آخرين مطالب

پیام کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا به مناسبت فرا رسیدن بهار ۱۳۹۷

خبرگزاری شهید توانا حمل ۱, ۱۳۹۷ 83 بازدید

پیام کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا به مناسبت فرا رسیدن بهار ۱۳۹۷
یا مقلب القلوب و الابصار ، یا مدبر اللیل و النهار ،
یا محول الحول والاحوال، حوّل حالنا
الی احسن الحال.

بسم الله الرحمن الرحیم

فانظر الی آثار رحمت الله کیف یحی الارض بعد موتها” (قرآن کریم، سوره روم، آیه ۵۰)

هم‌وطنان عزیز، برادران و خواهران گرامی!
السلام علیکم و رحمت الله و برکاته!

حلول سال نو و بهار پرطراوت ۱۳۹۷ که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد را به وارثین شهدای انقلاب اسلامی افغانستان، فرهنگیان، علما و آحاد جامعه تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت، صلح و امنیت برای امت اسلامی به خصوص افغانستان عزیز از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم
بهار ، سرآغاز یک تغییر و تحول، جهش و جنبشِ رو به ترقی و تکامل در متن طبیعت است که این معنى همواره در آثار و افکار اندیشمندان، شاعران و ادیبان به طرز جالب و دل‌انگیزی مطرح شده است
بهار طبیعت در نگاه عارفانه و مؤمنانه ، خود جلوه‌ای از حکمت و رحمت بی‌مثال و قدرت بی‌ بدیل خداوند متعال است. در واقع تغییر همگانى و دگرگونی شگفت‌ انگیز و اسرار آمیز طبیعت یکی از دلایل اصلی خداشناسی وخداپرستی به حساب می‌آید که :
برگ درختان سبز از نظر هوشیار
هر ورقش دفتری است، معرفت کردگار

شایان ذکر می دانم ،تعدای به بهانه فرا رسیدن فصل بهار مرتکب هر نوع معصیت می گردند و به هر جنابت رو می آورند ، در پارک ها دشت دمن ها و… از خطوط قرمز انسانیت و اسلامیت عبور می کند . یقین دادم که گسترش نافرمانی از دساتیر اسلام به مفهوم شکستاندن قبح گناه می باشد ، که تطبیق یک چنین برنامه ها آسیب های جدی را در پیکر جامعه اسلامی وارد می سازد و آب به آسیاب دشمن می ریزد .
انجام هر نوع معصیت ، در هر مکان و در هر زمان ، اگر در مکه انجام شود و یادر روضه مبارکه مزار شریف اگر در ماه رمضان صورت گیرد و یا در روز های نخست سال از دیدگاه اسلام عزیز حرام و محکوم است .
آمدن بهار به معنی سرکشی و ظغیانگری از خطوط قرمز اسلام نمی باشد ، نباید جامعه ی انسانی به حیوانیت تبدیل گردد ، بلکه آموختن ازدگرگونی طبیعت و نجات از تمام بدبختی ها و رسیدن به به بهار معنویت است.
در آمدن بهارمی‌توان با تعمق در اسرار هستی و دگرگونی‌ های شگفت‌ انگیز موجودات در طبیعت ، جمال و جلال پرودگار و قدرت لایزال حضرت حق ( ج ) را به تماشا نشست. می‌توان بهار را فصلی برای غبار روبی دل‌ها از گرد و خاک کینه ‌ها و فصلی برای تقویت همدلی‌ها و همگرایی‌ها و فرصتی برای وصل بر فاصله ها باشد.
امیدوارم خدواند متعال سال جدید را سال صلح برادری ، برابری و بیداری ملت های در بند اسارت و رسیدن به آزادی و استقلال کامل منجر گرد .
و من الله توفیق
برادر شما عبدالروف توانا
ریس کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا
کابل اول حمل سال ۱۳۹۷

پاسخی بگذارید »

*

code