آخرين مطالب

همان طوری که توحید در زندگی هر مسلمان حرف نخست را می زند؛ اعتدال، میانه روی تضمین سلامتی و رکن رکین حیات در همه سطوح شناخته شده است

خبرگزاری شهید توانا حمل ۱۵, ۱۳۹۷ 52 بازدید

به گزارش خبرگزاری شهید توانا از ولسوالی بلخ
همایش با شکوهی به مناسبت لف دستار فضیلت حافظان کلام الهی در مدرسه امام محمد (رح) ولسوالی بلخ برگزار گردید
در این همایش عبدالروف توانا دبیر شورای علما و اخوت اسلامی صفحات شمال کشور پیرامون فضیلت علم ، اعتدال و عصبیت سخنرانی نمود.
موصوف گفت!همان طوری که توحید در زندگی هر مسلمان حرف نخست را می زند؛ اعتدال دوری از افراط و تفریط میانه روی تضمین سلامتی و رکن رکین حیات در همه سطوح شناخته شده است.
افراط گری مانند آتشی است که جهان را به آتش می سوزند ، جریان های افراطی در تمام کیش و مذاهب وجود دارد، قدرت های استعماری از افراطیون بیشترین استفاده را می نمایند.
تفریط مصیبت دیگریست که جامعه را به سوی انجماد و رکود می کشاند ، از تحرک و پویندگی باز می دارد، جامعه که گرفتار تفریط اند قبل از آنکه بمیرند مرده اند .
اسلام دین سلامی رحمت و پویندگی و تحرک ، دین اعتدال رحمت و ضد افراط و تفریط می باشد.
منشی شورای علما در بخش دیگری از سخنرانی خویش در مورد تعصبات قومی و گروهی تذکر داد!
پیامبر (ص) امد از اقوام و ملیت های پراگنده و متخاصم امت واحده را ایجاد نمود ، همه اقوام و گروه ها را مانند مهره های تسبیح در رشته توحید با هم وصل ساخت .
متاسفانه دشمنان اسلام بنابر ضعف رهبران توانست این رشته را بگسلاند امت واحده را به جغرافیای قومی و زبانی تقسیم کند.
از دیدگاه اسلام آنهای که خود را مسلمان می دانند ، اما امت را به سوی قومیت دعوت می کنند مشرکین سیاسی شناخته می شوند .
پدیده شوم تعصب بیشترین آسیب را در پیکر امت مسلمه وارد نموده است ، متاسفانه امروز کار به جای رسیده است که تعداد از علما نیز به این ویروس کشنده مصاب شده اند.
توانا گفت!
علما مانند باران رحمت است همچنان باران رحمت باید سرزمین وجود مردم را سرسبز بسازند.
موضوع را در این همایش خدمت تمام مسولین مدارس تذکر می داهم ، آحاد جامعه به علما احترام و از ایشان تبعیت می نمایند ، ساعت های وقت شان را در خدمت این ذوات معظم قرار می دهند، تلاش شود تا عوام الناس از محافل بهره خیر را بگیرند ، هر عالم لازم است در محور بک بحث صحبت کنند ، تا سخنرانی تکراری نگردد، مستعمین خسته نشوند ، علما محترم بتوانند خوبتر ادای رسالت نمایند ، موضوع دیگری که امروز به آن اهمیت داده نمی شود وقت است هر کدام از عالم تا عوام باید شکران این سرمایه عظیم را داشته باشند .

پاسخی بگذارید »

*

code