آخرين مطالب

هر چه دانایی انسان بیشتر شود، زندگی پر رنگ‌تر و زیباتر می‌شود

خبرگزاری شهید توانا حوت ۲۹, ۱۳۹۶ 79 بازدید

* دانش و بینش دو بال مطمئن هست که انسان توسط آن تا به بیکران‌ها پرواز می‌کند.
* هر چه دانایی انسان بیشتر شود، زندگی پر رنگ‌تر و زیباتر می‌شود.
* چی زیباست که دانش عصری و اسلامی با هم گره بخورد تا خلا و نیاز مادی و معنوی بشریت در زمینه های گوناگون تکمیل و مرفوع گردد.

همایش به مناسبت تقدیر و تمجید از دانش‌جویان ممتاز و فعال سال ۱۳۹۶ مرکز تعلیمی و تربیتی معارف القرآن سیرت، با اشتراک نماینده کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، هئیت رهبری مرکز تعلیمی و تربیتی معارف القرآن سیرت، علمای کرام، بزرگان محل، جوانان و دانشجویان در‌خانقاه‌بزرگ ولسوالی دهدادی شهر مزارشریف برگزاری گردید.

به گزارش خبرگزاری شهید توانا؛ همایش به تلاوت آیت از کلام الهی آغاز گردید.

در این همایش، عبدالصبور توانا معاون امور جوانان کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، با ابراز سپاس و قدردانی از برگزاری محفل مذکور پیرامون اهمیت و جایگاه دانش و بینش و استفاده بهینه از فرصت سال آینده(۱۳۹۷) سخنرانی نموده بیان داشت: “دانش و بینش دو بال مطمئن هست که انسان توسط آن تا به بیکران‌ها پرواز می‌کند. دانش، انسان را به سوی کمال هدایت می‌کند.
علم و دانش، آگاهی و معرفت او را به جایی می‌رسانند که حتی فرشته‌گان هم راه یافته نمی‌توانند. هر چه دانایی انسان بیشتر شود، زندگی پر رنگ‌تر و زیباتر می‌شود.”
آقای توانا گفت: “بدون شک در دنیا امروز علم و دانش، جایگاه و ارزش کشور ها را مشخص و معین می‌سازد، چی زیباست که دانش عصری و دانش اسلامی با هم گره بخورد تا خلا و نیاز مادی و معنوی بشریت در زمینه های گوناگون تکمیل و مرفوع گردد.”
معاون امور‌جوانان کانون شهید توانا در بخش دیگری از سخنانش به ارزش گذاشتن به وقت پرداخته فرمود: “از شاخصه‌های اصلی و مهم زندگی هدفمند شناخت زمان و شناخت فرصت‌ها است، آن‌های به موفقیت رسیدن که از فرصت‌ها به نحوی مطلوب استفاده نمودند.”
وی افزود: ختم یک دوره تحصیلی یا هم ارتقاء از یک مقطع به مقطع دیگر و ختم سال تحصیلی به معنی تمام کردن دانش چی در بخش دانش عصری و یا اسلامی نیست بلکه مسئولیت شما بیشتر از قبل شده و نظر به این مسئولیت اقتضای زمان است تا برای شکوفایی استعداد های خود تلاش بکنید و در صدد آموختن دانش جدید باشید تا ادای  در برابر کشور رسالت نمایید.”
آقای توانا، در این همایش اهداف کانون شهید استاد عبدالقادر توانا را بیان داشتند که عبارت از: “حفظ ارزشهای اسلامی و دفاع از دست آورد های جهاد و آرمان های شهدا کشور عزیزمان می‌باشد.
توانا در ختم سخنان ضمن بیان حمایت های همه جانبه کانون شهید توانا از مراکز تعلیمی و تربیتی گفت: “مرکز سیرت دهدادی، در طول سال های فعالیت تعلیمی و تربیتی خود توانسته است تحول بنیادی در جهت علوم عصری – اسلامی و تربیت نوجوانان عزیز در ولسوالی دهدادی ایجاد کند که الگوی خوبی برای سایر مراکز می‌باشد که نمونه‌یی آن را در هشتمین جشنواره سراسری سیرت مسابقه النبی (صلی الله علیه و سلم) مشاهده نمودیم.

متعاقبا، استاد غلام حیدر حیدری مسئول مرکز تعلیمی و تربیتی معارف القرآن سیرت ضمن تشکری و قدردانی از اشتراک مهمان، بزرگان و والدین دانشجویان گفت: “مرکز تعلیمی و تربیتی معارف القرآن سیرت در طی سال ۱۳۹۶، در ولسوالی دهدادی خوب درخشید و توانست صدها تن از نوجوانان را از طبقه ذکور و اناث در بخش های مختلف تربیت و تقدیم جامعه بکند و این مرکز وظیفه و رسالت خود می‌دانند که در جهت ارتقای سطح علمی جوانان و نوجوانان صادقانه خدمت‌گذاری بکند.”

در این همایش استاد عبدالله حیدری، مهندس روئید نصرت‌زاده و جمعی از اساتید و بزرگان محل پیرامون موضوع سخنرانی نمودند.
محفل با خوانش ترانه‌ها، مناجات، تفویض تحسین‌نامه‌ها و تقدیرنامه‌ها و دعائیه خیر و فلاح کشور به پایان رسید.

پاسخی بگذارید »

*

code