آخرين مطالب

بیش از ۱۵۴ میلیون دالر تیل از نزد نیروهای امریکایی و افغانستانی دزدی شده است

خبرگزاری شهید توانا حمل ۲۵, ۱۳۹۷ 36 بازدید

سرمفتش ایالات متحده برای بازسازی افغانستان یا سیگار روز جمعه گزارش داد که “دزدی تیل” قوای نظامی افغانستان به یک شغل “پرمنفعت” مبدل شده است.

سیگار در تازه ترین گزارش خود نگاشته است که حداقل به ارزش ۱۵۴.۴ میلیون دالر تیل از نزد قوای ایالات متحده و قوای امنیتی افغانستان دزدی شده است.

مقامات حکومت افغانستان تا حال به صورت رسمی در مورد گزارش سیگار واکنش نشان نداده اند.

در این گزارش همچنین آمده است که دزدی تیل می تواند تمویل کنندۀ منابع مالی مورد ضرورت شورشیان و گروه های دهشت افگن در افغانستان باشد.

یافته های سیگار نشان می دهد که وزارت دفاع ایالات متحده از سال ۲۰۰۸ میلادی تا ۲۰۱۶ حدود ۱۰.۶ میلیون لیتر تیل برای عملیات نظامی افغانستان که مجموعی قیمت آن بیش از ۱۳ میلیارد دالر امریکایی می شود، فراهم کرده است.

پنتاگون تخمین زده که قوای امنیتی افغان سالانه حدود ۴.۹ میلیون لیتر تیل نیاز دارند.

در گزارش سیگار آمده است که فرماندهی مشترک انتقال امنیت افغانستان که مربوط وزارت دفاع ایالات متحده است، گزینه های تازه را برای توزیع تیل بررسی می کند.

به نوشتۀ سیگار، این اقدامات ممکن به برخی از مشکلات مرتبط به دزدی تیل رسیدگی کند، اما در حال حاضر سیستم نظارتی وجود ندارد که تحویلدهی تیل به ذخایر تانک و انتقال آنرا به قوای امنیتی کنترول کند.

علاوه بر آن، سیگار گزارش داده است که فرماندهی مشترک انتقال امنیت افغانستان از تکنالوژی های که قادر است انتقال و تحویلدهی تیل را نظارت کند، استفاده نمی کند.

پاسخی بگذارید »

*

code