آخرين مطالب

حفاظت و پاسداری از منافع و مصالح ملی، ارزش‌های دینی و فرهنگی ، مسئولیت و رسالت نیروهای امنیتی کشور است

خبرگزاری شهید توانا حوت ۱۴, ۱۳۹۶ 93 بازدید

به گزارش خبرگزاری شهید توانا، طی همایش باشکوه از نهم حوت (روز نیروهای امنیتی) در قول اردوی ۲۰۹ شاهین تجلیل و گرامی داشت به عمل آمد.
در این همایش استاد عبدالروف توانا منشی شورای علما و اخوت اسلامی شمال کشور و رئیس کانون علمی- فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا پیرامون حب الوطن من الایمان سخنرانی نموده بیان داشت:
امنیت خط سرخ هر نظام است ، دولت های مقتدر هیچ گاهی در آن مدارا نمی کنند.
تمام امور یک کشور به امنیت آن بستگی دارد ، پس زمانی که همه ای خوبی ها، پیشرفت و شکوفایی یک جامعه به امنیت آن بستگی داشته باشد ، داشتن یک ارتش مقتدر ، مستقل و افغانستان شمول از واجبات احاد جامعه است.
انسان ها هر کدام خاصیت یکی از معادن را دارند ، تعدادی خاصیت فولاد را دارند ، تعدادی خاصیت ذغال و نمک را دارا می باشند ، پرسونل اردو باید خاصیت فولاد را داشته باشند که در هر آزمونی مانند کوه ثابت قدم بایستند از منافع و مصالح کشور بتوانند دفاع و پاسداری نمایند .
آنهای که خاصیت ذغال و نمک را دارند موجودیت آنها در ارتش بزرگترین جنایت است که هر گز جبران نمی گردد.
مطمن هستم چنین انسانها همواره فکر و ذهن ارتش را به سوی مسایل سمتی ، قومی ، زبانی و مذهبی می کشانند .
بدون شک حضور چنین انسان ها مانند ویروس ایدس است که سیستم ایمنی وجود را هدف می گیرد .
امروز باید به این امر مهم ملت و دولت متوجه شوند ، اگر دیروز قدرت های استعماری بنابر موقعیت ژیپولیتیکی ، راه ابریشم و بام دنیا بودن مورد تهاجم قرار می داد اما امروز بر علاوه داشتن موقعیت پدیده های دیگری باعث شده است که هر گرگ و روبای به این سرزمین چشم طمع بدوزد.
از جمله !
۱_ معادن لیتیم کشور که در جهان جایگاه نخست را دارد .
۲_ معادن یورانینم
۳_ معادن طلا کا جدیدا کشف گرویده است.
۴_ ابهای جاری و زمین مساعد برای کشت مواد مخدر.
اینجا وظیفه اردو در چنین شرایط نهایت خطیر ، حساس و مهم سرنوشت ساز است ، زمانی آن است که فاصله های که دشمنان به صورت هدفمتدانه میان دولت وملت خلق نموده است برداشته شود ، تمام توانمدی های به منظور عبور از بحران و نجات کشور از فاجعه تمرکز گردد.
خدا را سپاسگزاریم که روزنه های امید علی رغم تمام دسایس دشمنان آغاز گردیده است ، افتتاح پروژه تاپی آغاز یک تحول خیر در کشور است.
توانا گفت: اگر بخواهیم اقتدار و عزت داشته باشیم باید آزادی، استقلال کامل داشته باشیم، نیروهای امنیتی یگانه امید آزادی و سربلندی ملت و دولت ما هستند که تجلیل و گرامی داشت از چنین روزی در حقیقت پاسداری از آزادی و سرفرازی مردم عزتمند افغانستان است.
آقای توانا افزود: حفاظت و نگهداری از منافع و مصالح ملی، ارزش‌های دینی و فرهنگی مسئولیت و رسالت نیروهای امنیتی بوده این موارد خط قرمز برای همه ماست.
منشی شورای علما فرمود: از نگاه اسلام هیچ ارزشی بالاتر از قطرات خون پاک شهدا نیست، شهید قلب تپنده و شمع فروزان تاریخ است.
وی گفت: تمام امور یک جامعه به امنیت آن بستگی دارد، ازنظر اسلام زمانی که همه‌ای خوبی ها و نعمت‌ها در گرو آن بچرخد؛ حفاظت و پاسداری از آن پدیده واجب است.
پس داشتن اردو مقتدر، مستقل، متعهد وظیفه و جیبه آحاد جامعه است.
توانا گفت: وظایف و رسالت ارتش در هر کشور نهایت مهم، خطیر و سرنوشت‌ساز بوده که باید این دستگاه توسط دست‌اندرکاران هدفمند وطن‌دوست مدیریت و رهبری شود.
وی افزود: برآیند تحلیل و برسی ها از دوستان و دوشمان نشانگر آن است که افغانستان از نظر ژئوپلیتیک و ژئواکونمی و همچنان ژئوکلچر مهم و حیاتی برای منطقه و جهان است.
استاد توانا دست آوردهای اخیر ازجمله افتتاح پروژه تاپی، کاسا ۱۰۰۰، بندر چابهار ونشست های منطقه‌ای و بین‌المللی را در پایتخت کشور پیروزی‌های بزرگ بعد از چند دهه در افغانستان عنوان کرد و این دست آورد ها را برای ملت و خصوصاً نیروهای امنیتی و دفاعی کشور مبارک باد عرض نمود.

پاسخی بگذارید »

*

code