالیت خویش را هدفمند با بصیرت و دور از افراد و تفریط تنطیم نموده اجازه ندهند تا تعداد تحت نام دین تیشه به ریشه دین بزنند، متاسفانه امروز چنین جریان‌ها منحط در کشور مشاهده می‌گردد.
جوانان مانند آب زلال هستند که قدرت مبارزه در برابر مفاسد سیاسی، اخلاقی و اقتصادی را دارند به حول قوت پروردگار می‌تواند خباثت های موجود را از کشور شست و شو نمایند.

استاد توانا، در آغاز نشست حضور دانشجویان را در کانون علمی – فرهنگی شهید توانا خیر مقدم گفته کانون شهید توانا را مرکز رشد استعداد ها و تربیت کدر های جوان به‌معرفی گرفت.

در این نشست استاد نور محمد ناج پیرامون نقش جوانان در سازندگی ملت ها، محترم استاد روح الله روحانی و استاد حیدر هر کدام مطالب را پیرامون موضوع صحبت نمودند.
متعاقبا روح‌الله میرزائی، محمد عرفان عثمانی و محمد کبیر اکبری به نمایندگی از دانشجویان دانشکده های مختلف دانشگاه بلخ صحبت نموده ضمن استقبال گرم از پذیرایی کانون شهید توانا به نمایندگی از جوانان و دانشجویان فعالیت های کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا را در عرصه های مختلف به ویژه کدر سازی جوانان تقدیر نموده، فعالیت و دست آوردهای مجمع علمی – فرهنگی دانشجویان دانشگاه بلخ را حضور رهبری کانون شهید توانا شرح داده اعضای این مجمع را متعهد به ارزش های دینی و ملی دانسته وعده همکاری دوجانبه نمودند.
نشست با دعای خیر و فلاح توسط استاد حافظ مجیب الرحمن پایان یافت.

پاسخی بگذارید »

*

code