آخرين مطالب

کنفرانس ملی شغل در کابل برگزار می‌شود

خبرگزاری شهید توانا حمل ۱۱, ۱۳۹۷ 241 بازدید

کنفرانس ملی شغل” قرار است تا کمتر از یک ماه دیگر در  شهرکابل به هدف دریافت یک پالیسی مشخص برای ایجاد زمینه های شغل در کشور، برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری  شهید توانا، سمیر رسا، مسوول روابط عامه دفتر مشاوریت ارشد ریاست جمهوری در امور مالی و بانکداری که روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت گزارش ماهانه این اداره را ارایه می کرد، گفت: “کنفرانس ملی شغل، در اواخر ماه آینده میلادی به هدف دریافت یک پالیسی مشخص برای ایجاد زمینه های شغل در کشور، برگزار خواهد شد.”

وی افزود در این کنفرانس که دو روز ادامه خواهد یافت، افزون بر مقام های حکومتی از نماینده گان جامعه مدنی وسکتور خصوصی دعوت می گردد تا در ایجاد اشتغال و زمینه های آن پیشنهادها و همکاری های شان را ارایه کنند.

سمیر رسا تأکید کرد با توجه به آنکه تمرکز بیشتر دولت به ویژه امسال بر ایجاد زمینه های اشتغال در کشور است، در کنفرانس ملی شغل، تلاش می شود تا ظرفیت دولت و سکتور خصوصی برای ایجاد شغل در سراسر کشور مشخص و اعلام شود.

مسوول روابط عامه دفتر مشاوریت ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور مالی وبانکداری در این کنفرانس از پیشرفت در کار انتقال اموال تجارتی از طریق دهلیز های هوایی افغانستان قزاقستان و کابل ممبی نیز یاد کرد و افزود: تاحال  در دو پرواز اموال تجارتی تاجران از طریق دهلیز هوایی کابل آلماتا به قزاقستان انتقال یافته وقرار است پرواز سومی آن فردا صورت گیرد.

او همچنان گفت که تاحال از طریق دهلیز هوایی کابل ممبی ۷۰ پرواز انجام شده و تاهنوز از این دهلیز بیش از ۲۰۰۰ تن اموال تجارتی تاجران انتقال یافته است است. در همین حال قرار است فردا نیز یک محموله ۴۰ تنی اموال تجارتی از کابل به ممبی انتقال یابد.

رسا افزود که در صورت تمایل تاجران به ایجاد دهلیز های هوایی، حکومت آماده است زمینه ایجاد دهلیز های هوایی به سایر کشور ها را نیز فراهم نماید.

سمیر رسا  در همین حال کاهش چشمگیر در بهای جواز تجارت وجواز شرکت ها، ایجاد تعدیل در قانون شرکت های محدود المسوولیت وقانون افلاس، قرار داد فایبر نوری، افتتاح فابریکه تولیدی قطعات پیش ساخته، قرار داد کانال زمین داور و بخش دوم بند کجکی را از دست آوردهای عمده در یک ماه اخیر دانست و گفت این اقدامات در زمینه های سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال ورفتن افغانستان در مسیر خود کفایی با اهمیت است.

پاسخی بگذارید »

*

code