آخرين مطالب

۹ حوت روز ملی نیروهای امنیتی – دفاعی در کشور!

خبرگزاری شهید توانا حوت ۹, ۱۳۹۶ 283 بازدید

بقلم: عبدالصبور توانا

۹ حوت روز نیروهای امنیتی – دفاعی فرصت مناسب است برای نیکوداشت از مبارزان خستگی ناپذیر و بزرگ مردانی جان برکف که بدون تردید کار و تلاش خستگی‌ناپذیر و ایثار بی‌وقفه آنان در کشور زمینه ساز استقرار عدالت، سلامت اجتماعی، ثبات، امنیت و اجرای قانون است.

نهم حوت، روز ملی نیروهای دفاعی – امنیتی افغانستان است.

روز‌که از پاسداران واقعی، فرزندان همیشه در سنگر و راستین کشور تجلیل می‌گردد. این همه تجلیل‌ها زمانی صورت می‌گیرد که در سنگر های داغ جنگ سربازان با کم‌ترین امکانات در برابر دشمنان مادر وطن می‌رزمن؛ سر می‌دهند ولی سنگر‌نمی‌دهند. هیچ روزی نیست که ده‌ها تن از این سربازان شهید و مجروح نشوند؛ ولی با این وجود می‌جنگند و شهادت در راه دفاع از وطن را مقدس‌ترین وظیفه و بزرگترین آرمان خویش قرار دادند.

دولت افغانستان توجه ویژه‌ای که در شان این سربازان و رسالت که در راستای پاسداری از این پاسداران داشته باشد به هیچ وجه ندارد عساکر ما در میدان جنگ به وجه احسن اکمال نمی شوند، حقوق شان به وقت و زمان آن پرداخت نمی‌گردد در دوره بعد از خدمت مشکلات خود را دارند معلول ومعیوب این نیروها از نظر انداخته می‌شوند و خانواده های شهدای در حصه دریافت حقوق شان مشکلات دارند و…

اکنون این سوال مطرح است که روز ملی نیروهای امنیتی – دفاعی میتواند زمینه ساز حل مشکلات این‌ها گردد که نیروهای امنیتی – دفاعی ما با آن مواجه اند و یا ۹ حوت چون روز های دیگر تاریخی که در تقویم افغانستان نشانی شده‌اند یک روز تشریفاتی یا کلیشه‌یی خواهد بود که با سخنرانی‌ها و تعهدات تجلیل می‌گردد؟!

به هر ترتیب روز ۹ حوت یک روز خاص برای مردم افغانستان است؛ مردم ما در این روز از کارنامه ها و شجاعت سربازن ها که از زندگی مردم و از حریم کشور دفاع می‌کنن پاسداری می‌کنند و امید ها بر این است که این روز در کنار آن‌که برای ارج‌گذاری از این نیروها یک فرصت است فرصتی برای رفع خلا ها و مشکلات آن‌ها نیز باشد.

پاسخی بگذارید »

*

code