آخرين مطالب

خیانت به کشور ، خیانت به اسلام است؛ آنهای که مرتکب خیانت به خاک ، ناموس ، دین ، جان و مال مردم می شوند، از دیدگاه اسلام نه اینکه هیچ پیوند با دین ندارند بلکه از زمره دشمنان قسم خورده اسلام شناخته می شوند

خبرگزاری شهید توانا حوت ۱۴, ۱۳۹۶ 92 بازدید

طی محفل باشکوه به مناسبت گرامی داشت از نهم حوت (روز ملی نیروهای امنیتی و دفاع کشور) با اشتراک اعضای شورای علما، نمایندگان شورا ملی، اعضای جامعه مدنی، هیئت رهبری و سربازان قوماندانی تعلیم و تربیه مرکز ساتنمنان پولیس ملی شمال کشور در مقر آن قوماندانی برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری شهید توانا، در این همایش استاد عبدالروف توانا منشی شورای علما و اخوت شمال کشور و رئیس کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا در محور «حب الو طن من الایمان» سخنرانی مفصل ایراد نموده بیان داشت: موضوع وطن ازنظر اسلام و مکاتیب سیاسی و فکری پراهمیت‌ترین مسئله در زندگی انسان بوده قهرمانان تاریخ بشر کسانی هستند که از سرزمینشان به‌خوبی دفاع نموده از آن حفاظت و پاسداری نموده‌اند.
وی افزود: دوست داشتن وطن فرض بوده نقش مادر را دارد؛ همان‌طوری که در مقابل مادر مسئولیت‌های داریم در برابر دفاع و حفاظت از مادر وطن رسالت وظایف خاص می‌داشته باشیم که باید نیروهای امنیتی و دفاع کشور آن‌ها را شناخته آگاهانه و عاشقانه انجام مسئولیت نمایند.
منشی شورا علما فرمود: تمام امور انسانی در داشتن وطن آزاد و نظام مستقل و بااقتدار بستگی دارد که خدانکرده اگر وطن ما زیر مستعمره قرار گیرد آنجاست ارزش‌های دینی و فرهنگی‌مان زیر سؤال قرارگرفته از بین می‌روند. امروز امور یک جامعه آرمانی به امنیت آن بستگی دارد و داشتن امنیت به نیروهای امنیتی و دفاع مملکت منوط است. همان‌طوری می‌دانید وظایف و رسالت پولیس ملی در کشور نهایت مهم، خطیر و سرنوشت‌ساز است چون مسئولیت تفویض قانون در داخل جامعه و نظام را داند که باید این دستگاه توسط اشخاص بافهم و کلیدی که دارای هدف و حس وطن‌دوستی هستند مدیریت و رهبری شود.
آقای توانا گفت: از سوی دشمنان تهاجم فرهنگی خطرناک متوجه پولیس ملی کشور است وظیفه همگانی است که در برابر این‌همه توطئه و دسایس با اعلام جهاد فرهنگی از پولیس ملی و تمام سکتورهای امنیتی دفاعی کشو حمایت کنیم؛ در غیر آن توطئه‌ها و دسایس دوشمان نهایت خطرناک بوده با تمام قوت و قدرت در پی تضعیف و متلاشی ساختن سکتورهای امنیتی کشور هستند ولی باید گفت: اما تاریخ شاهد شهامت و مردانگی این ملت می‌باشد که در روزهای سخت در کنار پولس و نیروهای امنیتی و دفاع خود ایستاد شدند و انجام مسئولیت نمودند.
در این همایش حاجی عبده وکیل مجلس نمایندگان، محمد یوسف نظری فرمانده تعلیمی ساتنمنان زون شمال، سید محمد یزدان‌پرست به نمایندگی جامعه مدنی و جمعی کثیری از افسران و سربازان سخنرانی نمودند.

پاسخی بگذارید »

*

code