آخرين مطالب

تا لخته های خون از شریان های حیاتی نظام خارج نگردد، صلح حقیقی و امنیت سرتاسر هر گز تحقق پیدا نخواهد کرد

خبرگزاری شهید توانا حوت ۱۴, ۱۳۹۶ 95 بازدید

به گزارش خبر گزارش شهید توانا، همایش با شکوهی به مناسبت سالروز بیست و سومین سالیاد شهادت استاد عبدالعلی مزاری و همراهان آن شهید با حضور داشت هزازان تن از بخش های مختلف جامعه در صحن ارامگاه بابه مزاری در شهر مزار شربف برگذارگردید .
در این همایش استاد عبدالروف توانا دبیر شورای علما و اخوت اسلامی شمال سخنرانی نمود.
توانا گفت: در تاریخ ملت ها زمانی فرا می رسد که جز با دادن قربانی و استقبال شهادت؛ دفع آن امکان پذیر نیست.
وی گفت ! مردان یک روز می میرند ، اما نا مردان هر لحظه، آنهای که ازمرگ می هراسند تن به استبداد می دهند هر لحظه می میرند.
مرگ برای انسان ها مومن باز شدن درب رحمت الهی و رسیدن به مقصد نهایی است ، مرگ برای کافر و منافق اعدام انقلابی است.
منشی شورای علما فرمود:
شهادت در راه خدا بزرگترین ارمان هر مسلمان است، شهید قلب تپنده و شمع فروزان تاریخ است ، هیچ هدیه بالاتر از شهادت نمی باشد ، نام نامی شهدا همواره در سر زبان هاست و به عنوان پرچم داران آزادی و طلایه داران سرفرازی در هر عصری و نسلی یاد و خاطرات آنها جاویدان می باشد.
توانا گفت: تا لخته های از شرین های حیاتی نظام خارج نگردد، صلح حقیقی و امنیت سرتاسری هر گز تحقق نمی یابد .
تعصات قومی ، برتر طلبی ، حاکمیت اراذل اوباش و جهال ، فقر اقتصادی و فرهنگی، نبود آزادی و استقلال هر کدام لخته های خون است که شاه رگ های حیاتی جامعه را مسدود و پیکر نخیف آنرا معیوب و مفلوج ساخته است.
وی گفت : اطمنان می دهم با زنده ساختن احساس اسلامی و تطبیق عدالت اجتماعی سپردن امانت ها به اهل آن، می توانیم کشور را به سوی شکوفاهی سوق داد و از این وصعیت بحرانی نجات داد.
ریس کانون علمی فرهنگی شهید توانا در مورد ابعاد شخصیت استاد مزاری گفت: 
مزاری مرحوم رهبری بود، که برای خود خانه ی نساخت ، اما مردمش برای او (در قلوبشان) ملیونهاخانه ساختند.

مرحوم استاد مزاری ، از میان مردم بیرون آمد و بامردم زیست، مانند کوه در برابر حوادث ایستاد، هزاران تن را در شرایط نهایت دشوار تربیت و پرورش نمود و در میان مردم فرو رفت.
این مرد، شخصیت بالایی که داشت هیچ منصبی را بالاتر از دفاع دین، وطن و مردم نمی دانست، بزرگ منشانه رسالت اسلامی خویش را به امانت داری به پایان رساند، به این اساس نه وزیرشد، نه وکیل گردید، نه رئیس اداره و نه پولی به هم زد و نه خانه ساخت و نه ملکی خرید و نه مال کسی را با خود برد .
استاد مزاری شهید رهبری شجاع و مبارز حزب وحدت اسلامی تلاش گسترده نمود تا در کشور صلح دایمی برقرار گردد متاسفانه مجال انرا پیدا نکرد به ملکوت اعلی پیوست.
در این همایش استاد حاجی محمد محقق رهبر حزب وحدت ، استاد عطامحمد نور ریس اجراییه جمعیت اسلامی ، معاون وزارت اقوام قبایل ، آقای میثم نماینده ریاست اجراییه دولت اسلامی و تعداد دیگری نیز به در این همایش سخنرانی نمودند.

پاسخی بگذارید »

*

code